Мнението за д-р Катя Тодорова, ендокриноложка

  • 96 328
  • 247
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 508
Дали ще ме вземете на сериозно или не ,това си е ваш проблем.Във написаното от вас не прочетох какви са били вашите проблеми икак д-р Катя Тодорова вие помогнала.За това не смятам да ви пиша подробно и аз.Понеже лекарката твърди ,че лекува хашимото,нещо, което не съм нито чула, нито прочела в интернет до сега,вероятно вие сте от излекуваните и за това е интересно да споделите.Така всички ще разберат какво голямо постижение има докторката.Все пак Хашимото е заболяване от ранга на рака ,СПИН и други автоимунни заболявания.Смятам дори ,че е необходима да се направят публикации за тези успехи в нашия и чуждия печат и в медиите.Споделете колко сте се излекували от Хашимото с приема на селен и лимфомиозот.,и колко след приема на горепосочените средства са изпаднали в по-тежко състояние поради покачване на ТАТи МАТ и влошаване на стойностите на хормоните.Въпросът  не е да се заяждаме, а да говорим истината и да не подвеждаме други хора,които да страдат след това.

 Joy hahaha Joy hahaha Joy

Лелеее, на глас се смея в нас... Момиче, вземи се у ръце! Нещо много тежко приемаш нещата, Хашимото било болест от ранга на рака и СПИН-а...  Joy Бе ти не си много със света...

Първо никой не твърди, че Тодорова ЧУДОТВОРНО го е изцерила от Хашимото, единственото, което тази жена прави, е да контролира болестта, което се случва с много болести - аз лично си имам 2-3 хронични заболявания и не съм на умирачка! hahaha

Моят случай е следният: забременях, откриха ми високо TSH, Тодорова ми изписа Еутирокс, Лимфомиосот и селен и TSH-то ми влезе в норма, нещо ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важно по време на бременност! Ако ти не желаеш да се лекуваш, никой не те кара, но аз не искам детето ми да се роди идиотче заради липсата на хормони.

Тодорова направи ДОСТА още неща за мен. Освен че ми вдъхна невероятно много надежда и позитивизъм, тя направи всичко да ме предпази от аборт: изследва ми НК клетките, предприехме лечение за високите стойности и след две вливания на Интралипид НК клетките също влязоха в норма. ОЩЕ: имам поликистозни яйчници и тя ми предписа веднага Утрогестан, който е за задържане на плода. Още: следи ми захарта, защото имам инсулинова резистентност и риск от гестационен диабет.

Всичките ми стойности са в норма благодарение на нея. Но не това е върпосът. Въпросът е, че е единственият сърдечен и искрено загрижен лекар, когото съм срещала. А това наистина е РЯДКОСТ.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 508
Възможно е при някои пациенти ,лечението да има някакъв временен положителен ефект, но според мен това еслучайност.Тъй като на всички се изписва едно исъщо лечение може при някои да има някакво подобрение.Но защо не говорим за другите при които нейното лечение е нанесло голяма вреда.Прочетете ги внимателно и ще видите,че те са значителна част от всички нейни пациенти.Значи няма излекуван пациент от Хашимото,но лекарката продължава да посреща пациентите с обещанието,че ще ги излекува от това заболяване.По мое мнение при нея всичко се прави на случайност.Пийте каквото ви предписвам ,пък каквото стане стане.Всеки грамотен доктор пресмята и риска и го споделя с пациента, а най-добрите изчакват самия организъм да реши проблема си и чак тогава дестват.,когато това не е възможно.А когато моментът е такъв това може да го реши абсолютно всеки  ендокринолог, не само д-р Катя Тодорова.

Аз не съм видяла повече от двама човека, които са недоволни от нея. Мога да ти кажа, че тя ми предписа адски малко Еутирокс в началото именно защото не искаше да ми натоварва организма. Дозата се увеличи в съответствие с резултатите. Тя винаги се съобразаваше с това какви са ми стойностите на TSH и чак тогава променяше дозата. НЕ СЪМ СЪГЛАСНА, че дозировката, която предписва, е случайна. Винаги се съобразява с индивидуалните стойности.

И пак не разбрахме, КАКВО ТОЧНО СЕ Е СЛУЧИЛО С ТЕБ СЛЕД НЕЙНОТО НЕПРАВИЛНО ЛЕЧЕНИЕ? УДАР ЛИ ПОЛУЧИ? ТИРОИДНА БУРЯ ЛИ ПОЛУЧИ? Качиха ти се стойностите?! Просто не си представям по какъв начин може да ти навреди лечението й. Колко ти е TSH? Колко Еутирокс пи? Какви бяха ужасните последици?........ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 77
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Постарах се да изчета цялата тема, тъй като името на Меза го намерих на няколко места в други теми. Е, няма такъв човек, честно ooooh! Когато един човек обвинява друг, най-малкото е длъжен да напише какво е престъплението му. До тук не видях никъде аргументи за вредата, която е нанесла д-р Тодорова. Аз няма да говоря колко е добра или велика, за мен тя е нещо специално, защото благодарение на нея все още имам бебе и се боря да го запазя.
По въпроса за Хашимотото - никой не ми е обещал да ми го излекува - нито български лекар, нито немски. Да не говорим, че немската лекарка, без да ми е видяла стойностите на хормоните искаше да увеличи дозата на Еутирокса, предписан от д-р Тодорова, нещо, на което не се съгласих. Човек прави информиран избор как да протече лечението му. Аз направих такъв - предписано ми беше лечение със Селен, Аспирин, Еутирокс и Лимфомиозот. Аз избрах да не пия хомеопатичното лекарство. За сметка на това, с останалите антителата ми и ТСХ паднаха в рамките на 1 месец драстично и това ми позволи да задържа бебето си. Освен всичко друго, благодарение на нейните препоръки, изследвах антитела и НК клетки и след вливане на Интралипид и Имуновенин всичко е наред при мен.
Тук в Германия нито един лекар не си позволи да оспори мнението на д-р Тодорова и да каже - вие се лекувате грешно. Даже след контролите ми оставиха същите дози, които тя ми е изписала. Да не говорим, че ми обясниха, че това е едно от най-адекватно водените лечения, които са виждали. Мисля, че от това по-голямо признание няма.
Всеки може да плюе колкото си иска по лекарите, които не са му помогнали, но поне да поясни защо го прави и каква е причината за това. Не да хвърля голи обвинения. Най-малкото добрия тон и етикета го изисква.
П.С. Ако на някой му се чете на английски - ето това е един много хубав сайт за тези проблеми. Дори американците лекуват със същите лекарства, така че няма много избор на пазара как точно да се лекува това автоимунно заболяване. Ако си загрижен за себе си, то тук може да намериш много отговори на въпроси, които те вълнуват.
http://thyroid.about.com/

# 78
  • Мнения: 2 423
Меза хашимото не се лекува мила, а и няма нищо общо със спина и т.н. това е смешно.
Ходила съм при много ендокринолози всички вдигаха ръце #Crazy с мен. Факта че антителата (мат) от 3380 ми паднаха на 990 според мен е голямо постижение след лечението на Тодорова, малко е крайна но си разбира от работата. Еее качих 15-20 килца нооо бебо е по важен.
Успех ти желая Hug

# 79
  • Мнения: 1 768
Абе хубаво нападате Меза , но се чудя защо никой не коментира моите мнения - те са само две по темата и са доста красноречиви  Mr. Green
Пак ще се повторя - влизам на консултация др Тодорова ме поглежда - с просто око и казва - "вие имате проблем със щитовидната - ей ви тук една хомеопатийка да се лекувате" После се прегледахме с видеозон и имам 4 снимки от него , но без коментар.Веднага след консулта с нея пуснах хормонки и те са в чудни граници .Според вас след като хормоните са в норма имам ли проблем със щитовидната и трябва ли да се тровя с още лекове па били те и хомеопатия.Втората издънка на др Тодорова беше като реши да ми завиши дозите на хормонално заместителната терапия двойно  #2gunfire Вие всички знаете колко е опасно да се приемат хормони още повече когато се пият продължително.Аз приемам хормонални препарати от 94-та година всеки месец.Та за мой щур късмет само завърших месеца по нейната схема и резултата е : 5 дни по ранно прокървяване + 10 дневен цикъл  #Cussing out Какво ли пък щеше да стане ако бях вдигнала естрофема от 2 мг първите десет дни на 4мг и след това продължа да го приемам до 28-мия ден по 2мг?????Хайде хвърлила съм ви ръкавицата и очаквам комантар щото е много лесно да нападаш някой , но да си затваряш очите пред явни грешки на един прехвален лекар е меко казано глупост.На всички ви е изписван този Лимфомизот - на мен също!!!!Кое щяхме да лекуваме с него???

Противопоказания:

При заболявания на щитовидната жлеза преди употреба да се направи консултация с лекар. Свръхчувствителност към някоя от съставките на продукта.
Аз се чудя след като в листовката на продукта има такова предупреждение , как се изписва - дори без резултати от изследвания????

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 09:12 от marinex

# 80
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Маринекс, никой не казва, че лекарите са безгрешни. При теб не е имало смисъл от лечение, защото хормоните са добре. Но пък хайде сега да не я разпъваме на кръст, защото при двама пациенти не е успяла с лечение или не е имало за какво да лекува.
Аз написах по-горе - не пожелах изобщо да пия хомеопатичното лекарство. Просто прецених, че нямам нужда от него, даже и без да съм чела листовката. За това е информираното съгласие на пациента.
Освен това ти обясни какви проблеми си имала и защо при теб не е било правилно лечението. А девойката само обяснява колко е черна докторката и не казва защо. Ето това е по-важното. Нека обясни какъв е проблема и защо я напада.
Съгласна съм с теб - при теб не е имало нужда, има грешка. Но написах, че и при мен немската лекарка се опита да ми качи дозата без изследване. Хормоналната терапия при Хашимото е доста сложна материя и винаги може да се допусне грешка. Познавам човек, на който му смениха 4 или 5 пъти дозите, защото не бяха правилните за него. Просто човек трябва да подходи малко по-рационално към нещата. Не вярвам тя да е първия лекар, с който си се сблъскала и не е имал правилен подход или лечение за теб?
Винаги съм казвала, че от един лекар има доволни и недоволни пациенти - тези на които е помогнал, го боготворят, тези на които не е - викат осанна и разпни го. Човек понякога трябва да има мярка, а Меза няма такава, за жалост.

# 81
  • Мнения: 1 768
Геа, според мен въпросната лекарка го кара на принципа - "проба - грешка".Не съм съгласна , че всички посетили я пациенти имат нужда от един и същ препарат .Запознах се подробно с методите на лечение на този лекар и съм доста изненадана.Изненадана съм също и от настоятелната покана на  доц. Конова да направя консултация с гостуващата в този момент в Плевен др Тодорова.Ще кажа какво мисля и какво забелязах.Излиза Тодорова и казва на администраторката в клиниката - нямам повече пациенти за момента. Влизам при Конова и след 20 мин др Тодорова се сдобива с още един пациент за който прегледа е 35лв.Доста пошло и тъпо.е дадох и една камара пари за да си успокоя душата и да изследвам и хормоните на щитовидната , но майната му.В тази мелничка аз повече водица няма да налея - щото бързо ми се изясни механизма на работа.Сега видиш ли имам мутация неква си и трябвало да си запиша час при друга тяхна велика лекарка и да сипя пак малко парици и там ------ еееееее да да ама не. Mr. Green

# 82
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 556
Маринекс, ще ти кажа аз как се почувствах след първия преглед - изненадана бях, доста разочарована и реагирах почти по същия начин като теб - просто защото се оказах пред кабинета с още две мои много близки момичета, които имат същата диагноза като мен. Да, обаче след това си пуснах чинно хормоните, не там където ми казаха, а там където аз избрах и о, чудо, оказа се, че тя е права. Потвърди го и друг лекар, който повярвай ми, никак не я харесва и смята, че не е добър специалист. Започнах лечението след като доста обстойно порових из нета, попрочетох /признавам, това ми е навик от лечение на стерилитета/ и чак тогава почнах да се лекувам. Направих си консултация с независим лекар, дето няма нищо общо с Тодорова, но пък се занимава с ендокринология, е повярвай ми, той също ми обясни, че няма друг тип лечение за това. Освен всичко друго, направих тук консултация - е, повярвай ми, лекарката тук не ми каза нищо по-различно. А тук не давам и стотинка за лечението или за прегледите - всичко ми се покрива от осигуровките. Така че имам причини да се доверя на лечението й.
В момента съм на кръстопът, защото прокървих, лежах за задържане и ми спряха аспирина. Не съм се съобразила с мнението й, чакам си консултацията тук. Точно защото не съм сигурна, кое работи в момента. Знам само, че е факт, че благодарение на тяхната терапия, аз все още съм бременна и моята бременност се развива почти идеално. Което за мен е повече от успех, защото предишната завърши в 14та седмица, без никой да ми каже какво точно се случи и защо... А това, повярвай ми повече боли от недоверието или парите, който съм дала...

# 83
  • Мнения: 694
Маринекс не разбирам ,нападате  лечението на Конова и Тодорова ли?А ми незнам аз като гледам колко са успели при тях не виждам други лекари така да се коментира тяхната ус певаемост ? Peace  bouquet

# 84
  • Мнения: 4 358
То хубаво ама аз не разбрах защо така на Маринекс са и изписани лекарства без да има нужда от тях.Ако това не е странно не знам какво е #Crazy.
Как така ще пиеш нещо което не ти трябва и нямаш нужда от него не разбрах само.
Освен пък Маринекс резултатите ти от хормоните да не са точни newsm78.
Един път ли ги прави.
Ако се окаже така - леле ми тя голям факир тази докторка- като ренген направо.
Аз всичко изчетох по темата. До поста на Маринекс и яз бях убедена че Меза се заяжда.
Сега вече не знам какво да мисля  newsm78
Все пак Меза очакваме да повдигнеш завесата на тази мистерия - какво по точно си недоволна от лекарката.
Много се радвам за момичетата който са успели  и очакват своите рожби Hug.Пожелавам на всички скоро подобно щастие - с помоща на този или друг лекар.

# 85
  • до морето
  • Мнения: 494
Много мислих дали да се включа и аз по темата...но тъй като знам колко тежък и труден е пътят към постигане на всеобщата ни мечта да станем майки реших, че просто ще споделя своя личен опит от срещата ми с д-р Тодорова. Ще се постарая да изложа фактите и се надявам да не вкаравам емоции, защото наистина не мисля, че е полезно.
В 2007 година, м. юли след неуспешна инсеминация решихме да направим консулт с доц. Конова и д-р Тодорова в клиниката в Плевен. Няма да описвам консултацията с Конова, а само с Тодорова.
Аз съм с Хашимото, леко завишен пролактин и поликистоза. На ехографския преглед лекарката видя възел на жлезата, аз се изумих, защото заболяването ми е от близо 5 години и през месец посещавам ендокринологът си в моя град, който се ползва също с добра репутация. Месец преди въпросния преглед си бях правила ехография при доц Хритозов, имам ехографии при д-р Деведжиева на които не се виждат никакви възли. А в м. юли имах - реших, че сигурно е от стимулацията за инсето. В същото време д-р Тодорова ми изписа Сиофор без да ми е правено изследване за инсулинова резистентност, също така селен и аспирин протект. Дозите на Пропицила/за щитовиднта жлеза/ въобще не ми ги промени. В последствие при консултация с друг много известен специалист се оказа, че наистина нямам никакъв възел на жлезата, а това били специфични тъмни петна по жлезата, които били белег на заболяването. Хормоните ми бяха достигнали до почти абсолютната нула и разбира се се оказа, че трябва да се коригира сериозно дозата на Пропицила. Беше ми спрян Сиофора, на основата на изследвания.
Това беше при мен. Няма да коментирам парите, надеждата с която отидох в Плевен, разочарованието което последва. Нека споделяме мненията си за лекарите, но по-добре е да не фаворизираме никой от тях. Аз не мога да си позволя да каже нещо лошо за д-р Тодорова, тя не Бог за да реши проблемите на всички. Никой не е накаран на сила да посети даден лекар, но ако има мнения като това на Меза, Меринекс и моето мисля, че хората ще могат да имат по-правдоподобни очаквания. Пожелавам късмет на всички и много бебета!

# 86
  • Мнения: 1 768
Бъни , за толкова години борба и ходене по мъките , кой както ме види първо за шията ме хваща  Laughing Laughingта съм сигурна , че хормоните са ми в норма , а и както казах на диагноза поставена с просто око не вярвам  Mr. Green Казах , че лекарката работи на принципа проба грешка и държа на казаното  Laughing

# 87
  • Мнения: 1 521
Duska,  а не мислиш ли,4е визелът може да се е смалил от лекарствата?
Marinex,  при мен се получи следното : хормони в норма, но увеличена щитовидна жлеза. Не взимах тироксин и в следствие получих възли. Затова в такива случаи изписват хормоните - за да не се увеличава жлезата допълнително.

# 88
  • Мнения: 1 391
Моля ви, споделете от кои други доктори сте доволни, след като толкова сте се напатили и находили по доктори. Помогнете на тези, които тепърва почваме да се лутаме в тази област.

Имам час за д-р Тодорова на 11 дек. Ще споделя после как е минало. Имам едно наум преди да приемам каквито и да е лекарства ще проучвам. Но бих искала да ми препоръчате къде още бих могла да отида? Hug Praynig

# 89
  • София
  • Мнения: 934
 Collibri  отиди в Ендокринологията. Аз там ходя при Начев и за да не е само спам ще каза и мнението си за Тодорова. Вчера бях при нея.Някаква лудница е буквално, часаве не се спазват, така че имай търпение. Наистина е много симпатична и мила, обаче май предписва на всички едно и също, независимо от вида и степента на проблема. Така че и аз като теб проучвам, консултирам се и с други лекари, правя своя информиран избор. Между другото бяхме заедно в отчетни, ако си спомняш, така че дано скоро пак се засечем там  Hug

Общи условия

Активация на акаунт