Мнението за д-р Катя Тодорова, ендокриноложка

  • 96 383
  • 247
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 262
Знам, че ТАТ и МАТ не се лекуват. Който е с Хашимото ще ги има цял живот. Те ще варират. Ту ще бъдат в норма, ту - не. През бременността си се следих при ендокриноложка от Ендокринологията. Тя ми каза ТАТ и МАТ въобще да не ги изследвам и да не им обръщам внимание. Следеше ми само хормоните. Като отидах при д-р Катя Тодорова тя ми каза точно обратното. Назначи лечението от което те се вдигнаха. Потърсих друго мнение при лекар от Ендокринологията. Не отидах при тази лекарка, която ми следеше бременността, а при друга. И според нея ТАТ и МАТ не се влияят от нищо и високите им стойности не са проблем при бременността. Тогава спрях аспирина, селена и лимфомиозота. Отидах при доц. Конова. Тя е категорично ЗА вкарването на ТАТ и МАТ в норма. Каза ми, че причиняват проблеми през бременността. Като разбра, че са ми се повишили и че съм си спряла лечението дадено ми от д-р Тодорова, ми каза, че ще ми даде друго лечение за тях преди забременяване. Тя категорично не се съгласи с ендокринолозите от Ендокринологията. Но, още си чакам терапията от нея. Така, че в момента не знам какво точно ще ми изпише. Затова ми се иска да отида и при д-р Начев, да чуя и неговото мнение по този въпрос. Високите ТАТ и МАТ са само един от проблемите, които имам. Бебето ми беше изключително увредено. Неонатолозите в Майчин дом два месеца се чудеха защо е толкова зле и не можаха да разберат. Тогава не знаех, че съм с високи NK-клетки. А според д-р К. Тодорова високите ТАТ и МАТ създават условия за изменение в кръвоносните съдове при формирането на плацентата в първите месеци от бременността когато бременната е с вродена тромбофилия. А аз съм с такава. От друга страна пък майка ми е с Хашимото още от дете. Когато е била бременна не си е следила нито хормоните, нито антителата. На мен и на сестра ми ни няма нищо. Но, като знам аз какво преживях с моята бременност. Не знам на кого да вярвам. Затова писах тук. За да разбера има ли някой с такъв проблем и какво е предприел.

# 196
  • Мнения: 335
Знам, че ТАТ и МАТ не се лекуват. Който е с Хашимото ще ги има цял живот. Те ще варират. Ту ще бъдат в норма, ту - не. През бременността си се следих при ендокриноложка от Ендокринологията. Тя ми каза ТАТ и МАТ въобще да не ги изследвам и да не им обръщам внимание. Следеше ми само хормоните. Като отидах при д-р Катя Тодорова тя ми каза точно обратното. Назначи лечението от което те се вдигнаха. Потърсих друго мнение при лекар от Ендокринологията. Не отидах при тази лекарка, която ми следеше бременността, а при друга. И според нея ТАТ и МАТ не се влияят от нищо и високите им стойности не са проблем при бременността. Тогава спрях аспирина, селена и лимфомиозота. Отидах при доц. Конова. Тя е категорично ЗА вкарването на ТАТ и МАТ в норма. Каза ми, че причиняват проблеми през бременността. Като разбра, че са ми се повишили и че съм си спряла лечението дадено ми от д-р Тодорова, ми каза, че ще ми даде друго лечение за тях преди забременяване. Тя категорично не се съгласи с ендокринолозите от Ендокринологията. Но, още си чакам терапията от нея. Така, че в момента не знам какво точно ще ми изпише. Затова ми се иска да отида и при д-р Начев, да чуя и неговото мнение по този въпрос. Високите ТАТ и МАТ са само един от проблемите, които имам. Бебето ми беше изключително увредено. Неонатолозите в Майчин дом два месеца се чудеха защо е толкова зле и не можаха да разберат. Тогава не знаех, че съм с високи NK-клетки. А според д-р К. Тодорова високите ТАТ и МАТ създават условия за изменение в кръвоносните съдове при формирането на плацентата в първите месеци от бременността когато бременната е с вродена тромбофилия. А аз съм с такава. От друга страна пък майка ми е с Хашимото още от дете. Когато е била бременна не си е следила нито хормоните, нито антителата. На мен и на сестра ми ни няма нищо. Но, като знам аз какво преживях с моята бременност. Не знам на кого да вярвам. Затова писах тук. За да разбера има ли някой с такъв проблем и какво е предприел.

Моля те,сподели терапията на доц.Конова за намаляване на МАТ и ТАТ Praynig
За колко високи НК клетки става въпрос ?
Съжалявам за мъката,която си преживяла! Hug

# 197
  • София
  • Мнения: 262
НК-клетките са ми 26%. Изследването ми е правено м. януари в Александровска болница. По време на бременността ми не съм ги изследвала. Никой не се сети да го направи. Тогава не бях чувала за такова нещо. Сигурно са ми скочили по време на бременността, зощото забременях без никакви проблеми. При доц. Конова бях в края на м. май. Терапия не се назначава веднага, а след това се праща по имейл. До момента още не ми е писала. От центъра отговарят, че е много заета . Следващата седмица ще бъда по-настоятелна. За момента знам, че ще имам 2 терапии - едната преди да забременея за период от около 3-4 месеца, а другата за след забременяване. При консултацията доц. Конова не ми каза да повтарям тези изследвания. Може би защото видя, че ТАТ и МАТ съм ги правила и двата пъти в една и съща лаборатория. А това разбрах, че е важно за антителата. Като ми изпрати терапията ще пиша. Пожелавам успех на всички.

# 198
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, как точно протича първото посещение при д-р Тодорова? Преглежда или само консултира?

# 199
  • Мнения: 89
И аз това искам да знам и другите, но никой не отговаря - колко струва, кооко се чака за втори преглед, каква е неговата цена и т.н.

# 200
  • Мнения: 397
На първият преглед при д-р Тодорова преглежда обстойно, вкл. гледа жлезата на ехограф. Запознава се с изследванията ти (ако имаш такива), записва си всичко подробно и ти назначава терапия и дата за вторичен преглед. Ако нямаш изследвания, според състоянието ти ще ти назначи каквото е нужно. Прегледа струва 30 лв., вторичния мисля 20 лв. Тя е добър специалист. Довери й се!
Успех!

# 201
  • Мнения: 89
Благодаря за отговора!

# 202
  • Мнения: 50
Здравейте,реших и аз да дам мнение по въпроса ...Не знам обаче до колко ще ви е в полза...Въпросната д-р Тодорова настина е много мил човек,ходих един път при нея...Друг е въпроса че,след като видя изследванията който носех ми предписа лекарства за 3 месеца.Аспирин,Лимфомиозот,селен и метизол...от тая комбинация се чувствам като зашеметена и упоена,пих ги месец и просто се чудя дали е от целила медикамента ,който да приемам,защото като малка бях със недостиг на йод,пък сега каза че бил в повече.. Shocked направо съм в шок...Сега наближава време пак да се видим и ви е ясно колко съм притеснена...
Затова според мен,всеки може сам за себе си да си вади изводи,преценки...Ще видим какво ще стане със мен...Успех на всички които се борят за дете.

# 203
  • Мнения: 18
Мила  Грета27, мисля,че ще бъде добре да се консултирате с още един ендокринолог.Хубави отзиви прочетох  и чух за д-р Начев от Ендокринологията.Болницата сега се е    изместила в Майчин дом, но не мисля че това ще е прблем за вас.Желая ти успех в начинанието.

# 204
  • Мнения: 5
                                              Здравейте момичета,         
 
 Аз съм с Хашимото и се опитвам да забременея.Доколкото разбрах д-р Тодорова работи съвместно с гинеколог. Аз съм от Русе и искам да разбера дали наистина е така.Тя в Майчин дом  ли преглежда или в частен кабинет?Някой от вас знае ли каква е цената на прегледа при нея?Ще ви бъда благодарна, ако ми пишете.

# 205
  • Мнения: 4 236
RALINKA ,д-р Тодорова работи съвместно с гинеколозите от репродуктивната клиника в Плевен.
Мисля ,че Плевен ти е по-близко за една консултация от София. Обади се в клиниката и попитай
В София цената беше 30 лева 2008 ако не се лъжа.

# 206
  • Мнения: 71
Ralinka,аз ходих при д-р Тодорова в Плевен.Тя ходи там в определени дни от месеца и трябва да си запишеш час предварително.Ето сайта на клиниката:
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=25

# 207
  • Мнения: 319
Направих всички изследвания,които Тодорова ми изписа. NK - клетките, TAT, MAT, TSH - всичко е в норма. Доста се озадачих, когато Тодорова ми предписа вливане на Intralipid в месеца преди да реша да забременея, ако не забременея - през следващия месец пак и така до положителен тест. До колкото имам информация Intralipid се предписва, когато NK - клетките са над норма, а при мен няма такова нещо. Чудя се дали наистина да направя вливането... На мен също освен аспирин протект ми предписа селен и лимфомиозот. Когато на контролен преглед и казах, че от лимфомиозота ставам много агресивна тя ми намали дозата. В крайна сметка не го пия, защото страничния ефект е ужасен за мен и започна да ми пречи и в работата.
Някой правил ли е вливания на Intralipid ? Има ли странични ефекти и може ли да ми навреди при положение, че NK - клетките са ми в норма.
Чудя се дали да не се консултирам и с Начев. Ако може някой да ми даде негови координати и да ми каже къде практикува.

# 208
  • Мнения: 2 382
Тъжна мама , при мен вливанията имаха много добър ефект, но при много момичета с повишени НК-клетки водят до още по-голямо покачване.Мисля, че е редно да се консултираш с още един лекар, при положение, че всичко ти е в норма.
Интралипидът е хранителна добавка и няма странични ефекти.

# 209
  • Мнения: 2 343
Слънчо, ще си позволя да се усъмня, че Интралипида няма странични действия. Щом вдига НК клетките, може и на нещо друго да се отрази неблаготворно, знам ли  newsm78
Тъжна мама, как точно ще ти помогне Интралипида според Конова  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт