В нещо "сгрешихте" ли при захранването /след 6-ти мес./?

  • 2 950
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 753
Отново ви благодаря!

# 31
  • Мнения: 4 629
после ни откриха АБКМ и сега хапва само кърма и каши.

Извини ме за невежеството, но какво е АБКМ?

# 32
  • Мнения: 487

Извини ме за невежеството, но какво е АБКМ?
Алергия към белтъка на кравето мляко

# 33
  • Мнения: 2 159
много интересна тема Peace

# 34
  • Мнения: 2 467
Относно въвеждането на месото - при нас беше 5-6 вид храна. Първо оризова каша, после морков, картоф, круша и месо.
Та моркова си го вадеше в състоянието, в което беше приет  Confused, докато месото се смилаше. От което си вадя заключение, че месото се приема по-добре от моркова например (и не само той). Като казвам месо имам в предвид заек, пуйка... не свинско и луканки  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 46
Темичката е чудесна. И аз се абонирам да чета, а скоро може и да споделя. Дано да са полужителни насоки, а не грешки. Иначе смятам да започна с оризова каша (на Милупа) и като второ тиква (за да не се запечем още).  thumbsup

# 36
  • до канала
  • Мнения: 518
 newsm52 буууууууут супер е темата че и на мен ми предстои да захранвам

# 37
  • София
  • Мнения: 6 254
Мисля като единствена грешка отчитам това, че въведох жълтък по-рано от планираното. Бях решила да е след годинката, но педиатърката ме посъветва да му дам малко по-рано, тъй като ваксината, която се бие на 1г. се култивирала в жълтък, а той и без това трудно понасяше ваксините. Та захраних с жълтък на 11 м. и направи алергия, та оттам започна да се обрива и от други храни  Confused и все още не може да яде яйца.

Относно заместването на кърмене - води се по детето (както и за много други неща всъщност Simple Smile) - аз не исках до годинката да замествам кърмене, но просто към 8мия месец започна да хапва по повечко и начесто и доста бързо заместих сутрешното и обедното кърмене (т.е. на закуска и обяд твърда храна), като продължаваше да суче доста често през деня.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 254
Относно въвеждането на месото - при нас беше 5-6 вид храна. Първо оризова каша, после морков, картоф, круша и месо.
... Като казвам месо имам в предвид заек, пуйка... не свинско и луканки  Mr. Green
И при мен беше горе долу така - всъщност месото май беше третата или четвъртата му храна - след картофът и моркова; плодовете чак след това.

# 39
  • Мнения: 753
Да се оплача сега  Sad:
МОЯТ ПЕДИАТЪР СМЯТА , ЧЕ ТРЯБВА ДА ЗАПОЧНА СЪС СОКОВЕ?!
В НАЧАЛОТО НА 4-ТИ МЕСЕЦ МУ СЕ ПРОТИВОПОСТАВИХ И НЕ ДАДОХ СОКОВЕ.
КАКВО МИСЛИТЕ ПО ВЪПРОСА?

НЯКОЯ ОТ ВАС ЗАХРАНИЛА ЛИ Е ПЪРВО СЪС СОКОВЕ??????? СЛЕД 6ТИ МЕСЕЦ

# 40
  • София
  • Мнения: 1 056
Няма нужда от сокове все още, нали сте на кърма.

# 41
  • Мнения: 277
Моята голяма грешка беше едно варено и пасирано червено цвекло, което й дадох като оръжие в борбата ми със запека й. Бях чела, че няма проблеми да се даде на 7-месечно бебе, но .... уви, при нас върна със страшна сила коликите. Освен това го повърна на фонтан заедно с кърмицата. Оттогава цвеклото ми е в черния списък и не бих й го предложила отново, нищо, че се слави като ужасно полезно.
Иначе аз виждам захранването от гледна точка ред на предлаганите храни така: каши, плод, зеленчук, месо... Но тази поредност избрах с оглед нашите силни колики и запек. Мисля, че всяка майка следва да подходи конкретно - според детето си.  Peace

# 42
  • до канала
  • Мнения: 518
Да се оплача сега  Sad:
МОЯТ ПЕДИАТЪР СМЯТА , ЧЕ ТРЯБВА ДА ЗАПОЧНА СЪС СОКОВЕ?!
В НАЧАЛОТО НА 4-ТИ МЕСЕЦ МУ СЕ ПРОТИВОПОСТАВИХ И НЕ ДАДОХ СОКОВЕ.
КАКВО МИСЛИТЕ ПО ВЪПРОСА?

НЯКОЯ ОТ ВАС ЗАХРАНИЛА ЛИ Е ПЪРВО СЪС СОКОВЕ??????? СЛЕД 6ТИ МЕСЕЦ
ама ти слушаш ли педиатъра?аз се отказах да му приемам съветите преди около 5м. Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 2 671
Да се оплача сега  Sad:
МОЯТ ПЕДИАТЪР СМЯТА , ЧЕ ТРЯБВА ДА ЗАПОЧНА СЪС СОКОВЕ?!
В НАЧАЛОТО НА 4-ТИ МЕСЕЦ МУ СЕ ПРОТИВОПОСТАВИХ И НЕ ДАДОХ СОКОВЕ.
КАКВО МИСЛИТЕ ПО ВЪПРОСА?

НЯКОЯ ОТ ВАС ЗАХРАНИЛА ЛИ Е ПЪРВО СЪС СОКОВЕ??????? СЛЕД 6ТИ МЕСЕЦ
Мисля, че имаш достатъчно инфо относно плюсовете на захранването с щадящи стомахчето храни като ориз/картоф, т.н. Аз започнах към 8 м. да предлагам сокове от време на време, но до сега бебчо не е пил повече от една глътка - не иска, дори водата предпочита пред тях, а за кърмата - то е ясно, че е на 1 място.

Поздравления за темата - много поллезна ми се вижда!

И по същество - аз направих огормен фалстарт със захранването - захраних с млечна оризова каша и то голямо количество - към 20 гр. Огромна грешка!!! Първо с АМ се захранва както с всяка друга храна, различна от кърмата - по 1 л. незаисимо, че бебчо е бил дохранван през първата седмица от живота си в родилния дом. В нашия случай това, комбинирано с факта, че погълна доста наведнъж, доведе до силна проява на непоносимост към белтъка на кравето мляко, която няма признаци да отшумява  Sad

Успех със захранването! 

# 44
  • Мнения: 753
Благодаря ви!
ужасно ще ми е трудно - с всички борба да водя с тези сокове ужааааааааас!
ТОЛКОВА НИ СТАВА ТРУДЕН ЖИВОТЪТ С ТЕЗИ ДОКТОРИ!!!!
#2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт