Какво е 1-вото нещо,което купихте за бебето си?

  • 11 706
  • 155
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
вече не помня кое точно купих първо, но със сигурност не съм следвала глупави суеверия. покупките ми не бяха много , защото братовчедка ми ми даде дрешките от племенниците, а зълвата кошарата. ново си купих спалния комплект, шишетата/ и от този род/ и комплекта за изписване. количката ми беше подарък, но ми я донесоха чак 2-3 седмици след като родих.
съветът ми е копувай ти ,за да не избира после някой вместо теб. това мен много би ме издразнило!

# 46
  • Мнения: 7 914
люлката Crazy

# 47
  • Мнения: 393
  Аз започнах да пазарувам за бебчо в 6ти месец и му взех дрешките за изписването.

# 48
  • Мнения: 679
Ние купихме шапка от пусто суеверие. Знам, че първо шапка трябва да се купи, за да се роди лесно бебето. Някой по-напред беше писал шапка- да е с главата напред. Е при мен беше с главата напред и лесно се роди. Ха сега, кое суеверие е по-вярно  Mr. Green

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Хавлийка.

# 50
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Първото нещо беше креватчето,а после и всичко необходимо за едно новородено.Дори му бях постлала чаршафчетата и бях му наредила играчките по леглото преди да се роди.

# 51
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
То и аз не съм суеверна ама маика ми и свекърва ми ми казват да не купувам нищо,а аз така се изкушавам  Crossing Arms

Хайде стига с тези глупости! Ако не купите поне най-необходимото преди раждането, къде ще сложите бебето щом се приберете вкъщи от родилното? На пода ли? Има цяла тема за бабешките суеверия - вземи я прочети и не прави нищо от изброеното там. На конкретния въпрос - купих едно плюшено пате, ей така, спонтанно, когато спряхме на Шел да заредим бензин /бях още в 5 месец/. А после съзнателно, към 7-8 месец на бремеността, купихме легло, спален комплект, количка, одеало и малко дрешки. По това време и кумата ми прати един плик с дрешки, така че не спазихме съвсем това, но детето ми си е живо и здраво. Пазарувай си спокойно и с кеф избирай дрешките - ще видиш после с какъв кеф пък ще му ги обличаш.

# 52
  • Мнения: 1 986
  Първото нещо,което купих за бебока бяха дрешки Peace

# 53
  • Мнения: 990
В деня  в който разбрах че съм бременна купих играчка-мече  Heart Eyes. И след две се седмици лекаря ми каза ,че са близнаци  Party , та трябваше да купя още едно мече  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 1 424
първо купих една плюшена възглавница с овца в 5 месец. после в 6 - количката.
после вече............. до края на 9 - всичко  Peace

# 55
  • Мнения: 174
Аз първо  си купих креватче,после всичко необходимо което ще ми трябва през първите дни

# 56
  • Мнения: 532
Дрешки.Всеки път като вляза в детски магазин и се изкушавам да купя нещо.

# 57
  • Мнения: 386
 Първото което купих сега беше чорапки, първия път-хавлийка.

# 58
  • Мнения: 262
кКомлекта за изписването.

# 59
  • Мнения: 3 089
първия път купих сукманче за девойка и гащеризонче за младеж - да си знае бебето, че е добре дошло! това беше съвсем в началото - може би 1-в аили 2-ра седмица след като разбрах новината.
втория път бяхме в чужбина на почивкаа и там разбрах, че съм бременна - моментално взех синя и розова шапчица по същите причини - да си знае бебето, че е добре дошло  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт