Струва ли си да се купува козметика и парфюмерия от безмитните зони?

  • 15 706
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте,

Ако сте купували парфюмерия и козметика от безмитни зони по летищата, моля споделете дали (и колко) е по-изгодно! Молбата ми е породена от факта, че се влюбих безпаметно в "Chance" на Chanel, но 100 лв за 50 мл ми идват множко  Sad. Имам познати, които често пътуват в чужбина и бих могла да ги помоля, но въпросът е струва ли си да ги ангажирам, ако отстъпката в безмитните зони е малка? А откъде се снабдявате с парфюми на изгодна цена? В megashop.bg видях гореспоменатия парфюм (130 лв за 100 мл), но беше тестер. Купували ли сте тестери на парфюми и доволни ли сте от качеството им? Ох, давайте информация и идеи, че съм се поболяла по този парфюм, а мъжът ми ще получи инфаркт на млади години, ако похарча 100 лв за такова нещо!

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Записвам се.

И аз като теб съм влюбена безпаметно, само че в друг аромат.

# 2
  • София
  • Мнения: 234
Има отстъпка на безмитните зони, за парфюмерията е около 5 до 10 Е, така че ако това те устройва - е възможно най-доброто решение за мечтания "Chance"  Heart Eyes
За летищата нямам особен опит, но от дюти фрии шоповете на границите съм си пазарувала и в някои от тях определено излиза изгодно, конкретно за маркова парфюмерия  Rolling Eyes   

# 3
  • Мнения: 6 039
ако пътуваш из Европа, не можеш да пазаруваш от безмитна заона, просто защото вече сме страна член на ЕС
иначе цените са малко снижени, но не на всички продукти, и пак повтарям това не са магазини в безмитни зони,
например в т.нар Duty Free разлика има в разлините градове, но навсякъде се разпорстраняват малки книжки с всички продукти и цени, така че можеш да сравниш

# 4
  • Мнения: 817
ако пътуваш из Европа, не можеш да пазаруваш от безмитна заона, просто защото вече сме страна член на ЕС
иначе цените са малко снижени, но не на всички продукти, и пак повтарям това не са магазини в безмитни зони,
например в т.нар Duty Free разлика има в разлините градове, но навсякъде се разпорстраняват малки книжки с всички продукти и цени, така че можеш да сравниш

Да ,истина е това което пише Малена ,вече не си струва кой знае колко ,но пък винаги има някои много изгодни неща.
На сръбската граница все още може ,наскоро мъжо ходи по работа до сърия и ме изненада с един парфюм........... .

# 5
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз съм си купувала от безмитния магазин до Русе, но когато не бяхме в ЕС. Тогава имаше сметка, а качеството на парфюмите беше супер. Сега магазина още си е там, но вече не е безмитен и цените са страшно надути. Така че ако ще използваш намалението, трябва да е от магазин на граница с държава, която не е член на ЕС.

# 6
  • Мнения: 2 229
На една приятелка все й носят парфюми от безмитни магазини и излизали доста по-евтино. Thinking

# 7
  • Мнения: 4 916
Моят опит е само от магазините по летищата. Като цяло мисля, че има изгода. Лошото е, че магазините на излитане от Сф. са по-пълни от този на прибиране - т.е. ако харесаш нещо, ще трябва да си го мъкнеш до чужбина и обратно и да ти заема място в багажа. (тези съображения не важат ако имаш познат на летището и той може да изнася неща). А дори и да решиш да рискуваш и да си купиш нещо на връщане в Бг., винаги можеш да се прецакаш, ако полетът бъде пренасочен за Варна например, където дюти-фрий е наименована една барака за цигари, а последния път като се прибирах и тя беше затворена.
Също така е изгодно да се пазарува от самолета - обаче ако пътуваш навръщане с бг-компания, готините неща са свършили още на отиване към чужбината (нали самолетите излитат от Сф. и се връщащ в бг със същия екипаж същия ден). Аз последния път си бях харесала един Бейлис за 8 евро и естествено го нямаха.

По летищата в чужбина като цяло е по-скъпо, но там има и по-луксозни стоки. Обаче понякога правят хубави промоции на дрехи, парфюми и др.

# 8
  • Мнения: 9 086
Септември месец на прибиране от Гърция исках да си купя разни неща от безмитния...е, парфюмите бяха скъпи сами по себе си, но  по-евтини от тукашните.
Но иначе другите неща не ми се строиха никак евтини, даже напротив Rolling Eyes
Сега не знам как стоят нещата, но предполагам вече се обезмисля пазаруването от европейските безмитни магазини...

# 9
  • Мнения: 13 512
В самолетите е по-евтино,отколкото  по летищата. А и на различните летища цените са различни.

# 10
  • Мнения: 669
Аз съм си купувала от безмитната зона парфюм, но беше доста отдавна - беше по-ефтино, но каква е била разликата немога да ти кажа. Спомням си че си взимах аква де джио на Армани 50мл. за 25$, но това беше преди 10 години.
А тестери съм си купувала и съм доволна. По-трайни са, защото са концентрирани - не са тоалетни води, и са супер изгодни. Напоследък доста тестери сме си купували и аз и мъжът ми. Парфюми от по 100мл за около50-70лв.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В самолетите е по-евтино,отколкото  по летищата. А и на различните летища цените са различни.

  А нали сега според новите правила за безопасност на полетите, парфюми май не се разрешаваха  newsm78 Или бъркам?

  Помня, че някоя от фолк - гърлите се жалваше драматично в едно интевю, че заради тези правила се била разделила с любимото ухание...

# 12
  • Мнения: 13 512
Забранени са течности в  ръчния багаж. Ама тъпите парчета като не знаят езици,как да разберат,че 100 пъти повтарят ,че ръчния багаж се проверява и не трябва да има  парфюми,гримове,червила, течност и т.н.
А от магазините вече в транзитна зала можеш всичко да си купиш. но го запечатват и лепят етикети. А като го купиш от самолета- няма проблем ,ако ти е последен полет. Ако е междинен- трябва да го сложиш в багажа,който се чекирва или  да си купиш от последния полет. Абе с 2 думи- не можеш да се качиш с парфюм в самолета,ако не е купен от летището и не е запечатан.

# 13
  • Мнения: 1 655
От опита който аз имам парфюмите по европейските летища не са кой знае колко по ефтини!
в самолетите не мога дакажа че съм летяла само с няколко авиокомпаний!
Но виж в дубай или арабските страни по летищата си е ефтинко!
само за сравнение, стек давидов слим е 9-10 дол!смятайте си го сами!Алкохола на дубай също е ефтин и парфюмите също!
В кувейт мога да кажа че един мъжки лакоста 125 милилитра, тъкмо беше излезнал и го взех за 30 дол!
А мои любими са  на нина ричи -любов в париж-100мл,60-70 дол като излезна!
на нашите полети парфюмите бяха ефтини но и на летището бяха на същите цени но има много по голям избор
но дори сега има парфюми които съм си купувала от там и тук са на същата цена след 2-3години!
в египед на летището също имаше изгодни офертички!

# 14
  • Мнения: 3 932
Нямай страх да купуваш тестери, едно към едно са с парфюмите или тоал. води, порови се из форума, има доста добри проверени сайтове, откъдето можеш да си поръчаш.
Казвам го като бивш кадър на Дюти Фри...а на летището цените са сравнително по-ниски, отколкото в центъра (20-30 кинта според марката), но за оригинален Шанел така или иначе трябва да се бръкнеш дълбоко.

Общи условия

Активация на акаунт