Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Момичета Елена наввършва 6 месеца в края на март. До момента е на изключително кърмене. Трябва да я захранвам с картофено пюре-така се препоръчва.Нокажете ми как да направя подобно в домашни условия.Вкрая на март картофите са или покълнали или пресните на пазара са пълни с нитрати.Готови само картоф на Хип и Ганчев не не се предлагат.На други марки не знам дали има . Посъветвайте ме какво да правя! Освен това пък казват,че при захранване с оризова каша бебетата се запичат. Благодаря за съветите ви!!
Цитирай

Пловдив

Можеш да избереш оризова каша на Блевит, която е с бифидус ефект и не запича.
Друг вариант е сама да правиш каша от смлян кафяв ориз - също не запича
Може и с  ранни моркови на ХИп (или друга марка) да почнеш  Peace
Цитирай

София

Може да захраниш с домашна каша от кафяв ориз (в библиотеката има рецепти за домашни каши) и следващата храна, която въведеш, да е разхлабваща (круша или тиква например).
Друг вариант е да започнеш вместо с картоф с морков ("Ранни моркови" на Хип например) и втората храна, която да въведеш, да е картофът (след като изчакаш няколко дни след моркова и видиш, че го понасяте добре, може да предложиш "Моркови с картофи" на Хип).
Съветвам те да избягваш пюретата на Ганчев, особено в началото на захранването. За предпочитане са домашните пюрета (ако имаш зеленчуци от сигурен източник и с ясни качества), а от купените - гледай да са вносни (Хип, Сънвал, Гербер и т.н.)
Цитирай
Здравей, ние се захранваме с безмлечна оризова каша на Милупа и до сега нямам оплакване що се отнася до запека на беби, даже беби си ака и допълнително. Що се отняса до картофеното пюре няма готови трябва да си го правиш, но по добре започни с оризова каша тя е най леката храна. Успех!!!
Цитирай

Варна

Аз също захраних с кашата на Милупа и не сме имали никакви проблеми със запек.
Преди като беше само на кърма бебето акаше веднъж на 6-7-8 дни, а сега ака всеки ден или през ден. Новите пюрета ги предлагам с оризова каша - правя 20-30мл. каша и слагам малко пюре /1-2-3 лъжички/ и няма проблем с акането. Даже "запичащата" комбинация ориз-морков не ни създава проблем!
Тъй, че не се притеснявай от кашата.
Според мен, за захранване са по-подходящи готовите пюрета и каши. Предвид занижения контрол на храните и съмнителното им качество, по-добре е да не се експериментира, когато става дума за бебе.
Успех със захранването!
Цитирай

Варна

Аз също мисля, че безмлечната оризова каша на Милупа не запича, още повече че сте на кърма. После може да въведеш тиква, тя има страхотен разхлабващ ефект.Успех Peace
Цитирай

Пловдив

Благодаря ви момичета за изчерпарелните отговори!
Цитирай

София

Ако се върна малко назад и аз бих захранила с оризовата каша на Милупа, много лесно се приема и усвоява от бебко.
Цитирай

София

Одеве написах в една съседна тема, че моята дъщеря картофеното пюре жестоко я запече / и до ден днешен между другото така й действа / така че личния ми съвет е да го прескочиш докато бебешкото стомахче свикне с различната храна...аз лично захраних с морков и съм доволна от избора си.
Цитирай

София

Понеже виждам, че се препоръчва и оризова каша на Блевит, та да предупредя - кашата не е само ориз, а има и царевица и е с добавена захар. Просто да го имаш предвид, ако решиш да почнеш с нея. Иначе бифидус ефекта й опредлено действа Smile
Цитирай

София

Ами ние от вчера се захранихме с картоф. Успях да намеря домашни картофи, без нитрати, и сега пасирам вкъщи с кърма.
Цитирай

След като кърмиш, не се притеснявай толкова за запек. По принцип е нормално да намалее количеството на мръсните памперси след захранването, както и цвета, консистенцията и миризмата на акитата.
Ако не се изака 1-2 дни /това не е запек...за запек се говори ако е повече от упоменатите дни/ изяж/изпий сок от круша/или съответно прясна/, хапни сушени сливи-веднага ще се отрази на бебето ти Peace
Ако правиш карт.пюре не го пасирай с пасатор-става като лепило, по-добре да се намачка с вилица, можеш да го правиш с кърма Wink и ако се притесняваш за изхождането на бебе-слагай в пюретата по малко зехтин /за масло е мн рано/
Успех!  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.