Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

София

Здравейте, мами!
Бебчо е на 8 месеца и си мисля, че е време да реша в коя ясла  да подам молба да го запиша, защото ще ми се наложи октомври да се върна на работа. В близост до нас е ОДЗ №38  "Дора Габе"  и затова предимно се интересувам за тази детска градина, но ще се радвам и на мнения за други ясли и градини в Надежда.
Преди всичко ме вълнува къде според вас персоналът е добър и обръща достатъчно внимание на децата и т.н.
Благодаря Ви предварително!
Цитирай

София

така, щом 38ма ти е близо записвай там. Дияна е там в градината, минахме и през яслата, ще ти препратя разни неща, който бях писала, то мързела голямо нещо Wink
Иначе за Толстой е Калина-Малина, за трета част - 24та
ако имаш въпроси за 38ма питай
Цитирай
AnMary благодаря ти за отзивчивостта. Ще ми бъдат от полза нещата,които си писала, тъй като така ще се успокоя, че съм проучила въпроса /макар, че това не е гаранция, че няма да имаме проблеми-да чукам на дърво/ Но нали знаеш какви сме ние майките- тревожим се за всичко. Бих искала да те попитам според теб как се отнасяха лелите в яслата с мъничетата? Трудно ли й беше на Дияна да свикне с яслата, как беше първите дни, плачеше ли много? Ти на каква възръст я даде?
Въпросите направо напират в главата ми- не мога да ти задам всичките, защото някои ми се струват доста абсурдни newsm12
Цитирай

София

Цитат на: Anonymous
AnMary благодаря ти за отзивчивостта. Ще ми бъдат от полза нещата,които си писала, тъй като така ще се успокоя, че съм проучила въпроса /макар, че това не е гаранция, че няма да имаме проблеми-да чукам на дърво/ Но нали знаеш какви сме ние майките- тревожим се за всичко. Бих искала да те попитам според теб как се отнасяха лелите в яслата с мъничетата? Трудно ли й беше на Дияна да свикне с яслата, как беше първите дни, плачеше ли много? Ти на каква възръст я даде?
Въпросите направо напират в главата ми- не мога да ти задам всичките, защото някои ми се струват доста абсурдни newsm12

Само колко съм заплесната, дори пуснах съобщението като гост!  Embarassed
Цитирай

София

директорката приема всеки вторник, мисля до 6 вечерта, утре пак ще проверя, че може и всеки понеделник да е
ти предполагам, че септември ще го записваш, тази година мисля, че мрънкаха за по-малки деца (под годинка). Аз съм много доволна от градината. Базата им е много хубава. И добре се грижат за децата
Цитирай

София

И аз проверих за приемният ден на директорката -вторник от 11.00 до 18.00ч. Да, смятам септември 2005г. да го запиша. Ради ще бъде на 1г. и 3 месеца. Дали няма да е рано? Ти кога пусна Диянчето?
Ще съм благодарна, ако и други мами, които са записали  децата си там, споделят мнението си за яслата и съответно градината.
Цитирай

ул. "Свобода"

Като резервен вариант мога да предложа 61 ясла - на колелото на трамвай №7,зад пазарчето - нашият син е в седмичната група,взимаме го всеки ден,но това им е най-малката група и там най-лесно свикна. Много съм доволна,много, директорката е много отзивчива и отговорна,държи си строго персонала,който пък се отнася с много обич към децата.Мога да кажа само хубави неща за тази ясла.
Цитирай

София

Ginka аз мислех да я давам на две, даже бях взела декларация от директорката, но ми се разболя от ангина и реших за я остая за есента, малко късно ... на 2.8м, но пък си върви с наборите
за яслата на me4tiza не мога да кажа нищо, само бях ходила веднъж да питам за детска кухня
не знам тази 38ма май ми се вижда най-голяма, като база имам предвид, има и басейн, но плуването започва от 2ра група в градината, засега в 1ва имат само латиноамерикански танци
Цитирай

София

Благодаря, момичета!
Днес ходих при директорката на  ОДЗ №38 и подадох молба да запиша Ради.  Стори ми се приятна жена и доста ангажирана с  градината. И базата изглеждаше добра, приветливо и уютно ми се видя. Обясни ми подробно какви са условията! В група са по 15-20 деца / за яслата/. За всяка група се грижат по 1 възпитателка, медицинска сестра и помощник-възпитателка. Няма да има проблеми да го приемат септември, но иска да го науча да ходи на гърне и да си казва. Тези условия са приемливи и мисля, че там ще го дам на ясла.
Цитирай

София

Цитат на: Ginka Todorova
Благодаря, момичета!
Днес ходих при директорката на  ОДЗ №38 и подадох молба да запиша Ради.  Стори ми се приятна жена и доста ангажирана с  градината. И базата изглеждаше добра, приветливо и уютно ми се видя. Обясни ми подробно какви са условията! В група са по 15-20 деца / за яслата/. За всяка група се грижат по 1 възпитателка, медицинска сестра и помощник-възпитателка. Няма да има проблеми да го приемат септември, но иска да го науча да ходи на гърне и да си казва. Тези условия са приемливи и мисля, че там ще го дам на ясла.

Сега и аз да кажа за 38ОДЗ;)
Макс е там от 2 седмици в 1ва ясла!!
/преди това беше в 6то ОДЗ "Калина Малина"-там беше 2 !!! месеца/
Откакто е в 38ма,малкия ходи с кеф на ясла,а в предишната бяха едни ревове,тръшканици.../
Сега е понастинал...в понеделника се събуди и изхвър4а директно на вратата...донесе си и якето...да съм го водела на ясла:)
Директорката е много готина;),а за гърнето....няма такова нещо...идеята е,да е "запознат" с гърнето ,за да не се разстрои като тръгнат да го слагат да пишка/ака...
Цитирай

София

Цитат на: me4tiza
Като резервен вариант мога да предложа 61 ясла - на колелото на трамвай №7,зад пазарчето - нашият син е в седмичната група,взимаме го всеки ден,но това им е най-малката група и там най-лесно свикна. Много съм доволна,много, директорката е много отзивчива и отговорна,държи си строго персонала,който пък се отнася с много обич към децата.Мога да кажа само хубави неща за тази ясла.

На мои познати детенцето е в 61 ясла...и те са доволни,но аз ли4но предпо4итам ОДЗ-няма да има повторен стрес за детето.Все пак,после ще се наложи да го преместиш в Детска градина-нова обстановка,нови деца,нови лелки...?
Цитирай

София

pepeliashka ако го местиш от ясла в градина в едно и също ОДЗ само преподавателките се сменят, повечето деца са си същите
Дияна също рева първите няколко дена в градината, но и тя ходи с кеф. Сега не мога да й обясня, че има грипна ваканция "нали щях да ходя на градина?"
Ние вече почнахме латиноамерикански танци, другата година ще плуват. Разбрах, че басейна им е хубав. Поне ще се каляват Wink
Цитирай

София

Цитат на: AnMary_
pepeliashka ако го местиш от ясла в градина в едно и също ОДЗ само преподавателките се сменят, повечето деца са си същите
Дияна също рева първите няколко дена в градината, но и тя ходи с кеф. Сега не мога да й обясня, че има грипна ваканция "нали щях да ходя на градина?"
Ние вече почнахме латиноамерикански танци, другата година ще плуват. Разбрах, че басейна им е хубав. Поне ще се каляват Wink

;)AnMary_,не си ме разбрала явно-мисълта ми беше,4е ако детето е в една ясла/само ясла-не ОДЗ/ и го преместиш после в дет.градина-малко или много си е стрес...
А ако е в ОДЗ-няма стрес;)
Цитирай

София

разбрах те ве Wink
аз обаче си тепках за другия случай, и там има малко стрес Wink
Цитирай

София

Цитат на: pepeliashka

Сега и аз да кажа за 38ОДЗ;)
Макс е там от 2 седмици в 1ва ясла!!
/преди това беше в 6то ОДЗ "Калина Малина"-там беше 2 !!! месеца/
Откакто е в 38ма,малкия ходи с кеф на ясла,а в предишната бяха едни ревове,тръшканици.../
Сега е понастинал...в понеделника се събуди и изхвър4а директно на вратата...донесе си и якето...да съм го водела на ясла:)
Директорката е много готина;),а за гърнето....няма такова нещо...идеята е,да е "запознат" с гърнето ,за да не се разстрои като тръгнат да го слагат да пишка/ака...

Чудесно е че, детенце ходи с такова желание на яслата.
Аз поговрих и с други мами, на които дечицата ходят в това ОДЗ и всички отзиви са положителни.
Относно гърнето-  директорката ми каза ,че е за предпочитане да го науча да ходи, на гърне, но ако не успея, те ще го научат там, но както казваш  и ти, ще е по-неприятно за него.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора