Кафявата захар?

  • 1 783
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Онзи ден купих от пазара кафява тръстикова захар. Странното е, че тя не е кристална кафява захар, а е малко като глина. Дано да сте ме разбрали. Въпросът ми е дали мога да слагам от нея в попарата на беба?

# 1
  • Мнения: 27 524
Може. И аз ползвам кафява. Има най-различни - по-светли, много тъмни, почти черни, на буци, на прах... Много по-полезна е от бялата, но аз лично като глина не съм виждала. Глината нали е мека  newsm78

# 2
  • Мнения: 721
Ами все едно е мокра и частиците са се слепили. Предполагам, обаче, че си е ок, защото онзи ден бяхме на вегетарянски ресторант и там захарта беше същата

# 3
  • Мнения: 27 524
Да, такава е и моята. Разбрах. Хубава е, давай си я спокойно.

# 4
  • Мнения: 4 668
Мъжът ми е голям фен на кафявата захар и искаше да дава от нея на малкият , но педиатърът ни каза , че не е добра идея да се дава на дете ! Не го разпитах обаче каква е причината  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 27 524
Сигурно защото е нерафинирана, но не знам точно и аз какъв е проблемът  Thinking

# 6
  • Мнения: 4 668
И аз мисля , че е заради това , че е нерафинирана  Thinking

# 7
  • Мнения: 941
аз подслаждам попарата с плодово пюре,ако се налага захар за нещо,слагам кафява.Каквато и да е,все пак е за предпочитане пред бялата

# 8
  • Мнения: 27 524
Копирам от тема в готварския:

http://en.wikipedia.org/wiki/Brown_sugar това е на английски от Уикипедия.

Най-общо:

По принцип кафявата е по-хигроскопична от бялата, заради съдържанието на меласа в нея. В зависимост от процентното съдържание на меласа варира и цвета (от по-светъл при по-ниско съдържание към по-тъмен при по-високо). Обикновено кристалчетата са значително по-малки от тези на бялата захар.

Има рафинирана и нерафинирана кафява захар. При първата се добавя меласа към вече рафинираната бяла захар. Тя е по-евтина и производителите я предпочитат, защото могат да контролират количеството меласа в нея. Методът позволява и производството на кафява захар там, където основния й източник е цвеклото. Рафинираната кафява захар е често по-едра от нерафинираната и меласата може лесно да се отдели от кристалчетата когато захарта се намокри. Използваната меласа често е такава, получена от захарна тръстика, защото вкусът й е по-предпочитан от меласата от цвекло. Меласата от цвекло има силен зеленчуков аромат и вкус Simple Smile.

Натуралната кафява захар (нерафинираната) се образува при първата кристализация на цвеклото. Обикновено е по-тъмна и хигроскопична, т.е. кристалите й се слепват и тя се втвърдява. (доста по-скъпа е от бялата)

# 9
  • Мнения: 3 499
Може. И аз слагам кафява, ама по мноооого мъничко.

# 10
  • Мнения: 948
При приготвянето на плодови пюрета аз също използвах кафява захар. Peace

# 11
  • Мнения: X
А да попитам каква е ориентировъчната цена на качествена кафява захар - тръстикова и от цвекло newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 433
и аз съм се чудила дали да давам кафява захар на бебка вместо бяла, но педито е скептично.

# 13
  • Мнения: 4 621
Аз давам кафява - за мен е по -добре Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз ползвам само кафява за Тери/но ми се налага мнооооого рядко/.

Общи условия

Активация на акаунт