Активни комуникации с бебето - по колко време?

  • 2 449
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 938
Бебка е на месец и седмица. Всеки път като придреме девойката аз правя всичко възможно да я приспя. Най-много час-два да ни се събират дейности, през другото време ако не мрънка я оставям да си се забавлява сама или я приспивам, ама се чувствам адски виновна. От друга страна, и аз съм хора  Laughing , искам да поспя, да хапна и прочие луксове....и все пак ме гризе съвестта че не й обръщам достатъчно внимание....

Та да ви питам, по колко време на ден активно се занимавате с бебчовци? Имам предвид да им говорите, ама не между другото, да правите гимнастики, масажчета, упражнения по коремче, показване на играчки и пр. активни комуникации?

# 1
  • Мнения: 4 629
По цял ден се занимаваме с бебето. Но и съпруга ми активно участва в заниманията  Wink А също и сестра ми. Иначе като съм сама в къщи си хапвам и гледам ТВ,когато той спи, а иначе си играем

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами явно бебето ти е спокойно, което може само да те радва.Ники на тази възраст спеше през деня 3-4 пъти по 20-30 мин. и толкоз.През другото време - играя, какво да правя  TadaМасаж - след къпане по 15-20 имн., това е и досега.Гимнастика - постоянно, винаги, щом бебето иска - това го развива.Изобщо като правило бебетата, които общуват повече с родителите и по-малко спят, се развиват по-бързо, но пък майките са  #Silly Ако можех да избирам, бих предпочела и моето да се забавляваше самичко и да спеше като твоето, ама не ме питат Wink

# 3
  • Мнения: 177
Аз не си играя много с нея. Страх ме е да не я разглезя и после да иска непрекъснато да й се обръща внимание. А иначе как ми се играе с нея ...

# 4
  • Мнения: 3 200
Непрекъснато си играем и си говорим когато не спи, тя вече ми пее и ми се смее с глас, много съм щастлива  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
е аз да питам пък как си играете? Моята хубавица не я интересуват още играчки (на почти 2 месеца е). Най-много обича засега да й пускам музика... правим гимнастика и масажи и й говоря...
Но през по-голяма част от деня спи.

# 6
  • Мнения: 2 534
Поли , която в момента е на девет месеца , за мое голямо удоволствие е от тези бебета , които се занимават сами . На ден се гушкаме и се смеем заедно не повече от час. Не смятам , че това трябва да ме притеснява , напротив , смятам се за една от майките щастливки . Искам да подчертая , че дъщеря ми е активно дете . Поставям я на пода и тя доволна изучава `света`. Правим и ежедневни разходки поне по два часа.

# 7
  • Мнения: 6 206
Първо бебето ти е прекалено малко, за да усеща нещо от игрите, разбира се, ако е спокойно и не плаче.
Второ погрешно е схващането, че някой постоянно трябва да се занимава с детето. Напротив колкото повече време прекарва само /говорим вече за по-голямо бебе, примерно колкото моето/, да изучава, да изследва предмети, гледки, да се занимава, толкова по-добре. Това също е вид стимулиране, но и учи на самостоятелност.
Всяко нещо трябва да бъде в граници, заниманието с разговори и песни е редно да се редува с момент на самостоятелна игра на детето.

# 8
  • Мнения: 6 206
Цитат на: liddia
Аз не си играя много с нея. Страх ме е да не я разглезя и после да иска непрекъснато да й се обръща внимание. А иначе как ми се играе с нея ...

Играй си спокойно, бебе на няколко месеца не може да се разглези.

# 9
  • Мнения: 5 228
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: liddia
Аз не си играя много с нея. Страх ме е да не я разглезя и после да иска непрекъснато да й се обръща внимание. А иначе как ми се играе с нея ...

Играй си спокойно, бебе на няколко месеца не може да се разглези.


Това го обясни на дъщеря ми  Wink . И аз й обяснявам, че в книгите пише, че до 6 месеца не може да се разглези, а тя започва да реве да я гушкам и да й обръщам внимание.  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 394
И аз я оставям сама-занимава си се с играчките, бърбори си нещо, слуша музика, а през това време и аз успявам да свърша нещо вкъщи или да се видя поне в огледалото Neutral Face Нямам абсолютно никой ,който да ме отмени ,освен мъжа ми ,който понякога се прибира от работа доста късно и ако не съм сама със себе си поне 10 мин за цял ден, а нон-стоп с бебето ще превъртя. Пък и Стелчето понякога е отегчена от моята физиономия и педпочита да си се занимава с "изкуството да се обърнеш по корем" или други важни за нея неща Stuck Out Tongue

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Уф, ама представете си как вие бихте се чувствали, ако някой по цял ден ви дудне на главата.  #Silly  Аз бих се побъркала, бих станала хиперактивна, агресивна и антисоциална. Това е нелепо да се чувствате виновни за подобни неща.
Смятам, че комуникацията е естествен процес, който преди всичко е спонтанен.
Много се възхищавам на бебетата, че умеят до съвършенство изкуството да съзерцаваш. Наше задължение е да им предоставим добър "материал" за изследване.
belinda:
Цитат

Изобщо като правило бебетата, които общуват повече с родителите и по-малко спят, се развиват по-бързо, но пък майките са  Ако можех да избирам, бих предпочела и моето да се забавляваше самичко и да спеше като твоето, ама не ме питат

Защо реши , че бебетата, които спят по-малко, се развиват по-бързо  Thinking
Всяко дете следва свой собствен ритъм на растеж и развитие.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: liddia
Аз не си играя много с нея. Страх ме е да не я разглезя и после да иска непрекъснато да й се обръща внимание. А иначе как ми се играе с нея ...

Играй си спокойно, бебе на няколко месеца не може да се разглези.


не е на няколко месеца, а на 1 седмица Rolling Eyes
за какво разглезване става дума, изобщо и понятие си нямам #Crazy
да говорим за разглезване - ОК, ама след 2 годишна възраст, да не кажа и повече.
ама за бебе под година - разглезено - шЪ мЪ извинявате, но е меко казано - смешно. #Sniper

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Sim
И аз й обяснявам, че в книгите пише, че до 6 месеца не може да се разглези, а тя започва да реве да я гушкам и да й обръщам внимание.  Grinning


и това според теб е глезотия  Rolling Eyes #Crazy , така ли?

леле майко, какво ли ще кажеш след 2 години тогава? #Shocked

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Колкото повече, толкова по-добре...
А ако на някой му се струва, че ще си разглези детенцето...ами да го остави само в креватчето да си гледа тавана...докато мама си живее живота...

Общи условия

Активация на акаунт