Мнението за д-р Катя Тодорова, ендокриноложка

  • 96 332
  • 247
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 508
Не че съм лекар, но и аз това четох, но Тодорова се съмняваше , че имам Хашимото  newsm78

Може да мисли, че преди е имало антитела или да е видяла някакви следи по жлезата...

# 136
  • Мнения: 397
  Гея 202uu
Всеки лекар е въпрос на личен избор. Като не я харесвате Тодорова, просто не ходете при нея. Винаги ще има доволни и недоволни пациенти.

УСпех на всички! 

# 137
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  Шани, а как д-р Тодорова е направила такова изказване, при положение,че тя не е гинеколог и не е могла да види бебето на видеозон.

ами хА, де... Ти ми кажи, ти я намираш за добър специалист. Аз само казвам, как беше... Пратиха ме от предродилно отделение за консулт при нея, по повод предстоящото ми раждане... ТЯ се изказа така, както съм го написала.  Tired
Иначе за повече от 3 нейни колеги от МА знам, които хич не я сеферят за специалист.

# 138
  • Мнения: 24
Аз имам малък опит с д-р Тодорова, само една среща в МД за 10 минути (беше й много натоварен ден, въпреки това ме прие, наистина е отзивчива и загрижена).
Наистина по различни мнения на познати, били при нея, очаквах, че ще ми изпише стандартните лекарства и така и стана. Не знам доколко това лечение ми е необходимо, но бременна в 27 г.с с предишно мъртво раждане в 38 г.с се хваща за сламка. Нямам тромбофилии, не съм правила изследване за АФС (направих го сега, чакам резултатите си).
Направи ми впечатление различие в мненията относно аспирин протект - гинеколозите казват да се спре в 30 г.с (най-късно 32 г.с), а ендокринолозите - 1-2 седмици преди термин. Много е объркващо!

Иначе за повече от 3 нейни колеги от МА знам, които хич не я сеферят за специалист.
Аз също имам такава инфо от двама лекари в МД, не знам на какво се дължи тази негативна репутация сред колегите й, като в същото време сред пациентите й явно е по-скоро положителна.

# 139
  • Мнения: 18
[/colНе смятах да се включвам сега по темата,но много от предишните мнения ме провокираха.Искрено съжалявам,че д-р Катя Тодорова продължава да изписва лечение на база изследвания направени преди месеци,изписва лечение при нормални изследвания,изписва едни и същи лекарства на всички.Други ендокренолози смятат ,че подобно лечение не само ,че не лекува , а напротив може да доведе до сериозно объркване на цалата ендокринна система на човека за цял живот.Съжалявам наистина съжалявам за очакванията и разочарованието, което са преживели много от момичетата.Но живота не свършва.Има много други лекари,които ги няма във форумите,но биха могли да помогна наистина.Никой не трябва да се отказва.

# 140
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
[/colНе смятах да се включвам сега по темата,но много от предишните мнения ме провокираха.Искрено съжалявам,че д-р Катя Тодорова продължава да изписва лечение на база изследвания направени преди месеци,изписва лечение при нормални изследвания,изписва едни и същи лекарства на всички.Други ендокренолози смятат ,че подобно лечение не само ,че не лекува , а напротив може да доведе до сериозно объркване на цалата ендокринна система на човека за цял живот.Съжалявам наистина съжалявам за очакванията и разочарованието, което са преживели много от момичетата.Но живота не свършва.Има много други лекари,които ги няма във форумите,но биха могли да помогна наистина.Никой не трябва да се отказва.

Аз съм в Германия и на мен не са ми променили с нито едно легарство или милиграм лечението, което ми е предписала д-р Тодорова. Така че айде моля без необосновани мнения и без да се говори ей така без да има човек представа от нещата.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 21:55 от Geia

# 141
  • София
  • Мнения: 2 508
meza, мила, разбрахме ти поантата. Като не ти харесва Тодорова, си намери друг ендокрЕнолог и остави жената на мира. Sick

# 142
  • Мнения: 24
Днес си взех изследванията за АФС - отрицателни са. Ще търся контакт да ми намалят евентуално дозата от фраксито да не е ежедневно. Не знам редно ли е да се презастраховам изобщо с това лечение, като явно не е ясна причината за спазъма в артерията ми  newsm78.  Засега този спазъм не пречи на бебето, откъм вътрешната страна на матката кръвотока е перфектен, но отвън... То пък се чудя и с какъв друг лекар бих могла да се консултирам (с каква специалност имам предвид) щом проблема при мен не е генетичен, не е имунологичен...
Някой ако има идеи, да помага

# 143
  • Мнения: 967
Не е задължително да имате тромбофилия или антитела, за да се наложи да си биете фраксипарин. Когато има спазъм в артериите, то си се вижда на Доплера и в зависимост от степента се взимат съответни мерки.
Аз бях с тромбофилия, завишени НК клетки, завишен инсулин (той прави кръвоносните съдове нееластични и това влошава кръвопотока). В резултат на това през цялата бременост си биех фраксипарин, взимах аспирин протект, весел дуе, а последните два месеца си прекарах в болницата вливайки ми магнезий и пентоксифилин (и двете действат съдоразширяващо)! Плюс прием на 2 лекарства подкрепяне на кръвоносните съдове. Цялото това лечение беше подкрепено и съгласувано с гинеколозите на отделение "Фетален риск" на 10 етаж на МД, където всъщност си лежах последните 2 месеца!
Мога да кажа, че лекарите се бореха като лъвове за мен, а д-р Тодорова се качи да види в стаята в критичен момент! Тя е много положителен човек с желание да помогне на всичките си пациенти и смятам, че в областта на ендокринологията по време на бременост е изключително компетентна! Работата й с д-р Конова в областта на имунологията е много полезна, съмнявам се, че предписва имунологично лечение (визирам вливанията с Имуновенин и Интралипид) без консултация с д-р Конова (поне при мен не беше такъв случаят).

И още нещо, мнението на втори специалист е винаги желателно, аз съм го ползвала и предписаното ми лечение беше одобрявано навсякъде, нищо че ми се налагаше да пия 12 лекарства  Cry

В този смисъл реа1, при бременост винаги гинеколога трябва да е водещ, не ендокринолога! Щом кръвопотока е лош, това вреди на бебето, тъй като бебчетата се хранят през кръвта, посъветвай се с гинеколог, но специалист по фетален риск. В МБАЛ това са Димитрова, Димитров, Карагьозова, Марков...., по другите болници не зная. При мен накрая кръвопотока беше така лош, че се следеше на 3 дена. Слава богу всичко свърши благополучно!

# 144
  • София
  • Мнения: 32
Аз имам само положително мнение за нея както като лекар, така и като човек... Благодарение на лечението й ТАТ и МАТ ми влязаха в норма... Винаги е била много мила и внимателна...

# 145
  • Мнения: 18
Момичета защо още никой не е известил  какво става с au-
tumnsphere.Би трябвало вече да е родила.Въпреки нейните обиди към мен ,аз бих искала да я поздравя с щастливото събитие,ако вече е настъпило.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193

autumnsphere  е родила,бебчето и стои на аватара да са живи и здрави Heart Eyes

# 147
  • Мнения: 231
Момичета, включвам се тук с въпрос, тъй като не ми се пуска нова тема. Смятам да посетя д-р Тодорова за консултация тъй като преди 3 години ми поставиха диагноза Хашимото на базата на ехографска находка- дифузни изменения, антитела в норма и горнограничен ТСХ - 4 при норма до 4,5. През бременността се наложи да започна еутирокс, който приемах през цялата бременност и малко след това. Наскоро си направих контролно изследване на ТСХ и резултатът ми е 3,4 при норма до 4,2. Струва ми се, че е висок, въпреки, че е в реф. гр. При това положение дали се налага лечение?

# 148
  • Мнения: 2 423
Кристи ако целта ти е втора бременност ТСХ трябва да е под 2.5.
Ако ли не 3.4 е добре Peace

# 149
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте!
Бях при д-р Катя Тодорова на преглед. Каза ми, че мога да си направя изследванията за ТАТ, МАТ и хормоните на щитовидната жлеза в центъра, където й е кабинета. До сега съм правила тези изследвания в болницата по ендокринология. Тази лаборатория добра ли е? Вие къде си ги правите?

Общи условия

Активация на акаунт