Една мама е много притеснена

  • 2 360
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Една мама е много притеснена, детенцето е в 10-тия месец и от две седмици не иска да яде мляко. Повръща всичко което е направено с мляко. С прясно мляко прави грис, крем..И киселото повръща. Не е болно. Говорила с педито и тя и казала че  бебо има мн. чуствителен стомах. Възможно ли е? Аз малко не вярвам.Мисля че е много рано да спре млякото. Посъветвах я да говори пак с педито и да мине на някакво лечебно адаптирано. Може ли бебо да има непоносимост към млякото и млечните изделия?Ако е възможно, болест ли е и дали се лекува?

# 1
  • Мнения: 8 585
Нужни са повече подробности за да мога да дам мнение...
Ако може да опишете по-подробно и аналитично как се е развил проблема...

# 2
  • Мнения: 46
До колкота знам: Преди 3 седмици бебо беше болен за първи път. Температура 38', възпалени уши,  малко сополи,без кашлица и разтройство.Тогава лекарката изписала доста лекарства, антибиотик миля че Оспексин. Капки за уши и носа,но пак ще питам какви и 2 пъти по 2ентерола на ден за 3 дни.(??????)Спират всякаква храна и Минават  на лечебна хумана.След това педито казало, да се захранват постепенно.И след 5 дни бебо отказва нацяло млякото.Всякаква храна яде но има ли вътре мляко повръща. Бисквита с вода яде с мляко не.И сега разбрах имал разтройство когато го опитвала да му дава мляко.

# 3
  • Мнения: 8 585
Да не би да сте слагали Антибиотика в млякото му?

# 4
  • Мнения: 686
А преди това нормално ли е премало млякото?

# 5
  • Мнения: 46
Преди това да, не се е оплаквала от този проблем. За жалост не зная как му е давала антибиотика. Видях само че слага ентерола в пюрето и направих забележка защото неможе да се разбие добре а и не се знае голко храна ще поеме.За мен това е много глупаво и неправилно.

# 6
  • Мнения: 3 211
Габи от 6 месечна не иска да пие адаптирано мляко, давах и със зор, пробвайте под други форми или сирене изкиснато или с някакъв плод вътре, или да изчака малко и постепенно пак да дава. Аз така от даване насила я направих злояда.

# 7
  • Мнения: 1 877
Направете консултация със специалист.Гастроентеролог мисля че трябва

# 8
  • Мнения: 8 585
Преди това да, не се е оплаквала от този проблем. За жалост не зная как му е давала антибиотика. Видях само че слага ентерола в пюрето и направих забележка защото неможе да се разбие добре а и не се знае голко храна ще поеме.За мен това е много глупаво и неправилно.
С какво друго се храни?

# 9
  • Мнения: 46
Ами точно какво е менюто на бебо, немога да кажа. Виждам че е нещо пасирано но какво незнам. Това ще ви затрудни. Хаиде утре като пием кафе ще я питам по подробно и пак ще пиша.Ако вие се сетите за нещо пишете ми за да зная какво по точно да я питам.

# 10
  • Мнения: 8 585
Питайте я за АБ в млякото, за храните, които му дава и подробности около болестта му.

# 11
  • Мнения: 46
ОК до утре. Непременно ще се поинтересувам,защото много ми е чудно това нещо.

# 12
  • Мнения: 24 467
Чела съм, че след лечение с медикаменти действително може да се прояви раздразване на стомаха. В случая твърдо не става въпрос за непоносимост към млякото, тъй като до момента явно такъв продукт е бил консумиран без проблем. Мисля, че е най- добре консултация с гастроентеоролог и евентуално замяната на млякото със специално АМ, антирефлуксно. Ние сме били няколко месеца на Фризовом и аз специално съм много доволна.

# 13
  • Мнения: 46
Разпитах подробно....Не е слаган АБ в млякото,поне така ми каза.Проблема се появил след лечението с лечебната хумана. 5 дни са били само на хумана без всякаква друга храна.Нито пюрета нито каши нито плодове нищо.Спрели след 7-мия ден АБ и започнали да се захранват с кисело мляко(а м/у другото от 4месец бебо яде кисело мляко спряха адаптираните)и след няколко дни почва да го повръща и отново растройство.Сега яде сутрин каша без мляко пшенична на Слънчо или попара.На обед картофи,ориз,тиква,моркови, и месо пилешко(прави различни комбинации)След обед грис с вода или кремче с вода.За вечер  бисквити с вода. (като каша)Педито казало никакви плодове докато не спрат растойството.Според мен много еднообразна храна за това бебе.Неможело и пюре от шипки.Направо се чудя как може да не иска мляко.Майката ми каза че като оправят растройсвото и опита да му даде мляко  пак повръща и дриска.И вече я страх да му дава.Ами това разбрах.

# 14
  • Мнения: 24 467
Ами само млякото ли повръща?
Питам, тъй като моят малък син повръщаше само мляко, вярно, че това само ядеше, тъй като беше на три месеца. Започна изведнъж. Преминахме на Фризовом и педиатърката ни каза, че когато започнем с твърдата храна ще отшуми проблема. Така и стана. След 4 месеца захраних полека с каша, с пюрета и повръщането остана само при млякото. Никога не е повръщал твърда храна. Постепенно и при АМ спря. Тя ми обясне също детето нямало непоносимост към млякото въобще /проблемът се прояви не с раждането, а на 3 месечна възраст/ май след хремичка, която обаче не сме лекували с нищо, само физиологичен разтвор. Та от нашата лекарка знам, че понякога при малките бебета след такова заболяване се раздразва и лигавицата на стомаха, въпреки това че не сме давали лекарства.
А това бебенце е по- голямо, но въпреки това си е бебенце и  е възможно също да има такава причина.

Общи условия

Активация на акаунт