Мнението за д-р Катя Тодорова, ендокриноложка

  • 96 332
  • 247
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 397
Мариана,
моля те да дадеш координати на д-р Начев, ако има частен прием го предпочитам. И ако е удобно да кажеш къде и кога са му приемните дни.

Благодаря предварително!

# 91
  • Мнения: 694
Галка ти защо предпочиташ вече други лекари нали беше доволна от Тодорова? newsm78

# 92
  • Мнения: 397
Веси2,
нещо не си разбрала. Не предпочитам други, а и няма нищо лошо, което да кажа за д-р Тодорова. Тя продължава да си е моя лекар. Просто в медицината винаги е хубаво да имаш т.н. "second opinion". Още повече, че ендрокринологията е много финна материя. Посъветвах се с приятели лекари и те ми казаха просто за информация да потърся второ мнение - предполагам, че предписанията на д-р Тодорова ще се потвърдят. И ако е така ще ходя само и единствено при нея. Тя преди всичко е Човек, на който му пука за нашите бремености. Поне аз така съм я усетила.
Не разбирам провокацията ти и насмешката...... Тук сме за да обменяме информация нали? А и кой какво прави в крайна сметка си е негова лична работа.

# 93
  • Мнения: 184
Мариана,
моля те да дадеш координати на д-р Начев, ако има частен прием го предпочитам. И ако е удобно да кажеш къде и кога са му приемните дни.

Благодаря предварително!


Галка,


отговарям вместо Мариана. Д-р Начев преглежда в клиниката на д-р Владимиров, телефоните  можеш да намериш тук - www.ivf.bg. Не е нужно да си пациентка на клиниката, за да си запишеш час при д-р Начев - просто се обаждаш и си записваш час. И аз съм пациентка на д-р Тодорова, но от опит си знам - винаги търся второ мнение. Нищо лошо няма в това. Само веднъж в живота си не го направих и сега се боря с последствията от това. Ако мога да ти помогно с още инфо - насреща съм.

лек ден 

# 94
  • Мнения: 1 391
_мариана - в отчетната за януари 2009 ли сме се засекли?
Дано наистина скоро ни се усмихне щастието!
Ще отида на 11 при Тодорова и ще споделя  Grinning. Иначе досега съм ходила именно при Начев, но не в клиниката на Владимиров, а директно в ендокринологията. Обадих му се по мобилния и отидох направо пред ехографския кабинет, - той приема и там. Гледа ме на ехограф и ми каза мнението си.
Засега по неговите препоръки мога да изчакам 6 месеца и да следим размера на възлите. Засега хормоните са ми добре, поради което той не ми предписа никакво лечение.
Иначе препоръчва операция. Но тъй като желая бременност, не се препоръчва операцията преди това.

# 95
  • Мнения: 397
Васи  Hug! Ти ходила ли си при д-р Начев и какви са ти впечатленията? Той и д-р Тодорова на едно и също мнение ли са относно твоя проблем?

Колибри, успех!

# 96
  • Мнения: 184
Васи  Hug! Ти ходила ли си при д-р Начев и какви са ти впечатленията? Той и д-р Тодорова на едно и също мнение ли са относно твоя проблем?

Колибри, успех!

Галка,

съвсем в началато, миналата година по това време, първо отидох при д-р Тодорова -  имах лека хиперфункция на жлезата,(TSH - 0.26, FT4 -22, ТАТ и МАТ в норма), на база на тези изследвания и ехографски преглед на жлезата д- Тодорова ми назначи по 1 т. пропицил, селен и аспирин протект, по-късно включихме и лимфомиозо, но FT4 пак скочи на горна граница и го спряхме. Точно тогава посетих и д-р Начев за второ мнение - той потвърди всичко, което и Тодорова каза след ехографията на жлезата, с тази разлика ,че според него мога да мина и без таблетката пропицил. Аз обаче бях вече с два аборта и планувах втора бременност и реших, че е добре да подържам хормоните в норма. Още повече, че вече беше лято и понасях жегите доста зле - сърцебиене, потене, капене на косата. И така до ден днешен съм си пациента на д-р Тодорова - слава богу нещата се нормализираха, вече всички хормони са в норма и се надявам след някой и друг месец да започна полека-лека да спирам пропицила. Бременост още няма, но си имам други проблеми, с които трябва да се справя преди това.

# 97
  • Мнения: 694
Галка извинявай, ако съм те обидила не е било нарочно ,пък и не смятам ,че е лошо да питаш в крайна сметка, май ти не си ме разбрала?  Просто исках да те попитам да не би вече да не си доволна от Тодорова  защото има и оплаквания от нея просто събирам инфо това лошо ли е ?HugПоздрави

# 98
  • Мнения: 3 092
Аз също съм посещавала д-р Тодорова .И на мен ми изписа хомеопатичното лекарство , за а понижи ст-стите на антителата ми без да ми пусне обаче изследване за тях  newsm78 Така и не го пих , след инфо , което попрочетох за него  Thinking
Гледа ме на ехограф и потвърди заболяването ми .
Ендокриноложката , при която съм диспанзеризирана следеше бремеността ми и ми предписваше лечение -адекватно , защото слава Богу детето ми е живо и здраво .
Искам да кажа че д-р Тодорова повърди лечнието на д-р Ганчева и аз излязох със спокойно сърце от кабинета и  Simple Smile
Сега продължавам да съм пациент на д- р ганчева и и имам доверие.
Дано да е оправдано  Praynig

# 99
  • Мнения: 1 391
а можеш ли дададеш координати на д-р Ганчева и да разкажеш малко повече за нея - просто искам да имам повече препоръчани ендокринолози, в случай че се наложи да търся повече мнения!

Можете ли да ми разакжете повече за нашите проблеми с щитовидната жлеза и рисковете при бременност?

Аз имах един аборт тази година мисед - през юни - още не знаех за жлезата си и възлите. Възможно ли е да е имало връзка?
При мен ТСХ е 1,44, а ФТ3 и ФТ4 са почти точно числата на горната граница. Влияят ли те при забременяване и евентуално при бременност? Необходимо ли е да се корегират преди това?

Моля, ще ви бъда благодарна, ако знаете нещо и го споделите  Hug

# 100
  • Мнения: 3 092
Collibri звъниш в 14-та поликлиника на регистратурата и оттам ще те свържат с докторката .Само в сряда работи след обяд .тел. е 9523775.
Това , което знам е че високите антитела не пречат да износиш бебето , но хормоните , който ми следи докторката са два FT4 и TSH . Най добре е да се консултираш и да разпиташ доктор подробно .
Успех!
П.С. Пиши ми после на лични , стискам палци !  Hug

# 101
  • Мнения: 1 391
момичета, изненадка - 2 месеца след първото изследване, днес самоволно пуснах второ.

Резултатите са по-ниски хормони, отпреди два месеца....
Без нищо да променям в живота си, нито да пия каквито и да е лекарства - е, промяната е, че се опитвам да не се стресирам толкова... не знам дали е възможно да влияе - как мислите - от какво зависи промяната в стойностите на ФТ3, ФТ4, ТСХ? Зависи ли от цикъл, напрежение?!? Храна?!

Значи
Преди 2 месеца - ТСХ - 1,44
Сега                            - 1,28


Преди 2 месеца - ФТ4 - 16,69 - /при горна граница 17/
Сега                            - 16,23

Преди 2 месеца - ФТ3 - 4,4 /при горна граница 4,4, а долна -2/
Сега                             - 3,7

Т.е. всички стойности са се понамалили, като най-фрапиращо е ФТ3 - като намаление - средната стойност в референтния диапазон е 3,2, а мойто е 3,7 - намалило се е със 7 стотни! което ми се вижда много - без да правя нищо.

Можете ли да разкажете повече - от какво зависят стойностите на тези хормони???
и двете изследвания са правени горе долу по средата на цикъла.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз знам, че хормоните се влияят от сезона, това е...

Между другото, тези неща са по-скоро за тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339598.285

# 103
  • Мнения: 1 391
Мерси за препратката  Grinning, не бях чела тази тема.
Но сезонът влияе в обратна посока - до това което прочетох - т.е. зимата се покачва ТСХ - а моето сега, при по студеното време е паднало малко... интересно  Grinning

# 104
  • София
  • Мнения: 934
Виж и тези
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351536.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319634.0
Защото тук се пита за мнението ни за д-р Тодорова  Peace

Общи условия

Активация на акаунт