Мнението за д-р Катя Тодорова, ендокриноложка

  • 96 320
  • 247
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте!
Бях при д-р Катя Тодорова на преглед. Каза ми, че мога да си направя изследванията за ТАТ, МАТ и хормоните на щитовидната жлеза в центъра, където й е кабинета. До сега съм правила тези изследвания в болницата по ендокринология. Лабораторията, която ми препоръчва д-р Тодорова  добра ли е? Вие къде си ги правите?

# 151
  • София
  • Мнения: 2 508
Цибалаб. Simple Smile

# 152
  • Мнения: 4 235
Аз съм доволна от нея за проблем с инсулиновата резистентност,но даде невярна диагноза ,че имам хашимото при нормални антитела и хормони .ТСХ-1.83 ТАТ-5 МАТ-10 След това отидох при д-р Начев от Ендокринологията,който отрче диагнозата с ултразвук , и каза че е ендемична гуша ,а не хашимото.

# 153
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Случайно попаднах на темата.Просто не мога да се сдържа и да не напиша някой ред.Видях че първите отговори по темата са само с положителни отзиви за нея,но като разгледах повече ,видях че има и такива които не са доволни от нея.Вярно ,помогнала е на много хора да са щастливи.Миналата година (мисля че беше октомври),е казала за мен че имам Хашимото.Не ме е виждала,не ме е преглеждала,само на базата на резултатите от изследванията,които й ги занесоха само да погледне,докато уж бях на гинекологичен преглед.ТАТ и МАТ ми бяха завишени а TSH в норма.Не можах да проумея как поставя диагнозата без преглед,но понеже бях много уплашена,повярвах и пих едни капки които беше написала на една рецепта.В моя град ме гледаха на ехограф-лекаря каза че няма нищо...А сега не знам кой е сбъркал...

# 154
  • София
  • Мнения: 2 508
Ми иди да те види, де - тя жената е искала да помогне... Знаеш ли колко хора и се обаждат и спешно имат нужда от помощ...особено бременни.

# 155
  • Мнения: 218
Да се включа и аз в темата!В момента съм бременна в 11 г.с а преди това имам 2 спонтанни аборта.Имам Хашимото-високи ТАТ и МАТ и леко завишено ТСХ.Посетих д-р Тодорова и в момента пия Л-Тироксин по половинка зарад ТСХ,лимфомиозот и аспирин протект.Мн. се притеснявам дали това е правилната терапи я-да не би нещо да навредя на бебето и се чудя дали мога да се доверя на д-р Тодорова или да отида за още едно мнение.Не знам какво да правя

# 156
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз бях на абсолютно същата терапия и имам чудесно, здраво момченце. Simple Smile

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен, аз съм с Хашимото от дете - ходила съм на всевъзможни лекари и светила... преди около 1,5 год. попаднах на д-р Тодорова - тя е единствения лекар, който успя да ми помогне и стабилизира положението ми. Преди нея всички ме отписваха и ме подлагаха на стандартното лечение. Д-р Тодорова успя да ми помогне, освен чрез изписаните лекарства, а и със съвети относно храненето и т.н. Не по - маловажно за е мен и е това, че тя лекува и с отношението си и с куража, който дава на пациентите. 

# 158
  • Мнения: 335
Мили момичета,бихте ли ми помогнали? baby_neutral
Знаете ли как се изследва кортизол?Толкова се панирах при срещата ни с д-р Тодорова и въобще не погледнах какво е написала,а сега не мога да го разчета напълно. Извинете ме за глупавия въпрос,но не мога да се свържа с лекарката. Въпреки терапията (селен,аспирин,лимфомиосот) антителата ми вървят нагоре  Cry и сега ще изследваме и кортизола за да прециним дали да включим преднизолон и метморфин. Ако някой има опит с тези лекарства,моля да пише.
Благодаря ви!  bouquet

# 159
  • Мнения: 4 700
Кортиzолът е хормон, вzема се веноzна кръв като zа всеки друг хормон.

# 160
  • Мнения: 335
Кортиzолът е хормон, вzема се веноzна кръв като zа всеки друг хормон.

Миле,права си,че се взема венозна кръв,но в листа е записано "cortisol-8 ч., cortisol- не се чете". И аз не мога да я открия на телефона.

# 161
  • Мнения: 4 700
Ами не zнам. Може би има предвид веднъж на гладно и после по късно пак. Все пак това е стресов хормон. При мен беШе в пъти zавиЩен, но моето ендо не му обърна внимание. Каzа че е проблем, когато zаедно с кортиzола и ACTH  е zавиШен.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 508
Метформинът се пие при инсулинова резистентност, прави тъканите по-чувствителни към инсулин, ядеш по-малко, отслабваш, абе хубавинки... Това не значи, че не е вреден де, зависи дали имаш наистина проблем. Трябва да се направи обременяване с глюкоза, ама Тодорова го знае това... Simple Smile

# 163
  • Мнения: 1 334
Момичета,аз имам някои притеснения след срещата ми с Катя Тодорова.Направих обременяване с глюкоза и там резултатите бяха абсолютно наред.
Изписа ми Метформин,Лимфомиозот и Фоликулин.Първите 2 лекарства идея си нямам защо Rolling Eyes Ясно ми е,че Метформин го изписват по време на стимулация,за по-качествена овулация,но все пак у мен си остава притеснението да не си навредя по някакъв начин.Аз съм с нередовен цикъл и варираща овулация.А Лимфомиосот в какви случаи се изписва?При ТАТ и МАТ също нямам отклонение.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 08:29 от Aня

# 164
  • София
  • Мнения: 2 508
Просто й се обади и я питай. Тя обяснява надълго и нашироко мотивите си, като я питам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт