gadna tema

  • 7 536
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
Е, за да е пълна картинката, освен радетелите на теорията за предизвикателното облекло, някои пак стигнаха до великото прозрение "тия неандерталци, нарачени българи, кога ще се цивилизоват". Нека по-любознателните от тях да потърсят статистика за броя на изнасилванията в САЩ (например http://www.rainn.org/statistics/index.html). Плиткоумни същества има навсякъде. На същата тази страница можете да видите, и че болшинството изнасилвачи са познати, приятели, гаджета и дори роднини на жертвите. Изводите оставям на вас! Имайте предвид, че това е статистиката за докладваните изнасилвания, естествено. Както сами знаете, счита се, че болшинството жертви не съобщават за престъпленията, което, разбира се, допълнително "окрилява" насилниците.
Някоя от форумките спомена за имането на права. Да, имането на право е хубаво нещо, но още по-хубаво е, когато отсрещната страна признава и зачита същото това право. Имаш право да живееш, но убийства стават всекидневно. Следователно човек ВИНАГИ трябва да се съобразява със заобкилящите го обстоятелства. Предполагам никоя от жертвите няма да я интересува колко по-голяма е била вероятността да бъде нападната ако е в къса пола, след като я е насилил някой т.нар. "приятел" на някой пиянски купон и тя е била по дънки, примерно.
Очеизбодно проблемът няма универсално решение, иначе то отдавна да е приложено. Хубаво би било изродите да ходят с дамгосани чела, но...

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много гадно ми стана, от това което прочетох!

Не съм допускала, че жени могат да реагират по този начин.

Мога само да пожелая на всички, които смятат, че с облекло или маниер жените станали жертва на изнасилване са предизвикали насилника, никога да не го преживеят на собствения си гръб!!!

А на тези, на които това все пак се случва или се е случило пожелавам да  бъдат силни и да не губят самообладание. Всеки има права и всеки трябва да си изтърпи наказанието ако е извършил престъпление. 

Все пак да не забравяме, че много често по телевизията се съобщава за възрастни жени станали жертва на изнасилване. Започвам да се замислям те с какво са предизвикали насилника- къса пола или дълбоко деколте!?

А насилените или изнасилените деца!?

За мен хората , които са изнасилили или насилили особено деца трябва да бъдат умъртвявани! 

Много съм крайна, но когато един човек откаже сексуален контакт, то е НЕ- без значение дали срещу теб е непознат, гадже, приятел или съпруг!
Абе хора, на къде четете- не мога да разбера. Да, изнасилват се всякакви хора. Дори и трупове. Ама на мен ми писна да се обяснявам и да се оправдавам Tired

# 77
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, не мога да повярвам!
Peace

# 78
  • Мнения: 2 327
Идеалното решение е лично оръжие. Малко са хората, които не се стряскат дори само то вида на пистолет. А изнасилвачите рядко ходят въоръжени с огнестрелно оръжие.

# 79
  • Мнения: 4 546
аз донякъде споделям мнението на Партнер. имам приятелка, която се е наконтила за дискотека - къса пола, циците отвън и т.н. и в 23:00 излиза сама и върви около 45-50мин сама. че има право има и ако й се случи случка, няма да мисля, че тя е виновна, защото е искала да прекара една хубава вечер. по-скоро крайно непредпазлива в случая. все пак човек трябва да има едно наум, не да дърпа дявола за опашката. по-добре да се раздели с 3лв за такси- струва ми се по-безопасно. аз по това време не бих излязла сама, както и да съм облечена, ама то зимата и пет и половина като се стъмнява ързам да се прибирам  Embarassed

# 80
  • Мнения: 1 425
Идеалното решение е лично оръжие. Малко са хората, които не се стряскат дори само то вида на пистолет. А изнасилвачите рядко ходят въоръжени с огнестрелно оръжие.
По-скоро газово, че в България личното оръжие си е голяма разправия докато ти го дадат. Пък и трудно се отличава дали е газово или истинско - така че заплахата пак ще действа. Освен ако целта е да го убиеш нереза. Което не е лоша идея, ама пак опираме до смотаната българска полицейска и съдебна система после.

# 81
  • Мнения: 332
Наистина някои от отговорите ме изумиха  #Cussing out. Въпрки, че повечето млади момичета ходят по-разголени не са си лепнали табела: "Ела вълчо, изяж ме!" Нормално е кагато отиваш на бар или дискотека да си се разхвъряла, ако има какво да се покаже  Laughing , но наистина нощно време пеша си е равностойно на самоубийство  Naughty
Аз също съм се оттървавала няколко пъти на косъм в тинейджърските ми години и то от "приятели",   #2gunfire които познавам и с които съм била просто на кафе и то не сама, а с друга моя приятелка.
Единсвено бих посъветвала майките, които имат момичета на тази опасна възраст да поговорят с тях, защото никой не е застрахован  Sad

# 82
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
=

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 21:43 от InaV

# 83
# 84
  • Мнения: 1 455
аз донякъде споделям мнението на Партнер. имам приятелка, която се е наконтила за дискотека - къса пола, циците отвън и т.н. и в 23:00 излиза сама и върви около 45-50мин сама. че има право има и ако й се случи случка, няма да мисля, че тя е виновна, защото е искала да прекара една хубава вечер. по-скоро крайно непредпазлива в случая. все пак човек трябва да има едно наум, не да дърпа дявола за опашката. по-добре да се раздели с 3лв за такси- струва ми се по-безопасно. аз по това време не бих излязла сама, както и да съм облечена, ама то зимата и пет и половина като се стъмнява ързам да се прибирам  Embarassed
В този случай - да.
Но процента жени ,които буквално са си го търсели с облекло или държание за мен е много малък.
В моя случай бяха познати...от училище.И полички не съм носила и не съм се обличала предизвикателно(де да имах тази възможност) Tired
За мен доста често насилниците са познати или близки на жертвата.

# 85
  • Мнения: 4 546
За мен доста често насилниците са познати или близки на жертвата.
веднъж четох някаква статистика, че насилниците при децата много често се оказват познати хора, на които родителите имат доверие -свако, братовчед, съсед..

# 86
  • Мнения: 125
По повод пистолети на 14 години бях когато ме заплашиха с такъв-незнам дали е газов или истински.До ден днешен имам силно развита интуиция ,кой мъж с каква цел се приближава до мен развита от кошмарите, които съм изживяла.

# 87
  • Мнения: 289
Но процента жени ,които буквално са си го търсели с облекло или държание за мен е много малък.

Към това ми се ще да допълня, че дори жените, които "си го търсят", не бива да бъдат изнасилвани.
Не съм наясно как точно една жена си търси изнасилването.. но, дори и да има такъв момент, нали все пак престъплението се извършва от мъжа - дори да е бил предизвикан /от облекло, държание, грим, знам ли и аз какво може да предизвика тази лудост../, все пак, той носи отговорност - и ако е с всичкия си, не би се поддал на тази провокация   Naughty
Освен това, жените днес са доста еманципирани и свободомислещи.. та си мисля, след като например родителите ми никога не са ми налагали ограничения, след като мъжа ми не ми казва какво да нося и какво не, откъде накъде ще позволявам това на банда строители примерно  newsm78 в момента, в който започна да се замислям дали да си сложа златните обици, че току виж съм предизвикала някое хулиганче на пазара да ми ги дръпне, и изхвърля големите деколтета заради разни болни мозъци.. май ще предпочета вместо това да си взема още един пистолет в чантата  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 4 546
незнам, аз си мисля, че предизвикателното облекло може и да играе роля понякога, но веднъж насилникът, ако е решил, че точно сега трябва да задоволи нагона си прост грабва първото момиче/жена, когато се удаде възможнаст-примерно никой да не минава.
то човек и подсред бял ден, и в къщи не е застрахован. но все пак трябав винаги да си имаш едно наум и да не правиш глупости, както дадох пример в по-горен постинг.
за прадпазните средства - все си мисля, че и да имам такова нещо незнам как ще го извадя от чантата, ако се наложи newsm78 последният път като ме обраха определено нямах възможност да си бъркам в чантата  Tired може би най-доброто нещо е някакъв курс по самозащита или някакво бойно изкуство.

# 89
  • Мнения: 179
Абсолютно съм съгласна с  мнението на Рени.Облеклото има послание.Разбира се ,с това не искам да кажа,че всички изнасилвания са провокирани от къси поли и всички жертви са си го търсели.Всякакви ненормалници има.Истината за мен е ,че мъжете и жените са изключително различни,имат различни възприятия и действия съответно.Нашата култура (телевизия ,списания,реклами) налага флирта и сексапила като нещо, което жените могат да демонстрират,без никакви последствия спрямо всички мъже.Прави са тези,които казват,че всеки има право да си ходи както иска,без да бъде наранен.Само че не сме в рая.Женският сексапил,предлаган в "къси полички и потничета"провокира много сериозно мъжката "ловна "природа.Могат да бъдат задействани много първични механизми,за които дори самият мъж не е предполагал,че съществуват в него.Естествено някои имат по-сериозни задръжки и не действат първосигнално.Само че знае ли едно младо красиво момиче,намиращо се в дискотека,облечено провокативно,върху кого точно попадат сигналите ,които тя дори без да иска излъчва?Запалена крушка в стаята,осветява всички предмети в нея. С моите разсъждения изобщо не искам да поставям всички под общ знаменател.Дълбоко съчувствам на всички,преживели кошмара,да бъдат наранени.Извършителите не трябва да избягат от справедливо наказание. Но наистина смятам,че облеклото,дрехите,жестовете могат да носят послание,дори осъзнали това,много жени ги превръщат в оръжие.После се чудят защо след стрелба има жертви.

Общи условия

Активация на акаунт