Мнението за д-р Катя Тодорова, ендокриноложка

  • 96 353
  • 247
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 906
Аз съм много доволна от нея!
И май линийката си я дължа на нея  Wink

# 181
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Оф, момичето попита какви са цените там, не попита добра ли е или не Thinking Айде стига вече Naughty Всеки сам си избира лекаря, не е нужно да се налага мнение. Аз съм супер доволна, защото благодарение на нея имам дете, след като загубих едно. Всеки сам на място си преценява. Както при Начев има недоволни пациенти, така и при Тодорова ще има.

# 182
  • Мнения: 1
здравейте и от мен, аз съм нова във форума, но като вас имам подобни проблеми. Аз съм в 23г.с. и ми установиха повишени стойности на ТАТ и МАТ, а също така и кръвна захар малко над нормата. Бях насочена към д-р Тодорова, а също така разбрах че и Ендокринологичната болница, която се намираше зад Министерство на земеделието се е преместила в Майчин дом, а знам от майка ми (която има диабет и Хашимото) че там са много добри специалисти. Така че аз отидох по съвет при д-р Ралица Иванова заради проблемите с щитовидната жлеза, която ми направи ехография, обясни ми нуждата от проследяване и опасностите, които крие бременностт. За кръвната захар ме насочи към д-р Бояджиева, която провеждала БЕЗПЛАТНО "обременяване" (изследване на кръвната захар), нивата на инсулин, кръвната картина и други попълнителни неща, поради факта че имали отпуснати пари по някакъв проект. Записах си час при нея и в началото на другата седмица ще ходя. Обясни ми че процедурата е рутинна и се правела профилактично на всички жени от 24 до 28 г.с. в Европа заради рисковете, които диабета има за мен и моето детенце, но аз се притеснявам. Искам само бебчето ми да е здраво и мисля че съм попаднала на правилните хора. Другата седмица ще докладвам отзивите си и от д-р Бояджиева, но бих попитала някой знае ли нещо за тази докторка?

# 183
  • Мнения: 319
Работя с изключително добър акушер-гинеколог, имам и пълно доверие, точно тя видя, че има проблем с първото ми детенце, д-р Тодорова ми е препоръчана от нея и смятам да се доверя. А и както казах вече сумата е поносима и ако не ми хареса винаги мога да се обърна и към друг специалист. Благодаря за загрижеността все пак.

# 184
  • Мнения: 84
Как точно протича един първоначален преглед при д-р Тодорова ? newsm78

# 185
  • Мнения: 191
Как точно протича един първоначален преглед при д-р Тодорова ? newsm78

Зависи дали има поставена диагноза или не. Ако има такава и тя датира от няколко години е добре да се вземат всички изледвания, ехографии, т.н. на самия преглед. Тя почти със сигурност ще направи ехографски преглед и ако се наложи ще назначи нови изследвания на антитела и хормони.
Ако диагноза няма и посещението се дължи на неизяснен стерилитет, то тогава следва да се нзаначат изследвания и при необходимост Тодорова съветва да се посети д-р Конева в Плевен. В общи линии си зависи от индивидуалния случай и причини за посещението. Аз отидох вече бременна и с проблеми - изключително високи ТАТ, МАТ, ТСХ и тя подходи съобразно моето състояние.

# 186
  • Мнения: 236
тъжна мама, би ли ми препоръчала твоя акушер-гиниколог, ако нямаш нищо против? а към д-р Тодорова сама се самонасочих, ама още не съм си записала час... имам изследван ТСХ и установено Хашимото след ехографски преглед. При Конова в Плевен защо се ходи, бихте ли ми пояснили? Като че ли съм чела, че се занимава с имунологични и генетични проблеми, но какво означава това и каква връзка има с щитовидната жлеза... нямам представа.. Нещо ми подсказва обаче, че ще ми се наложи да науча от опит... дано се лъжа...  Praynig
тъжна мама, пожелавам ти в най-скоро време да си промениш ника... чу ли?  Wink

# 187
  • Мнения: 89
Geia - и аз се изумявам, как след всяко съобщение , подчертаваш, как имаш детенце заради нея. Това го разбрахме!
Интересува ме, колко се чака за час при нея, работи ли със здр. каса, колко се чака за втори час, след като отидеш да си правиш изследвания ? Колко се плаща и консултира ли достатъчно дълго и подробно на първи преглед ?

# 188
  • Мнения: 236
Интересува ме, колко се чака за час при нея, работи ли със здр. каса, колко се чака за втори час, след като отидеш да си правиш изследвания ? Колко се плаща и консултира ли достатъчно дълго и подробно на първи преглед ?
Ей тва и аз искам да разбера!  Peace

# 189
  • Мнения: 236
Тъжна мама, благодаря ти!   bouquet

# 190
  • Мнения: 319
Обадих се във вторник и първо ми записаха час за 4 август. Реших да си оставя телефона "ако случайно някой се откаже" и се освободи час за по-рано и се сетиха, че някой се е отказал и така часа ми стана за 18 юни. Прегледа струва 30 лв - с ехография, а само консултация струва 20 лв. Това е частен кабинет и няма договор с касата.
Това е всичко, което знам за момента.

# 191
  • Мнения: 89
Благодаря, ще си запиша и аз час, няма проблем , че не е със Здравната каса, въпросът е да си заслужава, защото ми писна от некадърници!

# 192
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте! Аз съм с Хашимото. Хормоните ми са в норма. ТАТ и МАТ високи. Сега не съм бременна. Имам една неуспешна бременност. Освен проблемите с щитовидната жлеза имам вродена тромбофилия, НК-клетки 26% и стойности на левкоцитите под норма. След бременността си посетих д-р Катя Тодорова /по време на бременността си не съм я посещавала/, защото ТАТ и МАТ ми бяха умерено високи. ТАТ - 157, МАТ - 64. Назначи ми аспирин протект, селен и лимфомиозот. Каза ми да направя контрола след като пия тези лекарства към 4 месеца. Когато минаха почти четири месеца направих контролното изследване. ТСХ-то перфектно /и преди си ми беше добре/. Но, по отношение на антителата ефектът беше обратен. ТАТ от 157 стана 703, а МАТ от 64 на 97. Не бях подготвена за това - не ме беше предупредила че по някога се случва. Изрази съжаление и ми каза, че не се знае защо се получава така. Даде ми още три лекарства – преднизолон, метформин и еутирокс. Припомних й че хормоните ми са в норма, а д-р Тодорова каза, че ми дава трите лекарства в ниски дози. Да продължа също така с аспирина, селена и лимфомиозота. Трябваше да пия общо шест лекарства само заради ТАТ и МАТ. Отказах се не само от трите нови, а спрях и първите три. Направих консултация с доц. Конова. Тя ми каза, че преднизолона се дава и дозата е ниска, но за другите две, които са хормони нищо не ми каза. Разбрахме се тя да ми даде терапия за понижаването на ТАТ и МАТ, но още не ми е писала.
Има ли някой, на който ТАТ и МАТ да са му се покачили като на мен? И пила ли е такива лекарства? А ако се е отказала като мен какво се е случило след това с антителата?
Къде работи д-р Начев? Може да реша да се консултирам и с него. Добър ли е в проследяването на бременни с Хашимото и какво дава за високи ТАТ и МАТ?
Благодаря предваретелно ако някой ми отговори.

# 193
  • Мнения: 646
д-р Начев работи в МД - сега ,където се премисти клиниката по Ендокринология.
Според него - аз съм с Хашимото - при хора с този проблем ТАТ и МАТ периодично влизат или излизат от нормите, но много важно е да се слади ТСХ-то. Поне то това , което ми каза аз така го разбрах.

# 194
  • Мнения: 236
Jana 08, и аз съм с Хашимото. Знам, че антителата не се лекуват и не се повлияват от никаква терапия - просто това е ген, наследствено или каквото и да е там.... Важното е хормоните да са в норма. При мен ТСХ е завишено, но като пия Л-тироксин няколко месеца доста намалява и почти влиза в нормата. Друго не съм пила за щитовидната жлеза. От скоро се самолекувам с антиоксиданти и рибено масло, дано не объркам нещо... В най-скоро време ще се консултирам с ендокринолог, най-вероятно Начев и Тодорова едновременно.

Общи условия

Активация на акаунт