Минавало ли ви е през ума?

  • 2 004
  • 34
  •   1
Отговори
Преди една седмица моя приятелка се самоуби.На пръв поглед всичко й беше наред /но зад всяка врата -нали знаете?/.Все още се чудя защо го направи.Няма да разбера,защото отнесе отговора със себе си,но ме тормози въпроса:Кое кара хората да посегнат на живота си?Нима не може да се намери изход?Има ли такива ситуации,които те поставят в шах и не намираш друго решение?
Преди известно време Лиска ме попита дали съм луда.Замислих се и се питам дали трябва да сме малко луди,за да живеем или трябва да сме луди ,за да изберем смъртта?

# 1
  • Мнения: 3 405
Замислих се и се питам дали трябва да сме малко луди,за да живеем или трябва да сме луди ,за да изберем смъртта?

и двете - първото е метафорично, второто - клинично

# 2
  • Мнения: 7 723
Ужас  Sad Милата  Sad
Мисля, че само слаб човек е способен да посегне на живота си  Confused
Слава Богу, не ми е минавала подобна мисъл през главата  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 936
Дело на слаб човек. Бащата на моя приятелка се самоуби преди 3 г. Бяха добре финансово, имаше частна практика, но явно не е издържал на напрежението. Един ден просто си е сложил въжето на врата и така го намерила жена му, като се прибрала. За всички беше много изненадващо и неочаквано.

# 4
  • Мнения: 3 423
Много ти е тъжна темата.
Два аналогични случая имам
в моето обкръжение. Първия
път едва го преживях, мислех,
че съм превъртяла, имах страх
от високото, треперех за всичко,
държа ме почти година. Докато
за втория имах идея, как да му
помогна, но разстоянията и времето
ме изпревариха. Научих месеци по-
късно, че идеите ми вече са ненужни.
Може би не трябва да се живее бързо.
Знам ли. Всеки има причина за избора си.
Не само слабите избират да прегърнат
смъртта, силните имат силата да го направят.

# 5
  • Мнения: 69
Да това е въпроса : " Силни или слаби хора са тези , които избират смъртта за решение на проблемите си ".
Аз имам един приятел , който избра смъртта. Имал е проблеми , но незнам какви , когато го срещнах за последен път искаше да пием кафе , явно е имал нужда от помощ, а аз нямах време . Sad На погребението разбрахме , че е търсил всички от компанията и никой не е могъл да се види с него... И до ден днешен се обвинявам... Пиел е с някакъв непознат и е казал : Аз отивам да спра влака....Чуха се различни мнения - обвиниха го , че се е предал, остави две дечица и майка им... Аз си мисля - дано на никой не се налага да разбере как се е чувствал и защо избра това решение...
Мир на праха ти Иво...

# 6
  • Мнения: 2 673
Много ти е тъжна темата.

Не само слабите избират да прегърнат
смъртта, силните имат силата да го направят.
Tired

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен пък само много отчаяните хора, намират сили да се самоубият... инстинкта за самосъхранение е доста силен....

# 8
Вярно е,че ми е тъжна темата,но не мога да го проумея.За пръв път толкова близък за мен човек си отиде по този начин.
За мен лично този избор би бил оправдан ако имаш тежко заболяване,което не се лекува,придружено с ужасни болки,иначе от всичко друго можеш да се измъкнеш.Може да си опърпан,огрухан,но ставаш ,изтърсваш праха и продължаваш напред.На никой живота не е минал по мед и масло,не се и очаква такова нещо. Винаги можеш  да намериш причина да живееш или греша?

# 9
  • Мнения: 3 423
Винаги можеш  да намериш причина да живееш...

Винаги можеш да намериш
причина и да не го правиш.
Няма черно и бяло в темата.
Всеки има право.

Съжалявам за приятелката ти,
дано да е на хубаво място и да
е намерила покой душата й.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не ми е минавало през ум и се надявам никога да не ми мине! Аз по принцип съм върла оптимистка ( чак до наивност понякога) , но може би не са ми се случвали чак толкова ужасни неща или не съм се чувствала толкова нещастна... знам ли? Мисля, че щом някой е избрал смъртта пред живота, значи за него това е било единственото и вярното решение. Неговото!!! А причини..... има милиони и за всеки те са различни. Обобщения са невъзможни.

Дано приятелката ти е намерила покой!

# 11
  • Мнения: 206
Не само слабите избират да прегърнат
смъртта, силните имат силата да го направят.

Тъжна тема...
Към авторката - съжалявам за приятелката ти. Мир на праха й.
Дано е намерила спокойствие душата й...

Аз смятам, че на всеки са минавали подобни мисли. На всеки!
На мен също... Tired
Понякога една капка може да прелее чашата...
Мисля, че отстрани лесно се правят изводи. Хората сме бездна от чувства и демони.
И не, не само слабите го правят. Познавам историята на човек, нелечим комарджия, който се е самоубил, за да не убива индиректно семейството си.
От друга страна можеш да оставиш хора, които да живеят с вечно чувство за вина.
Сложно е...

Лиске, използвам случая да споделя колко ме кефиш - да не обяснявам в детайли защо, просто страшно ме кефиш...  Hug

# 12
  • Мнения: 1 732
Минавало ми е. И не само, нещо повече... Tired
Трябва да ви кажа, че се иска доста смелост за такова нещо.
И разбита психика. Тотално разбита.
При някои хора си личи, при други - не.
Затова изглежда изненадващо кардиналното решение.

Лошото е, че в БГ липсва професионална психологическа помощ, или пък не всички имат информация и средства за такава.

Моят личен съвет е, веднага да се търси помощ на такова ниво!

# 13
  • Мнения: 3 423
И още нещо. Ако ви се налага да
приемате маларийна профилактика,
не избирайте Лариам. Халюцинации
не са изключени, както и суицид.
Ей-така, по тъч-линията ви го казвам.

# 14
Лиске,в теб ми беше надеждата да кажеш нещо по-ведро,че нещо тези дни не са ми най-добрите.
Кажи нещо за ник-а ми,за жлъчката,за каквото й да е или пусни някоя тема,от която да спра да рева.

Общи условия

Активация на акаунт