ОТБИВАНЕ

  • 4 388
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 686
Cybercat, какво стана? Приключихте ли успешно мисията?

# 31
  • Мнения: 1 807
И мен ме вълнува същото.
Успяхте ли?
Нашия 3 дни беше при майка ми и тази вечер заспа без цоко.
Започнах да го приспивам както обикновено, не потърси нищо в началото, после обече нещо се присети започна едно дърпане на блузатами. Веднага скочих и се намазах с горчилката и му казах, че вече няма млекце и че не е хубаво и му дадох да пробва, той ревна за малко и повече не пожела, повъртя се, повъртя се, зави се и заспа.
Вярно малко трудно, но важното е че беше без цокане.
Нощес ще видим как ще е.
Изнесла съм мъжът ми в другата стая да спи, че той редовно ме "предава" и ми вдига пижамата да цока малкия калпазанин, за да не реве.

# 32
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
...Джиджи не е писала, но Стефчо облизал горчивото мазило и продължил да си суче.
Това ми хареса.Не са глупави дечицата и май понякога неуспяваме да ги излъжем.
Аз искам да следя темата,защото от толкова месеци безпроблемно кърмене сега за 3 седмици имам 3 запушвания.От една страна много искам да го кърмя,а от друга много ми е трудно да съчетавам гледането на малчо с работата.Вече съм станала нощна птица,като в студентските години.Тогава пишех проекти,а сега работя.Въпреки че ако успея да балансирам нещата бих го кърмила до когато той поиска.Нещо май съм много объркана.Отложих куп пътувания в чужбина и се чудя кога ли ще рефлектира на фирмата.Понякога имам усещането,че се движа по острието.Ще следя темата с интерес.

# 33
  • Мнения: 2 126
Днес става 1 седмица откакто отбих малката.Наскоро пусках тема и там обясних,че при нас положението беше доста сложно - прз час будене през ноща,абсолютно пристрастяване към цицата.Ако не бях  забременяла може би още да се кърмим,но да ви кажа вече съм доволна и се чуствам малко поотпочинала.
При нас стана така:
Спа при баба си 4 нощи на 5тата беше с мен - не плака само, че си се буди пак,давам и водичка и заспива.Нищо особено не се случи,всичко мина по лесно отколкото си мислех.Със спирането на кърмата нямах никакъв проблем - просто си спря Peace

# 34
  • Мнения: 1 807
Ами ние успяхме!
Отбихме се вече....
Както ви писах по-горе, след като го взех от майка ми бях решила да го отбия и така и стана. Вече 1 седмица не цока. Само понякога иска да си вдигам блузата (когато се събуди нощес) и се гушка в мен. Един, два пъти се опита да ме зацока, но усети горчилката (аз не пропускам преди сън да се мажа за всеки случай) и се отказва.
Ами това е. Сега се буди само веднъж нощем, което е направо супер постижение.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 686
Гери, честито, то виж кво стана - ти уж щеше по-нататък, аз зор зор, пък ето че успяхте преди нас.
Пийни едно за наше здраве.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 146
Аз си спомням колко трудно заспиваше големия ми син. И колко вода изпиваше. То не бяха люшкания, то не бяха песни, даже и с колата го возивхме само и само да заспи.
Затова сега не бързам да отбивам. Много е лесно да го приспя със сукане.
Все се надявам сам да се откаже в един момент. Но май трябва да се приготвя, че няма да е на 2 год. А това ме плаши.

# 37
  • Мнения: 593
Мили майчета,
първо искам да ви се извиня, че пуснах темата, а така и не ви разказах как мина нашето отбиване.
Оставих детето на бабите за 4 вечери.
Когато се върнах имахме малко проблеми. Поиска да суче, но вече не можех да й дам  Confused
Вечерта стана страшно. Тя се разплака.... стана ми много мъчно, разплаках се и аз. Казах й:"Не мога да ти дам, миличка. Искам да ти дам, но не мога!" Тя видя, че ми е мъчно, прегърна ме, целуна ме, обърна се на другата страна и заспа. От тогава не ми е правила проблем.
Мога да кажа, че няколкодневната ни раздяла ми помогна в случая.
Това се случи преди 2 месеца (малко след като пуснах темата във форума)
Благодаря и на вас за съветите и подкрепата. За мен също беше трудно да я отбия.
Късмет на всички, които в момента се сблъскват или им предстои да отбият малките пиявички  bouquet
Сега ми предтои светъл празник, утре моето момиче става на 2 години!!!!!!!!!!!!

# 38
  • Мнения: 4 422
Браво на теб.Весел празник утре   bouquet
Аз също успях  Grinning .Известно време я приспива баща и и той спи с нея.В началото търсеше/до скоро даже/ ,милва ме,бърка ми в блузата и наднича ..душичка сладка,целува ме ,гали ме..чак мъчно ми ставаше.Но успяхме,гледам и гола да не ме вижда ,че се ухилва и се засилва към мен..
Трудното беше първата вече,взе ни акъла ,особено на баща и Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 1 877
момичета, отдавна не е писано в темата, но:

колко най-дълго продължиха опитите преди окончателно да се отбие детето ви? на мен ми се иска за 1 месец да успея, дали ще мога? планирам около април да сме свършили с цокането, че ни чака градина...ако не успея , ще трябва да минем само на вечерно, но как ще заспива я градианта, като няма да я има цицата незнам...това ми е проблема, иначе не ми пречи да кърмя докогато си иска...

# 40
  • София
  • Мнения: 4 146
Ако искаш пробвай да я приспиваш по друг начин. Давай й да суче, но когато стане време за сън я слагай в креватчето, количката или някъде, където ще може да я приспиш.

Криси заспива сам от няколко месеца, суче предимно сутрин, когато се събуди. Надявам се да има полза от това кърмене. А и аз не съм готова да го отбия.

# 41
  • Мнения: 1 807
момичета, отдавна не е писано в темата, но:

колко най-дълго продължиха опитите преди окончателно да се отбие детето ви? на мен ми се иска за 1 месец да успея, дали ще мога? планирам около април да сме свършили с цокането, че ни чака градина...ако не успея , ще трябва да минем само на вечерно, но как ще заспива я градианта, като няма да я има цицата незнам...това ми е проблема, иначе не ми пречи да кърмя докогато си иска...

Аз лично не съм правила опити преди да се реша да отбия. Оставих го на майка ми по едни почивни дни (около 4 дена) и след това като го взех му трябваха 2-3 дни да разбере, че цоко няма.
Опитай различни варианти - да й обясниш, че няма вече ляко и да я оставиш да помрънка няколко дни, или да я приспива друг или да я оставите на някого за 2-3 дни. В краен случай пробвай с горчивия лак -Даум Ексол (май така се казваше).

# 42
  • София
  • Мнения: 555
Ванилка, ако само заради градината искаш да отбиваш, няма смисъл - тя ще разбере, че като не е с теб няма как да суче и ще свикне да заспива по друг начин. Досега оставяла ли си я на някой друг да я приспива? Може това да тренирате Simple Smile Аз реших да пробвам веднъж дали Радинка може да заспи без да суче и стана много безпроблемно, само че и дадох преди това да пие мляко от чаша и тя се задоволи с това. Оказа се, че в нашия случай пристрастяването е към млякото, не толкова към сученето.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 877
kat, наистина само за градината няма смисъл. ще я оставя на баба й да я опита а я приспи скоро, да видим... дано лесно се приспособи.

инак нищо против нямам да си я кърмя само сутирн и вечер. само за градина ми е притеснението.

# 44
  • Мнения: 3 092
Връщам темата на 1-ва страница като прибавям още едно питане ...с уговорката че знам че всичко е индивидуално  бяха ли изникнали зъбките на вашите кърмачета когато решихте да ги отбиете и изобщо ако може да споделяме и разсъждаваме повече по  този аспект .Казвам го , защото се страхувам се да не си изиграя лоша шега  ако я отбия , а тя продължи да се буди нощем от дискомфорта зъби и ще ми отиде съня съвсем  #Crazy
За протокола вече е с 16 бр , но кой знае кога ще извади другите 4-ри май е доста малка още... Tired
Предварително благодаря за отговорите и за споделеното от всички ви! Hug

Общи условия

Активация на акаунт