Моля за мнение

  • 973
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Момиченцето ни е вече на 4 месеца и полувина. До сега бяхме само на кърма, но тя много ми намаля и не й стига. Не е ли време да й давам и друга храна. Вие какво бихте препоръчали. 

# 1
  • Мнения: 2 467
От какво съдиш, че е намаляла кърмата и че не и стига? Само на кърма ли сте? Какво друго даваш, освен кърма?

# 2
  • Мнения: 83
Само на кърма сме. Давам и й по малко чай. Значи когато я храня и давам и допълнително от замръзената кърма/30 гр./ и пак плаче за още.

# 3
  • Мнения: 2 467
Вариант 1: Пробвай да увеличиш кърмата - по-често кърмене, чайче за увеличаване, повечко течности, бадеми и т.н.
Вариант 2: Започваш полеека захранване.

Аз бих предпочела В1. Сега дори и да захраниш, е с опознавателна цел и пак няма да се наяде детето, та...  При В2 за около седмица максимум ще вдигнеш кърмата (поне на мен ми трябва толкова за да преливам).

# 4
  • Мнения: 1 691
Лично мнение!
Бих се опитала да увелича кърмата. Захранването наистина става бавно и на първо време детето пак няма да се наяжда. Няма да ти пълня главата с рискове от алергии и т.н. страхотии, обикновено се разминава без това, макар и не винаги.
Аз съм под натиск да захраня, защото бебокът ми наддава малко, но честно казано, засего предпочитам да цедя колкото мога и дори да дохранвам с АМ, но да изчакам с другото. 
Успех каквото и да решиш!

# 5
  • Мнения: 83
Пробвам се да увеличавам кърмата, но като че ли безуспешно. Бебчето не наддава много. Скоро и замръзената кърма ще свърши.  newsm78

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Захранването изобщо не е гаранция,че бебето ще наддаде.Напротив.Дори има случаи,когато теглото спада.Спри да даваш замразена кърма,защото така на бебчо му идва наготово.Така няма как да си увеличиш кърмата.За да стимулираш лактацията,трябва да даваш да суче често и да спреш всякакви чайове,води и както вече споменах ,замразена кърма,които даваш на бебо.Слагай на гърда,дори да е през час.Задължително включи нощното кърмене да е поне през 3 часа и пий много течности.И аз не рабрах как така реши,че нямаш достатъчно кърма.Може да плаче от пробиващите предполагам вече зъбки.Има ли поне 5-6 напишкани памперса?Ако следваш горепосочените от мен съвети,би трябвало всичко за няколко дни да е ОК.Даваш да суче при всяко проплакване.И още веднъж да напиша,че захранването изобщо няма да ти помогне.Пиши пак.

# 7
  • Мнения: 83
Интересното е че като я кърмя тя суче много малко /от 5 до 10 минути/ и започва да се върти и да плаче. Слагам я на другата гърда пак същото. Колкото до нощното кърмене тя никога не е яла през ноща.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
Интересното е че като я кърмя тя суче много малко /от 5 до 10 минути/ и започва да се върти и да плаче. Слагам я на другата гърда пак същото. Колкото до нощното кърмене тя никога не е яла през ноща.

След като е на 4,5 м ,детенцето ти е нормално да суче от порядъка на 5-10 мин и пак да му стига.Аз написах моето мнение по-горе,твое е решението дали ще последваш съветите ми или не.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 390
Захранването изобщо не е сигурно дали ще доведе до нахранване на бебето и наддаване, но е сигурно, че ще намали още повече кърмата ти, ако се подведеш да разчиташ на немлечната храна като основна.
Слагай бебето често на гърдите си, за да се увеличи лактацията.

# 10
  • Мнения: 3 718
Спри да даваш замразена кърма,защото така на бебчо му идва наготово.Така няма как да си увеличиш кърмата.За да стимулираш лактацията,трябва да даваш да суче често и да спреш всякакви чайове,води и както вече споменах ,замразена кърма,които даваш на бебо.

Това е начина!  thumbsup

# 11
  • Мнения: 83
Педиатърката ми каза да й давам замръзена кърма и в никакъв случай да не я храня преди да минат 3 часа от предишното хранене. Като ми е първо дете ми е много трудно като не знам какво да правя. Благодаря че помагате.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 823
Педиатърката ми каза да й давам замръзена кърма и в никакъв случай да не я храня преди да минат 3 часа от предишното хранене. Като ми е първо дете ми е много трудно като не знам какво да правя. Благодаря че помагате.

Направо се вбесявам,като прочета, че отново някой педиатър е дал толкова тъп съвет.Послушай ме,не чакай 3 часа да минат.Аз чаках и затова Ели ми направи кърмаческа стачка,моли се да не стигнете и вие до там.Давай на бебето да суче винаги когато поиска.Аз послушах съветите на мамите преди 3 години и затова все още кърмя.Иначе преди именно тези 3 години щях със сигурност да съм отбила Ели.Предполагам,че и ти ще стигнеш до там ,ако не следваш съветите ни.Не питай старило,а патило.Ако искаш ми пиши на  лични.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 11:50 от svetlana79

# 13
  • Мнения: 76
И аз много се ядосвам на тези псевдо педиатри. Така почват още от родилния дом на 3 часа и нервират излишно децата. Добре е, че на повечето места бебетата са при майките й могат да ги хранят по-често.
Ема също суче по около 5 минути. Преди 3-4 месеца кърмата ми беше малко и й давах да суче и от двете гърди, но после започна да й стига само от едната. Има дни, когато суче само по 3-4 минути, защото вече е много любопитна, но изглежда, че и това й стига. Вече почти не може да стигне да суче 10 минути (само, ако е заспала)

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Въобще не слушай тази педиатърка за 3 часовия режим.
Я си помисли, като си гладна дали чакаш да стане часа за обяд, или хапваш нещо?
Сигурна съм, че и педиатърката ти се храни не само в точен час, а като огладнее, веднага си купува нещо за ядене.

Кърмата се усвоява бързо и бебето огладнява. Честото кърмене поддържа лактацията и така няма да ти намалява кърмата. Не се тревожи, ами храни бебето.
То може да е още мъничко, но знае кое е най-доброто за него.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт