Добра майка ли сте?

  • 4 592
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Когато им откажа нещо, децата веднага ми лепват квалификацията "Лоша майка такава!". А сега де! Нали им отказвам или ги карам да свършат нещо точно с възпитателна цел? Но нали е казано - по-добре детето ти да реве докато е малко, за да не ревеш ти, когато порасне. В техните очи сигурно понякога съм чудовище /когато изисквам да си подредят стаята или да си измият ръцете преди да седнат на масата/, но съм убедена, че трябва да им се карам, когато не са прави - разбира се не да крещя.

# 31
  • Мнения: 4 406
случват се и такива работи- не се коси.
както казва моят мъж- ти си най- добрата майка, която детето ни е имало някога  Laughing Laughing Laughing

# 32
  • Мнения: 4 718
Имам навика да се самобичувам. Сигурно съм добра...

# 33
  • Мнения: 412
със сигурност, не съм най-добрата, но както каза някой: " съм единствена!"
може би не съм достатъчно търпелива и понякога съм доста раздразнителна, но поне знам, че открих грешките на моите родители, и на татковите му родители и знам, че макар и нетърпелива и по-раздразнителна ще се постарая да го направя Човек. и да ми стискате палци Simple Smile

# 34
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе не знам коя жена ще каже, че е добра майка. 

Аз. Не съм идеална майка, а ти описваш точно идела. Но въпреки крещенето понякога се определям като добра майка, защото виждам, че децата ми са щастливи.... засега. Ще се опитам и в бъдеще да е така.

Да, аз искам да съм идеална майка, иначе как да се определя като добра майка, ако наранявам детето си понякога.

# 35
  • Мнения: 4 406
Имам навика да се самобичувам. Сигурно съм добра...
не бъди черногледа. нормално е да "изпушваш", само да не го отнася детето. купи си боксова круша или чупи чаши- много помага

# 36
  • Мнения: 5 877
Супер съм - доктор Куин лечителката.  Laughing
Лекувам тежки охлузвания с една до две целувки.
И имам ред кусури, което позволява на околните да ме превъзхождат  Laughing

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Понякога съм добра, друг път- не. Но съм единствената за тях. И най-хубавата, естествено Heart Eyes

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Майка ми е страхотна майка.
В сравнение с нея, съм по-скоро лоша, отколкото всякаква друга...  Confused

Ама как забравих да спомена  ooooh!, че сравнена с "жената" на брат ми съм мама-мечта!  bowuu

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 10:09 от Шани

# 39
  • Мнения: 1 416
Не. Лоша майка съм. Егоист, който се държи детински.
Мога да стана прекрасна майка. Дано успея...

# 40
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не знам каква майка съм Confused....доста често си мисля, че по-скоро съм лоша майка Tired.

# 41
  • Мнения: 3 927
Моментно е, надявам се - аз бях така декември + част от януари - не можех да се понасям. Мина ми.
Иначе отговарям, без да съм чела темата: напоследък все повече си мисля, че съм добра, т.е. не се определям като лоша, не се упреквам много много, опитвам се да се уча от грешките си......не се опитвам да направя всичко възможно за детето си, не си поставям високи непостижими задачи (да знае всички букви на 3 год.!), не си измислям претенции спрямо жените в яслата или това в коя "елитна" Mr. Green градина ще бъде детето ми; пробвам да прилагам методи от книгите, но когато не действат не правя трагедия.........с две думи опитвам да не се задълбочавам много по въпроса.....това ми е мнението за монента Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 030
Има една мисъл ако можеше да си избираме родители нямаше да си задаваме тия въпроси.Ако питате дъщеря ми тя ще ви каже "да мамо ти си най добрата на света,"имам навика да позволявам всичко но в рамките на нормалното.По скоро гледам да се нагаждам според нейните желания но се замислих,че понякота изпадам в състояния не присъщи за мен.Да не правим децата си като нас,защото в никакъв случай мойте родители не ги оправдавам,че са искали да направят от мен просто Човек.Щи следа темата с интерес! Joy Hug

# 43
  • Мнения: 6 315
Касиди, според мен не бива да се насилваш да бъдеш вечно усмихната и в кондиция. Децата трябва да знаят че и майките са хора и имат кусури и страдат. Не сме от желязо Wink. Периодът в който си сега ще отмине и всичко ще си дойде на мястото. Най-добрата майка си за детето си и това е.  Hug

П.С. И аз имам такива моменти напоследък. Но си мисля, че съм добра майка. Целувки вълшебни срещу всякаква болка раздавам и ... когато малкото ми човече заспива гушнато в мен си давам сметка, че няма по-добро за него от мен, както и по-добро за мен от него Simple Smile.

# 44
  • Мнения: 397
Да, добра майка съм. Аз не съм от тези, които вярват, че трябва да са залепени 24 часа за детето си за да се самоопределят като "добри майки".

Събота и неделя ги прекарваме заедно. Често пътуваме, ходим на почивки през лятото и зимата.

Общи условия

Активация на акаунт