За старите плочки в банята.

  • 16 819
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 420
Искам да сменя старите плочки в банята и тоалетната.

Обаче, не мога да реша един проблем.

Майсторите плочкаджии отказват да ги къртят и искат да лепят направо отгоре.
На мен не ми звучи добре тази идея.

Някой лепил ли е нови плочки върху старите и какъв е резултата?  newsm78

И все пак ми се иска всичко да е ново, затова се чудя кого да хвана да ги изкърти, че май майсторите са се разглезили.  newsm78

# 1
  • Мнения: 4 916
Не искат да ги свалят, защото ги мързи.
Доколкото знам лепеното върху долен ред плочки е по-нестабилно и има опасност от отлепване.

# 2
  • Мнения: 364
Ако старите плочки са добре залепени, няма проблем да се лепят нови върху тях, още повече, че си е истинско мъчение да ги махнеш. Здраво залепената плочка няма да падне цялата, а ще се рони на късчета. Провери дали старите са залепени здраво като почукваш всяка една. Ако ти бие на кухо, значи трябва да се свалят. Иначе не е проблем при лепенето на нови плочки.
Успех!  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Ако старите плочки са добре залепени, няма проблем да се лепят нови върху тях, още повече, че си е истинско мъчение да ги махнеш. Здраво залепената плочка няма да падне цялата, а ще се рони на късчета. Провери дали старите са залепени здраво като почукваш всяка една. Ако ти бие на кухо, значи трябва да се свалят. Иначе не е проблем при лепенето на нови плочки.
Успех!  Peace
така си е, но при нашите маломерни панелки по добре да не губим обем от мързел, нашия или на майстора hahaha

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Махайте старите плочки. Вярно има грундове и лепила, които позволяват лепенето върху тях и майсторите казват че е здраво, но според мен е по-добре да се махнат. А самите майстори, предпочитат да не махат старите плочки, защото стената така е равна а ако се махнат, не се знае колко крива ще се окаже и е по-трудно лепенето.

# 5
  • Мнения: 6 461
Не е добра идея да се лепи върху старите плочки.
Свалете ги и го направете както трябва.
Майсторите нещо ги мързи явно. Confused

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
Не е добра идея да се лепи върху старите плочки.
Свалете ги и го направете както трябва.
Майсторите нещо ги мързи явно. Confused


Не ги мързи, но едно махане на стари плочки изисква огромни усилия, говорим за неща залепени с цимент все пак, и да не си мислите, че теракотаджиите са общи работници, те са майстори, има разлика. Та процедурата е следната: първо си наемате хора да ви изкъртят плочките, после фаянсаджиите да ви налепят новите. Ако се налага да пестите пари къртите сами(малко прашен фитнес). Никъде в цената на поставяне на теракота(фаянс и т.н) не е включено къртенето на плочки, винаги се има предвид подготвен терен.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Нито пък е включена цена за изравняване на стени. В нашата баня се оказа че са много криви и си платихме допълнително за измазване. Не съжалявам обаче, че съборихме старите плочки.

# 8
  • Мнения: 420
Ами, аз не искам да ги свалят безплатно, разбира се, че ще им се плати допълнително за това.
А не ми се иска да оставям старите под новите.

Някой знае ли майстор, който може да свърши тази работа?
За Пловдив става въпрос.

И какво значи подготвен терен?
Търся майстор, който да ми оправи банята.
За всяка операция отделен ли трябва да търся?

# 9
  • Мнения: 983
Мойта баня също е доста старичка, но скоро нямам намерение да правя нищо. Според мен майсторите отказват защото наистина свалянето е доста трудно, но ако се лепят върху плочките трябва да се натрошат малко, т.е. да не са гладки и така по - добре ще хванат новите плочки. Свекърва ми така си правиха банята преди около 4 години и досега никакъв проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние така си налепихме новите плочки, вече една година не са мръднали, само че трябва да видите старите да не хлопат на кухо за да няма изненади после и трябва много хубаво да са измити ние ги михме с препарат първо и от там с една силна ракия която беше за хвърляне ама може и силен спирт  Peace

# 11
  • Мнения: 276
Махайте старите плочки ние си патихме от това лепене върху старите.Или го правите  добре или не. Hug

# 12
  • Мнения: 8 999
Не е чак толкова трудно къртенето на стари плочки. Нашата баня я опраскаха за половин ден, но после задължително трябва да се направи замазка - и на стените, и на пода. Някои плочки се откъртват с парчета мазилка, а други се отлепят и остава цимента, с който са били залепени. Изравняването на стените ни отне 5-6 дни. И допълнителни разходи, разбира се. Но съм доволна, че го направихме така - не мога да си представя да оставя отдолу някаква гнус /плочките, които заварихме бяха потресаващи като състояние/

# 13
  • Мнения: 953
лятото махахме старите плочки.трябва да кажа ,че мъж ми се преби с едно канго два дни докато ги махне.а пък как хвърчат мънички и каква мърсотия пада - не е истина.
но пък после сложихме кнауф и отгоре тапети за баня- перфектно.сега решавам и махам и мисля скоро да ги сменя с друг цвят.
иначе ако са ти здрави долните ,няма за какво да ги махаш.липи отгоре.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
Ами, аз не искам да ги свалят безплатно, разбира се, че ще им се плати допълнително за това.
А не ми се иска да оставям старите под новите.

Някой знае ли майстор, който може да свърши тази работа?
За Пловдив става въпрос.

И какво значи подготвен терен?
Търся майстор, който да ми оправи банята.
За всяка операция отделен ли трябва да търся?


Ами това ми беше мисълта по-горе, че майсторите-фаянсаджии са си точно такива, и не се занимават с къртене, не е "престижно" за тях.

А подготвен терен е следното: изкъртени плочки, изравнени стени(някои майстори на това се наемат, но завишават цената за кв.м или пък отделно си я казват).

# 15
  • Мнения: 420
 newsm78 
 Ако изкъртя старите плочки, подравня стените и т.н. - ми, то накрая ще съм готова и сама да си залепя плочките. Joy
И накрая ще стане като във филма "Топло" - ха наляво, ха надясно...  Joy
Ох, хич не ми е до смях вече с тези майстори...

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Честно казано, повечето говорите наизуст  Peace

Не ги мързи, но едно махане на стари плочки изисква огромни усилия, говорим за неща залепени с цимент все пак, и да не си мислите, че теракотаджиите са общи работници, те са майстори, има разлика. Та процедурата е следната: първо си наемате хора да ви изкъртят плочките, после фаянсаджиите да ви налепят новите. Ако се налага да пестите пари къртите сами(малко прашен фитнес). Никъде в цената на поставяне на теракота(фаянс и т.н) не е включено къртенето на плочки, винаги се има предвид подготвен терен.

Това е истината. Ако намериш човек да кърти, няма да имаш проблем. Но не очаквай майсторът да се заеме с това  Naughty
 А и ако старите плочки са залепени така, че да изискват големи усилия за къртене, спокойно можеш да се довериш и да се лепят новите плочки отгоре  Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
newsm78
 Ако изкъртя старите плочки, подравня стените и т.н. - ми, то накрая ще съм готова и сама да си залепя плочките. Joy
И накрая ще стане като във филма "Топло" - ха наляво, ха надясно...  Joy
Ох, хич не ми е до смях вече с тези майстори...

Аз само ти обясних как стоят нещата(защото част от родата ми се занимава с това и имам наблюдения), без зла умисъл да те отчайвам, но факт е, че всеки си вади хляба с нещо. В случая става въпрос за занаят, каквото е фризьорството, хладилничарството, обущарството и т.н., всички с различни тарифи, разбира се.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Задължително трябва да се махнат!Нашите ние си ги свалихме!

# 19
  • Мнения: 4 068
Баща ми започна днес да сваля плочките в тоалетната и.....се оказва мисия почти невъзможна. Направо не знам какво да правим сега. Хилти ли да търсим Канго ли? Някак хич не ми се ще въху старите плочки да лепим нови. Не ми се вижда сигурно и качествено това.
Кажете вие с какво ги сваляхте вашите?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731

Кажете вие с какво ги сваляхте вашите?

Наистина е много трудно, затова повечето хора си наемат някой джипси за тази работа. С по-голям и тежък чук става.

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Има фирми, които къртят и после си извозват отпадъците.
Ренци, във в."Марица" със сигурност има такива обяви.

# 22
  • Мнения: 4 068
Ох, за вестник Марица знам, обаче ремонта тече в Кърджали, а там се оказва, че направо си е свръхестествен късмет да намериш кой да ти свали плочките пък за извозване на отпадъците после да не говорим. Направо да полудееш. Crazy
Нищо. на татко ми ще му се наложи просто да се справи съм пък и ще заякне малкичко. Wink

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Те татковците са за това, да са ни живи и здрави.

# 24
  • Мнения: 420
Оказа се, че не е чак толкова трудно свалянето.
Май мастора, който е лепил старите плочки не се е престарал много.
Мъжът ми пробва с чук и плочките си падаха цели.
В средата на всяка плочка е слагано парче лепило и така съвсем леко са залепени.
Добре, че решихме все пак да ги махнем.
Не можах да понеса мисълта, че ще ги оставим под новите.
Сега ще залепим гиспкартон, за да се изглади стената.
И след като свършихме мръсната и тежката работа, сами ще си лепим новите плочки.
Оказва се, че не е нужно да имаш две висши, за да си ремонтираш банята.
Пък "майсторите" плочкаджии нека се изживяват като хора на изкуството...

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
Ето, вие почти сте намерили решение на проблема. Дерзаете и това е.
Успех! Невъзможни неща няма.

Общи условия

Активация на акаунт