Kak da premina ot karmene na biberon

  • 1 567
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Цитат на: Sim
Точно днес четох за захранването със зеленчуков бульон в млякото - това е от някаква френска книга, и на мен ми беше доста странно.



и на мен!!!!! Shocked

# 16
Ami nalaga mi se da izlizam za okolo 3 4asa 3 pati v sedmicata.I prez tova vreme maga mi ja gleda.I kato se varna pla4e gorkoto gladno a pak shisheto si stoi palno.POsle kato se nasu4e i zaspiva izstosteno.Opitvahme se mnogo s tova shishe ama ne stava.Iska da si coka i tova e.Sega ve4e izmislihme drug trik,da ja kapem predi da izljaza,posle spi 3 4asa neprobudno takmo dokato se varna.
Tova za supi4kite e ot tazi kniga kojato njakoj spomena po-gore na An Bakus.I az ne bjah 4uvala ama ne zvu4i vredno.Ama s nashata moma njama shans da sledvame savetite na tazi kniga.Da si coka dokato ne zapo4ne da jade pureta i posle ste mu mislim.Ama ne mi se ste da ja karmja dokato i poniknat zabi.
Pak ste se probvame s shisheto.Izpolzvam silikonovi biberoni na Avent,ama ne e ot tova.Predi kato beshe po-malko bebe si pieshe ot sastite shisheta.

Ako v njakoj stastliv den postignem njakakav napredak ste vi izdam tajnata vednaga.

# 17
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Nina Ryan
Ami nalaga mi se da izlizam za okolo 3 4asa 3 pati v sedmicata.I prez tova vreme maga mi ja gleda.I kato se varna pla4e gorkoto gladno a pak shisheto si stoi palno.

Възможно е да не плаче от глад, а просто да й липсва мама. Дано да свикне бързо с гледачката си. Най-добре е, разбира се, да спи докато те няма, но не винаги е постижимо. А защо мислиш, че ще яде супички и пюрета с повече охота? Същото е, ако не иска, не иска.
Това за зъбите не го разбрах. Те не пречат на кърменето, случва седа те гризне, но е инцидентно.
А за биберона: и ние в началото ползвахме авент при нужда, но после не го искаше; смених с Нук и веднага захапа (сплескан е биберона подобно на зърното). така че според мен си струва да опиташ.

# 18
Supi4kite mi se ste da probvam ako gi jade dali njama da ja zasitjat pove4e.Zastoto kato beshe kam 2 meseca i si speshe po cjala nost neprobudno.A sega ot skoro se sabugda po dva pati na nost da su4e i mi se struva 4e samo karma ne i stiga.
Tova sas spleskanija biberon ste go probvam.Moge da raboti.
Mersi za saveta.
Ne mi se ste da ka karmja tolkova dalgo ne zaradi zabite,ami prosto zastoto 4 meseca karmene spored men za dostata4ni za dobar start.A pak i pusha i vinagi kogato ja karmja imam 4uvstvoto 4e ja trovja.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 845
За тази книга и аз да кажа-странно описано захранване, а има мисля мами от Франция, които казват, че и там препоръчват изключително кърмене. Защо съм решила, че става дума за френска авторка ,не мога да отговоря. Все пак интересно ми е наистина как захранват във Франсето?
Наистина в този форум може да прочетеш много инфо за една друга гледна точка-късно захранване.
Със сигурност е по-добре да се кърмите от адаптираното мляко, особено ако си си вкъщи, не тръбва да ходиш на работа или други подобни.А дори да решиш да поотбираш постепенно детето, изчакай поне до 6 месец. Лично аз бих се изцеждала и бих давала кърма вместо ад. пляко.
А по отношение на шишето- И ЗА НАС ТО  Е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.
Вече рие вода от него, но нещи с вкус на мляко-не. Няколко пти я оставям на таткото за 4-5 часа-не яде през този период. Един път го заварвам надвесен над нея, отчаян, топлим кърма хиляди пъти, хранели се 2 часа и успял да даде с лажичка само 20мл. От яд, че няма цица стискала устни  и плюла. Следващият път изсмислил нова стратегия и проработила-оставил я да реве ожт глад, предложил биберон, тц, айде да поревеш сама още 20минути и после си омела всичко. Иначе аз лично действам с лъжицата-60мл вече за 15 минути ги давам-обаче ако иска.
Тъй че стискам палци...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 845
А за будетето през нощта май повечето беебта минават перз подобен период-сън през втири месец, а после трети месец-"що да спя като мога  да се буда по 2-3 пъти".
Аз лично понякога забелязвам, че иска вечер или през ноща водичка, а не кърма-ожадняло детето. Давам първо цица-върти глада, сърди се и стиска устни. Давам водичка и си пийва-между 10 и 30мл. Никога повече.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
И аз имам тази книга още от първото ми дете. Става дума за даване на формула разредена в зеленчуков биберон. Тоест бебето си хапва от шише и го няма нашия "проблем", че кърмените деца не са големи фенове на шишето. Българският превод е от средата на 90-те, а изданието, което е преведено на български е от края на 80-те.

# 22
Цитат на: marissha
. Лично аз бих се изцеждала и бих давала кърма вместо ад. пляко.
А по отношение на шишето- И ЗА НАС ТО  Е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.
Вече рие вода от него, но нещи с вкус на мляко-не. Няколко пти я оставям на таткото за 4-5 часа-не яде през този период. Един път го заварвам надвесен над нея, отчаян, топлим кърма хиляди пъти, хранели се 2 часа и успял да даде с лажичка само 20мл. От яд, че няма цица стискала устни  и плюла. Следващият път изсмислил нова стратегия и проработила-оставил я да реве ожт глад, предложил биберон, тц, айде да поревеш сама още 20минути и после си омела всичко. Иначе аз лично действам с лъжицата-60мл вече за 15 минути ги давам-обаче ако иска.
Тъй че стискам палци...


Ami i s izcedenoto mljako taka pravi.Samo dokato useti biberona v ustata si i zapo4va da go buta s ezika.Az ima4e bih predpo4ela da mu ostavjam na tatkoto shishe s izcedena karma da ja hrani dokato me njama ama i karmata tolkova.Ste probvam sas spleskam biberon kakto kaza njakoj po-gore,zabravih koj.Moge ot tova da e.

I nashija tatko taka kazva:"Ostavi ja da reve malko i kato vidi 4e njama drugi predlogenija shjala da si pomisli:"Vmesto da reva ot glad ja po-dobre da si hapna ot biberona".E,da ama to kelesh4eto reve,reve ot glad i nie samo se spoglegdame vinovno zasto taka tormozim deteto i mama pristiga s dvete cici da go nahrani.

A pak s lagica e dugija na4in,da,az v momenta i davam sok4eta s lagi4ka i tjah si gi haresva.Ama na men druga mi beshe idejata:Cok,cok s bibata i ajde ste se vidim pak po sastija vapros sled 3 4asa.Ama ne stava.E kakvo da se pravi,prorodna mu rabota.Kakto kaza njakoj drig po-gore da gi ostavim decata sami da si opredeljat.Taka spored men e naj-dobre i naj-estestveno.

# 23
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Nina Ryan
Zastoto kato beshe kam 2 meseca i si speshe po cjala nost neprobudno.A sega ot skoro se sabugda po dva pati na nost da su4e i mi se struva 4e samo karma ne i stiga.
Съвсем нормално е да се буди, за да се кърми. Поради покачване нивото на хормоните за кърмене имаш повече мляко през нощта, така че си наваксва, а и подава ясен сигнал на тялото ти да произвежда още. Не че не й стига: просто си прави заявка, че иска още.
Цитат

Ne mi se ste da ka karmja tolkova dalgo ne zaradi zabite,ami prosto zastoto 4 meseca karmene spored men za dostata4ni za dobar start.
Не приемам, че 4 м. са достатъчни, но всеки има право на избор по въпроса. Все пак решението е необратимо, един ден ще разбереш някои неща за кърменето, и може би ще съжалиш, че не си продължила, но ще бъде късно. Така че съветът ми е: прочети си всичко от сега, за да вземеш най-правилното и информирано решение.
Цитат
A pak i pusha i vinagi kogato ja karmja imam 4uvstvoto 4e ja trovja.
Със сигурност не й е добре от цигарите, но имаше подобна тема скоро - пушене + кърмене май било по-добре от некърмене (е то зависи и колко пушиш!). Но не мислиш ли, че едно бебе си заслужава да ги откажеш или поне драстично да ги намалиш? Би ли искала да те вижда пушеща и един ден и то да пуши?
Хайде успех с кърменето и много здраве на Лондон!

# 24
Благодаря на ЕМЕМ за добрите съвети.Права е.Ние май ще се кърмим още дълго.Не изглежда 4е ще се съгласи на нещо друго.За цигарите питах аз за всеки случай здравната посетителка и тя каза:"Ами малко".Ама аз не пуша чак толкова много.Както и да е благодаря за съветите.

# 25
  • Мнения: 644
Цитат на: Mags
Цитат на: belinda
Труднооооооо Twisted Evil Ако все пак постигнеш някакъв успех, моля те да споделиш тук опита си, защото ние сме на същия хал.Аз не искам да давам формула, но поне вода лятото в жегите трябва да се пие!


и аз така.. засега е мисията невъзможна  



И ние сме така    Rolling Eyes давай цица,пък ще се мъчиме за по нататъка

Общи условия

Активация на акаунт