Плащате ли си парното?

  • 3 733
  • 81
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 179
Една колежка ме наведе на този въпрос... Тя не си го плаща от години - не че няма възможност - принципно.. било  Thinking
А аз лудата плащам и нашето и на майка ми, че тя с учителската заплата просто няма как...

Вие сте...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Не, няма и да го плащам! bowuu

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 179
Добре де, а не могат ли да ти направят нещо, по-скоро да ти вземат.. Rolling Eyes
съдия изпълнители да ти елязът в апартамента и да ти вземат телевизора, както вика баба ми примерно  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
е, не могат, нямам подписан договор с тях - много е сложно, но не могат.
минават 5 години от както не си плащал, съдя изпълнител те приканва с писмо и те пита съгласен ли си да платиш 10% от сумата, плащаш 10% и не те закачат - това е.

# 4
  • Мнения: 6 991
Плащам, щото хазаите ми исат пари Rolling Eyes
Иначе най-вероятно въобще нямаше да съм на парно.

# 5
  • Мнения: 4 651
Кое не плащате аз не разбрах - това, което ползвате - т.е топлите се и не плащате или не плащате безумните такси, които се трупат въпреки спряното парно? Да ползвате нещо съзнателно и да не го плащате, защото не сте доволни от ценообразуването или управлението на дружеството - това не мисля, че е правилно.

Мен веднъж ме осъдиха между другото - за неплащаните такси мощност и незнам си какво при неползване на парно и топла вода.
Плюс една забравена неплатена сметка от 70 лв. в последния месец, в който е ползвано нещо. Разбрах, че изобщо е имало дело, когато съдия изпълнителя се появи на хоризонта. Доказателствата по делото бяха - справка за неплатени сметки от Топлофикация и толкоз. Договор не съм подписвала с никой, освен с продавача на апартамента ми. Всичко е законно и делото и липсата на необходимост да ти е връчена призовка и да си уведомен за него.

Така, че могат да ви осъдят и окото им няма да мигне, друг е въпроса, че най-вероятно сега в София си траят заради панаирите с Ванко Топлото и за това не завеждат дела. Аз говоря за Варна.

Сега чакам да се натрупат безумните такси за тоя дето духа, клати  и за изстиващите им по пътя към мен тръби и ходя да плащам регулярно по 100 тина лева. За една година НЕПОЛЗВАНЕ от горната история получените сметки са към 300 лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Плащам си.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
f(x) , какво значение има за теб какво точно не плащам? Thinking
Ако се зачетеш внимателно в поста ми, няма да задаваш такива въпроси си мисля...

# 8
  • Мнения: 4 490
е, не могат, нямам подписан договор с тях - много е сложно, но не могат.
минават 5 години от както не си плащал, съдя изпълнител те приканва с писмо и те пита съгласен ли си да платиш 10% от сумата, плащаш 10% и не те закачат - това е.
Какъв е тоя договор бе Буболина? Аз не съм чувала такова нещо. Ми то и ние не сме подписвали договор с Топлофикация, ама това не значи, че незаконно ми вземат парите, като си плащам сметката... Напротив - вземат ти каквото могат, наскоро пак имаше такъв случай. То ако беше така с 10-те процента, не мислиш ли, че всеки така щеше да прави? newsm78
Аз си плащам, първо защото би било некоректно да ползвам без да плащам (=кражба), после защото се надявам след изравняването да ми върнат надплатеното (защото със сигурност съм надплатила, понеже сме на база).
Ако не ми върнат парите, това вече е друг въпрос! #2gunfire

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз не съм искала парно в апартамента, молбата ми беше отхвърлена за спиране, защото я подадох в средата на отоплителния сезон, има начин и хората го знаят, но трябва много силни адвокати и много да се занимаваш с тези неща.
Това е, никъде не съм подписвала, че ще ползвам парното им, нито са ме питали искам ли да минават тръби през апартамента ми.
За 10% съм сигурна, защото ги платих скоро, беше гледано дело без да знам и направо мина в съдя изпълнител.

# 10
  • Мнения: 4 651
Аз не съм искала парно в апартамента, молбата ми беше отхвърлена за спиране, защото я подадох в средата на отоплителния сезон, има начин и хората го знаят, но трябва много силни адвокати и много да се занимаваш с тези неща.
Това е, никъде не съм подписвала, че ще ползвам парното им, нито са ме питали искам ли да минават тръби през апартамента ми.
За 10% съм сигурна, защото ги платих скоро, беше гледано дело без да знам и направо мина в съдя изпълнител.

Ами всички сме така, не знам и собствениците на жилищата дали са подписвали нещо, в момента, в който са им слагали тръбите.
Разказах по-горе как подписал или не, съгласил се или не - МОГАТ да те осъдят и го правят. Не мисля, че съм единичен случай.
Съдия изпълнителя изобщо не ме пита искам ли да внасям 10% или нещо такова, ако не платя до деня X - сумата, лихвите и разходите по делото - щяха да ми запорират заплатата. Адвокат се занимава с това вместо мен между другото и смея да твърдя добър, дори нямаше как да се заяда с тях, че не са ме намерили да ми дадът призовка. Юрист да каже тук точната терминология, но не било задължително да съм уведомена, тъй като това не е наказателно дело.

Но както й да е, не мисля, че ще спрат да се занимават с теб след тези платени 10% Sad.

А на предния въпрос какво значение има. Ами неправилно ми се струва да ползваш нещо без да си съгласен с условията им, ползвайки го според мен се съгласяваш с безумията им. Т.е съгласяваш се и с цената им каквато ти я съобщят. И перманентното неплащане "защото не искам" - мисля, че вече е кражба.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами неправилно ми се струва да ползваш нещо без да си съгласен с условията им, ползвайки го според мен се съгласяваш с безумията им. Т.е съгласяваш се и с цената им каквато ти я съобщят. И перманентното неплащане "защото не искам" - мисля, че вече е кражба
От кой крада? - от себе си, защото сметките се трупат на мен мисля, не на някой друг.
Съгласила съм се, защото иначе няма как да си спра парното, при заварено положение е това.
Не знам как е при теб положението, но при мен е това - 10%.
Друго исках да кажа, няма да плащам на някой, за това да си правят кефа, да пътуват в чужбина на пазар, да се къпят в джакузита и хапват в скъпи ресторанти.
Нищо не могат да ми запорират - заплата нямам, безработна съм!

# 12
  • Мнения: 4 490
Буболина, така е, права си за разходките в чужбина и т.н., но не си права, че крадеш от себе си, като не плащаш. Все пак ползваш услуга някаква, нали? Тя не идва от самосебе си тази услуга. Но както и да е. Факт е, че в Бг прецаканите са клиентите, а не Топлофикация. На мен само ми е чудно как така на някои за 500 лв им пращат съдия- изпълнител, други с 3000 лв дългове не ги закачат...

# 13
  • Мнения: 289
Аз обикновено плащам веднъж годишно - след изравняването - приспадат си това, което е трябвало да ми връщат, и доплащам колкото трябва. Един път ми бяха пратили някакво предупреждение с дата и час, когато да съм вкъщи за да ме изключат  Wink нямаше ме, не ме изключиха, и така..
Сега обаче наистина никак не ми се плаща.. с тези перлени вани, джакузита, френски минерални води някакви, минибарове.. не мога да се почувствам виновна, че съм закъсняла с плащането. Още по-малко пък крадец се чувствам...

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Ама кой ти каза, че не ги закачат - закачат ги. Peace
Аз тази услуга не съм я искала и никога не бих се съгласила -- при положение, че пенсионерите не взимат повече от 150лв пенсии, че майчинството е 160лв, че 70% от хората работят за 500лв... - не, такава услуга 150 лв парно, не на мен!
Първо цените не са съобразени със стандарта ни на живот, непосилни и нереални са - няма да ги плащам, когато ми докажат на каква база ги сформират, тогава може да си поговорим с тях...

Общи условия

Активация на акаунт