давате ли царевични пръчици?

  • 3 133
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
мами, това ми е въпросът. Давате ли царевични или други  пръчици, солети и други от този сорт?
Аз  почти не давам, но когато някой друг почерпи Радост  - тя с удоволствие си ги гризе.........

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 18:39 от фурор

# 1
  • София
  • Мнения: 3 626
Оф-започне ли се няма спиране ooooh!
Доскоро сина им не им обръщаше внимание,но вече...като ги види и ДАЙЙЙЙЙЙ-ужас
Затова гледам да го залъжа с 2-3 и това е /става въпрос за царевичните пръчици/
Солетите - предпочитам ги ,но пак в умерени количества Peace

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 15 194
Когато Иво беше на 10м. и 22 дни, не съм му давала нито солети, нито царевични пръчици, нито бисквити или каквото и да е за гризане или занимавка.
Беше на година и нещо, когато за първи път опита зрънчо, и то не защото бих дала, а защото така се получи. Беше на 2 години и отгоре, когато започнах да му купувам от време на време, и то ако наоколо има и други деца, които също ядат, за да не им досажда.
Солети и досега не му купувам. Ако го черпи някой 1-2 солети-яде, ако не-изобщо не му липсват.

# 4
  • Мнения: 601
Не ми се смейте, но преди време във в."Труд" имаше статия за царевичните пръчици. На кратко - изкараха ги канцерогенни заради жълтата боя. По-безвредни се оказаха "Слънчо" (май така се казваха) - българските.

# 5
  • Мнения: 2 019
давам отвреме навреме

# 6
  • Мнения: 429
Не, давам само бисквити, най-обикновени

# 7
  • Мнения: 4 399
Не давам и доброволно не бих дала. Докато не стане на възраст сама да си вземе и докато всичко е в мои ръце, ще стои далече от такива неща. А иначе разбира се че децата ги харесват. Това обаче нищо не значи, ти и шоколад ако му дадеш, знаеш ли колко ще му хареса...

# 8
  • Мнения: 1 555
На вашата възраст е ял само солети и бисквити, дори сега избягвам да му давам зрънчо, снаксове и т.н.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Докато детето ми не стана на 2г. не му давах подобни храни.Сега разрешавам да пробва от всичко, няма да го пазя в клетка.

# 10
  • Мнения: 887
Винаги съм била против тях,но преди няколко дни купих за себе си.Синът ми успя да си вземе,разбира се не му ги взех от ръцете оставих го да ги опита и естествено му харесаха...,но не смятам да му давам редовно от тях,защото в тях няма нищо полезно.Поне сега докато мога да го контролирам бих искала да му огранича консумацията на подобен род храни Grinning

# 11
  • Мнения: 430
Давам (още от вашата възраст) разни полезни занимавки (т.е. без консерванти и оцветители и с по-малко сол) - бисквити с овес, царевични хлебчета (нещо като сухарчета), оризовки и други такива  Peace  В диетичните магазини можеш да ги намериш  Peace Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 152
Давам Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 808
Не съм дала царевични пръчки още,но съм давала солети и обикновени бисквити.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Не Peace!

Общи условия

Активация на акаунт