Каланетика?

  • 21 727
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 517
Знаете ли някой сайт с упражнения по каланетика? Намерих си едни от сайта на Розали, но ми се виждат малко. Крайно време е и аз да започна да правя нещо сериозно за фигурата си, а каланетиката ми се струва най-подходяща като за мен.

# 1
  • Мнения: 496
Пети,
Колкото и да съм търсила в нета, само инфо има, цялостна тренировка с упражнения не съм виждала. Можеш да си купиш някоя книга - те са поредица от тънки книжлета, не бяха скъпи.
Ако някое мамче е е намерило, аз също ще съм благодарна да сподели линка.
Успех!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
момичета имам много ефективна 10 дневна програма по каланетика (беше притурка в едно списание от преди десетина години), ще се опитам да я преснимам и ако се получат  четливи снимки ще ги пост-на тук.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Момичета започвам да публикувам десетдневна програма по каланетика, качеството е лошо за което предварително се извинявам, но притурката е доста старо издание (самият факт че я пазя трябва да ви подсказва, че наистина си струва). Десетте първи упражнения се правят всекидневно + едно за всеки отделен ден което да стимулира определена мускулна група. Упражненията отнемат не повече от половин час на ден.  
http://www.bgphoto.net/photos/1005/o632440042815937500.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/1005/o632440058991093750.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/1005/o632440059200781250.JPG

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
качвам тук всичките упражнения (виждам че съм пропуснала горе упр. 3 и 4)

# 5
  • Мнения: 1 517
Яна, мерси много!  Simple Smile А дали наистина за 10 дена ще има видим ефект?  Confused

# 6
  • Мнения: 684
Момичета на каланетиката ефекта идва с повторенията-на всяко упражнение по 100, но е много важно и как се изпълняват .В каланетиката си има точен начин на изпълнение н авсяко упражнение което от картинката няма как да се види.Те се правят на базата на "ИЗОМЕТРИчНО МУСКУЛНО СЪКРАщЕНИЕ"ако това ви говори нещо.Не че искам да ви обезкуражавам но Embarassed По добре за няколко часа да отидете някъде за да ви ги обяснят а после в къщи ще е много по лесно.Успех!!!! newsm10

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз съм голям фен на каланетиката, но от известно време е загубила популярност Sad Не знам защо тук има курсове по аеробика,йога и какво ли още не, но по каланетика ни един.
Скоро видях във форума една тема за Пилатес. И тук е нашумял и наподобява малко каланетиката. Има и видеокасети и ДВДта. Обясняват ти как се правят упражненията точно и какви грешки не трябва да се правят. Удобно е за употреба в къщи.

# 8
  • Мнения: 1 517
Да, Пилатес сега е по-модерен. Но нямам представа какво е точно, а и не можах да го изтегля от дадения линк. А каланетика вече съм правила, а и се твърди, че имало бърз ефект...

# 9
  • Мнения: 1 616
Цитат на: lionkata
Момичета на каланетиката ефекта идва с повторенията-на всяко упражнение по 100, но е много важно и как се изпълняват .В каланетиката си има точен начин на изпълнение н авсяко упражнение което от картинката няма как да се види.Те се правят на базата на "ИЗОМЕТРИчНО МУСКУЛНО СЪКРАщЕНИЕ"ако това ви говори нещо.Не че искам да ви обезкуражавам но Embarassed По добре за няколко часа да отидете някъде за да ви ги обяснят а после в къщи ще е много по лесно.Успех!!!! newsm10

Аз също не искам да обезсърчавам както момичетата, желаещи да играят каланетика, така и Яна, която е така добра да предостави упражненията. Но картинките само не са достатъчни- нужно е подробно обяснение за начина и темпото на изпълнение на упражненията (с изнесен таз, с тройно забавено темпо, с малка амплитуда), което не става ясно от снимките. Най-добре наистина е специален курс по каланетика или да си купите книжлетата- ето линк към сайта на издателство "Кибеа":  http://kibea.net/bg/index.php?page=book&btype=health Успех и от мен!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
вярно е че упражненията трябва да се изпълняват правилно за маскимален ефект, но дори така е по-добре от нищо (който иска да ги пробва, който не желае ....... моля). Нека не повдигаме спорове и в такава миролюбива тема.
А ефект?! - ами зависи кокво точно се има предвид, упражненията тонизират, стягат (при постоянство и оформят фигурата) и .......... сваля се някое килце, но не очаквайте 10кг за 10 дни (това си е просто несериозно). Пробвайте пък какво чак толкова, все пак съвсем скоро (10 дни) ще видите дали си е струвало, а и отнема съвсеем мъничко време от деня ви.

# 11
yprajneniata naistina,triabva da se praviat pravilno,za da ima efekt.V kashti edva li shte se spravite,a i ne mi se viarva da spazvate rejim na trenirovki,a tova e shto tolkova vajno. Simple Smile) Po-dobre se yprajniavaite v grypa s instryktor.Taka hem trenirovkata shte vi e palnotsenna,hem shte se zabavliavate Simple Smile)

# 12
Яна,благодаря ти за упражненията.Идеятат ти е страхотна да ги побликуваш.Прегледах ги, но искам да кажа на бъдещите мами, че някои от тях не са подходящи за бременни. Внимавайте, ако се упражнявате сами в дом.условия, има упражнения, които по-скоро биха навредили, от колкото да помогнат. а останалите трябва да се изпълняват системно в определена амплитуда и продължителност, в противен случай всичкия ви труд ще е напразен. #Milti

# 13
  • Мнения: 5 647
Продават книжки с упражнения по каланетика. Има специално за крака, ханш, корем и не си спомням какво още  Wink  Но са толкова досадни, че едва ли ще можеш да ги издържиш. Там се спазва правилото "тройно забавено темпо" и едно упражнение се повтаря по 100 пъти Sign Exclamation  Досадно, много досадно! Close

# 14
  • Мнения: 1 517
Цитат на: shekila
yprajneniata naistina,triabva da se praviat pravilno,za da ima efekt.V kashti edva li shte se spravite,a i ne mi se viarva da spazvate rejim na trenirovki,a tova e shto tolkova vajno. Simple Smile) Po-dobre se yprajniavaite v grypa s instryktor.Taka hem trenirovkata shte vi e palnotsenna,hem shte se zabavliavate Simple Smile)

Ей, shekila, ти ме отчайваш.  Cry Аз си знам отдавна, че трябва да се изпълняват правилно. Но нямам никаква възможност да ходя във фитнес-зали, първо, че в моя град не знам да има, второ, че нямам много пари, и най-важното - няма на кого да оставя бебчо... А така ми се иска да отслабна, и то без загуба на много време и усилия...  Sad Че и диети не мога да пазя, кърмя още...  Rolling Eyes
Правя тези упражнения от известно време и ако не друго, поне след тренировка се чувствам по-освежена. Може би наистина е по-добре от нищо...  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 5 647
Цитат на: petty

Но нямам никаква възможност да ходя във фитнес-зали, първо, че в моя град не знам да има, второ, че нямам много пари, и най-важното - няма на кого да оставя бебчо... А така ми се иска да отслабна, и то без загуба на много време и усилия...  Sad Че и диети не мога да пазя, кърмя още...  Rolling Eyes


Щом така стоят нещата пробвай само с клякания. Не отнемат време и имат страхотен стягащ ефект както за краката, така и за дупета. Аз само това правя и гарантирам, че имат ефект. Първоначално се почва с две серии по 25 клякания. Като свикнеш с тях, може повторенията да станат 50. Краката трябва да са леко разкрачени и пръстите да сочат леко навън.Гърбът също да е изправен. При всяко клякане дупето трябва да се стяга.
Успех  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 517
maya, мерси за съветите, но на мен ми трябват най-вече упражнения за корем. Краката не са ми в чак толкова лошо състояние, колкото корема след раждането...  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 647
Цитат на: petty
maya, мерси за съветите, но на мен ми трябват най-вече упражнения за корем. Краката не са ми в чак толкова лошо състояние, колкото корема след раждането...  Rolling Eyes


Коремни преси, друго не се сещам Stuck Out Tongue

# 18
ne se ot4aivai,petty, vseki tryd se vaznagrajdava. A mojesh da pravish i niakoi yprajnenia s bebe4o,jalko 4e niama kak da ti pratia takiva, zashtoto sa mi na videokaseta,no shte vidia kakvo mog ad anapravia za teb.Ne ottavna si kypih tazi kaseta ot tozi sait kazva se fitmama. Ne se trevoji davai smelo.S anaerobnite yprajnenia kakvato e kalanetikata, rezyltatite se zabaviat, no pak efekta e porazitelen.

# 19
ако наистина сте намерили тази 10 дневна програма ,моля изпратете я и на мен на : vanina_ace@mail.bg
предварително благодаря! Joy

# 20
  • Мнения: 603
И аз мисля, че е добре някой да ти покаже един два пъти.
Но ако няма възможност и книжките вършат работа. Важното е да си ентусиаст. Наистина няма нищо по-ободряващо от една серия упражнения.
Препоръчвам ти книгата "Каланетика" на Калан Пинкни. Всичко е обяснено много подробно.

# 21
  • Мнения: 1 517
А, тая тема пак сте я изкарали напред... Ами аз вече си купих книгата "Каланетика сутрин и вечер" на Калан Пинкни. Правя вече от около месец-два и мисля, че има резултати, макар и не толкова бързи и очебийни, както обещават в книгата. Краката ми се стегнаха, и на корема има промяна, но пак не е идеален. Sad Може би наистина не всички упражнения правя както трябва, но няма къде да отида да ми покажат. Sad Освен това рядко ми остава време и сили да правя и двата комплекса - сутрешния и вечерния - в един и същи ден, затова ги редувам.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, тая тема пак сте я изкарали напред... Ами аз вече си купих книгата "Каланетика сутрин и вечер" на Калан Пинкни. Правя вече от около месец-два и мисля, че има резултати, макар и не толкова бързи и очебийни, както обещават в книгата. Краката ми се стегнаха, и на корема има промяна, но пак не е идеален. Sad Може би наистина не всички упражнения правя както трябва, но няма къде да отида да ми покажат. Sad Освен това рядко ми остава време и сили да правя и двата комплекса - сутрешния и вечерния - в един и същи ден, затова ги редувам.
И аз така. Книгата я имам от почти десетина години, но едва от 2 седмици правя упражненията и то не всеки ден. Видим ефект не съм забелязала още, обаче как тонизират и отморяват тия упражнения! Страхотно ме зареждат с енергия. Въпреки че и аз не правя упражненията съвсем правилно. Но пък са обяснени добре и е въпрос на тренинг да им свикнеш.

Общи условия

Активация на акаунт