Здравословно отслабване с диетата на д-р Ори Хофмеклер

  • 17 141
  • 353
  •   1
Отговори
  • Мнения: 689
                        Добре дошли в темата за диетата на д-р Ори Хофмеклер!



последната тема може да намерите тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161170.0

                                    основни принципи на диетата:

По време на фазата на undereating, трябва да се минимизира консумацията на храна в предимно сурови плодове и зеленчуци, супи, и малки количества храни с лек протеин. Фазата на undereating продължава през дневните (работни) часове. То стимулира естествено (подходящите) нервната система да използва запасите, което подпомага за активно енергийно изразходване. През това време, тялото променя отрицателно енергийно салдо и затова е принудено да използва складираната мазнина за енергия.

Фазата на overdereating продължава през вечерните часове. Това е времето за основното ядене, когато може да се ядат, каквото желаете и колкото желаете, от всичко групи храна, толкова дълго, колкото правилата на яденето позволяват.

Правила на храненето

- започнете с по-леки храни и продължете с "по-агресивни" храни т. е. салата, зеленчуци и протеини, като първи храни, и накрая завършете със карбидна храна (яйца с овесено брашно, яйца с ориз - има рецепти в сайта)

- използвайте всички вкусове, подправки, аромати и възможности за "цветове" във вашето основно ядене.

- престанете да ядете когато вие се чувствате много по-жадни от колкото гладни.

Десет заповеди за диетата
- Undereat по време на деня

- Яжте вашето основно ядене през вечерта

- Снабдете вашето тяло с всички съществени храни (Т. е. витамини, минерали, EFA е, Аминокиселини, Probiotics)

- Поставете всички вкусове, аромати и възможни цветове във вашите хранения

- Минимизирайте поемането на месна храна за няколко дни,

- Редувайте дни с високо- протеинни, високо-мазнинни и високо-карбидни храни

- Избегнете храни, съдържащи хормони, пестициди, добавки на химикали, захарни, алкохол, изкуствени подсладители и фруктоза

- Не яжте самостоятелно карбохидратни храни

- Избегнете погрешни комбинации от храна, такива, като :

=Зърнени и захар

=Нишесте, мазнина и захар

=Ядки и зърнени

=Карбиди и алкохол

Правете упражния редовно по време на фазата на undereating

Нека бъдем красиви здрави и щастливи!


официален сайт(англ.): http://www.warriordiet.com/

Калкулатор на калории(всички марки кис.мляко,гостби,десерти и др.)

                        http://healthyfood.info.bg/Calculators.html

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 21:21 от Water Lily

# 1
  • Варна
  • Мнения: 870
Момичета аз се връщам при вас .Защото само със този режим е най добре да се сваля.Пък и четох че за моите 39 год,е най добре да се яде само вечер  bouquet

# 2
  • Мнения: 689
Добре дошла Снежи:hug:На тези години наистина трябва да се яде по-малко,но качествена храна,богата на калции.Ако обичаш кисело мляко-наблегни на него!

Аз ви обещавам да се отчитам по-редовно и да съм по-стриктна!Снежи-аз приключих с пиците,надявам се за винаги(като обичайна храна),замених я с месо на скара и зеленчуци.

Съни-страхотна си,както винаги!Ти спортуваш и заради мен,мързеливата Simple SmileА капоейра какво е newsm78надявам се сте си прекарали хубаво вчера.


# 3
  • Мнения: 12 300
Здравейте
Новата темичка е страхотна, браво на авторката  Heart Eyes
Аз пак профучавам само,колкото да се запиша, че пак нямам време да се отчета, ще кажа само, че като за почивни дни славнително добре си спазвам режима, с някои дребни прегрешения, но не смятам да се ядосвам заради тях.
Резултати за отчитане нямам нови, но не се отказвам - когато дойдат - тогава.
Лека вечер на всички  Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 870
Момичета започвам със мерки                                                                                                                        54кг при ръст 153см.Трябва поне да съм 50кг.  bouquetЛека вечер на всички.През деня ще си набавя активия чиста или със мюсли и грейпфурти.За вечеря огромна салатка зелена,след това ще си хапвам някоя зеленчукова супичка или пилешка.И ако още съм гладна може и месце.За десерт ще си правя течен шоколад от растителна сметана със малко какао на прах и малко мед.До като отвикна от това пусто сладичко.Преди не бях почитателка на сладкото но тук от 2 месеца направо полудявам за сладко-от годинките ли е не знам newsm78

# 5
  • Мнения: 5 713
Тя тази растителна сметана се оказва не чак толкова полезна. Има една тема в Готварския подфорум. Май по-добре заквасена сметана да си ползваш. Ето:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171049.0

Аз, както ви казах, от утре за 6 дена минавам на М. Търмънд. Да видим какви ще са резултатите. Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Записвам се.
През почивните дни малко се оливам вечер Embarassed, но какво да се прави. Днес прегреших преди малко с едно парченце сметаново руло Embarassed. Надявам се по-скоро другите да го изядат, че да не ми се мярка пред погледа Mr. Green. Желая ви прекрасна вечер. Hug

# 7
  • У дома
  • Мнения: 1 741
И аз съм тук, разбира се. През уикенда съм много зле, тотално офф режима, но пък съм свалила 1 кг тази седм. и съм доволна. По план трябваше да съм с още 1 кг надолу, но не стана. Ех, мечти...

Приятна и лека седмица на всички  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 12 300
Добро утро, момичета
Не че имам нещо да отчитам за днес, още съм на първото си кафе, но наминавам да ви видя, че през деня ще съм цяла хвърковата чета...

sneji_suni, добре дошла при нас  Hug Ще видиш, че не е труден режимът.
 
...През деня ще си набавя активия...

Ако би приела един съвет от мен - замени Активията с някое обикновено мляко, в което си сложи самичка мюсли и каквото обичаш. Ако се зачетеш в състава й, ще установиш, че има сухо мляко, нишестета разни, захар... много диетично, а? По-добре си направи ти сместа, за да знаеш какво ядеш, а ако искаш да ти е сладко, лъжичка мед ще ти свърши чудесна работа.
Решението си е твое, де.

Приятен ден на всички, дано с новата седмица да отчетем и много нови свалени килограми

# 9
  • Мнения: 5 713
sneji_suni, добре дошла при нас  Hug Ще видиш, че не е труден режимът.
М/у другото Снежи е основателката на темата за диетата на д-р Ори.  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 488
Здравейте милички!
Water Lily, Hot momma, Sunny - благодаря ви за милите думи и за подкрепата Hug Hug
Наистина се чувствах прекрасно! На следващата сутрин - в събота ме заля червената река и малко поизлязох от релсите на диетката, но не го приемам като голям проблем. От днес продължавам, но ще послушам съвета на Съни - и ще си купя някакви витаминки!
Пожелавам ви страхотна седмица!

# 11
  • Мнения: 305
Здравейте слънчеви момичета  newsm51, много сте ми сладки и много си ви обичкам.

Water Lily, браво за новата темичка. Супер си ни ти и моите поздравления за пиците  smile3501 Ще влезеш в ритъм и със спорта аз съм сигурна!!! Сега покрай дечицата си имаш движение което може и да ти се струва малко, но не мисля. Капоейра е бразилско бойно изкуство -- танц с бойни движения и аз му се радвам много. Като цяло подскачам все още като начинаещо маймунче -- часа само в неделя ми е удобен и го правя по-скоро за забавления. Спец няма как да стана  Mr. Green

Снежи, радвам се, че се върна.   bouquet Подкрепям мнението на Натка - замени я Активията -- не е полезна ама никак! Само и прочети съставките или говори с някой читав лекар и/или инструктор фитнес и ще се убедиш сама.

Hot momma   bouquet, браво за килограмчето надолу. Споко за плана -- тялото си знае работата - продължавай да му даваш основно полезни хранички и понякога за душата си дарявай сладости. Аз така правя.  Party

Солима   bouquet, не твърдя, че съм права и все пак ако не получаваш пълен набор от витамини и минерали чрез храната е наистина хубаво да си ги доставиш с хапчета.

katjushka   bouquet, поне сигурно рулото е било вкусно - парченце, парченце - наслади му се и запази вкуса за по-дълго време.

Аз днес правих тибетските и довечера съм на йога или танци салса ще видим. За момента 2 литра вода, едно кафе - нося си зелена салатка и рибка  Crazy

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте, мили мои Hug
Аз не мога да се похваля със свалени килограми, изглежда и лунуването много не ми помага  #Cussing out, но какво да се прави. Само минавам да ви кажа, че от днес почнах да правя упражнения в къщи (свалих си Пилатес 20/20). За мен това си е цяло постижение, защото аз съм много, ама много скарана със спорта. Успях почти да направя цялата 35-минутна серия и мисля, че като за начало се справих просто блестящо Laughing. Надявам се по-нататък да я правя без проблеми цялата. Смятам да е три пъти седмично, вие на какво мнение сте? Мисля, че всеки ден ще ми дойде в повече за сега.
Sneji_suni, къде се изгуби, много време те нямаше.
Иначе отчетът за днес: кафе, вода, половин ябълка и сега хрупам зеле (кога ще излязат хубавите салатки, че уши ми пораснаха Cry)

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 14:10 от katjushka

# 13
  • Мнения: 12 300
sneji_suni, добре дошла при нас  Hug Ще видиш, че не е труден режимът.
М/у другото Снежи е основателката на темата за диетата на д-р Ори.  Laughing
Ами така става, като бърза човек и не чете като хората - после му се смеят  Embarassed
Единственото ми оправдание е, че аз се присъединих някъде в третата тема, ако не се лъжа, ако изобщо може да е някакво оправдание, де
Иначе за днес не мога да отчета още нищо, освен едно кафенце с лъжичка мед сутринта - само за това имах време  Sad
Сега пак ви оставям, че дългът ме зове

# 14
  • Варна
  • Мнения: 870
Здравейте момичета  bouquetда аз я основах тази темичка но съм доста несериозна.  bouquetно ще се засрамя и ще съм със вас EmbarassedАз като писах за Активията -забравих да ви пиша че си копувам само натуралната Peaceдругата е чис бъркоч. PeaceСега ще си направя едно айрянче и ще го пия до довечера.Хапнах и 1 ябълка PeaceЗа да мога да почна вечерта със зеленчуци и протеини ще си направя зелена сълата сс сварени яйца и след това ще си хапна една пържолка Peaceа чможе и малко картофки на пара,ако не удържа ще си хапна малко сладичко  bouquetчао за сега  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт