Запек при кърмаче

  • 2 703
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 704
Какво е това чудо?! Знам, че при кърмачетата може и няколко дни да минат и не било проблем, но до вчера пълнеше по 5 памперса на ден, а сега се напъва, пръцка, реве, а пампите - чисти като слънце.. вчера я оправих със сапунче в дупето, щото просто се мъчеше детето и ревеше (акото си беше воднисто и нормално на цвят като всеки друг път).. правим и гимнастика.. ама днес продължава същата работа - напъване, гърчене, приплакване и нищо не става  Sad  
за овесената вода знам че не може при толкова малко бебче, пък и тя вероятно ще я изплюе както всичко друго, което не е кърма  Rolling Eyes какво да я правя? и въобще от какво се запича като е само на кърма?  Shocked

# 1
  • Мнения: 202
От това, което пишеш, мисля че бебчето не е запечено. Вероятно има някакви проблеми със стомахчето. Това, че плачка, когато се напъва и пръцка ми прилича по-скоро на колики, макар че знае ли човек?
Когато Ради беше на 6 месеца, по същия начин беше само на кърма и акаше непрекъснато. И изведнъж започна по 1 или 2 дни да сменям чисти от към ако памперси. Притесних се, но след като на следващия ден свърши работата и акото беше нормално реших, че  няма за  какво да се тревожа. Нали така пише и в дебелите книги, че след някой и друг месец бебоците се изхождат по-рядко, а не всеки ден.

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мила, щом акото не е твърдо заначи не е запек. Може да го боли коремчето бебчето и от това да са напъванията и пръцканията. Не го мъчи детенцето с термометъра, най-вероятно нещата ще се оправят от само себе си.

# 3
  • Мнения: 1 214
А сокчета да пиете?

Моята принцеса от това се запече,а беше също на кърма..
В тази възраст разреждат акането,но трябваше да изчакаш с ъс сапунчето поне 24 часа.Казват,че при кърмените бебета може и повече.Аз не знаех и свикнах бебка на 24 часа -айде с термометъра.Не се препоръчва използването на сапунче и листенце от здравец.За овесената вода мога да каже,че и правех като беше на 2 месеца,но не и помогна.А иначе наистина не трябва преди 6.Пий ти повече течности има вероятност кърмата да е много гъста и в тази насока-можеш да ядеш ти повечко овесени ядки и да избягваш храни,които образуват газове защото преминава през кърмата.Потая тема мога да напиша цял роман,но нямам време сега.Пусни търсачката и чети-трябва да има много теми.Успех!

# 4
  • Мнения: 1 517
Цитат на: PetiaK
Мила, щом акото не е твърдо заначи не е запек. Може да го боли коремчето бебчето и от това да са напъванията и пръцканията. Не го мъчи детенцето с термометъра, най-вероятно нещата ще се оправят от само себе си.

Подкрепям,прилича ми на колики,но в никакав случай не е запек щом не е твърдо като консистенция

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 995
Моята дъщеря беше така акахме на 3-4 дни понякога и повече!. Какво ли не опитахме овесена вода, дуфалак, сокчета , гимнастика и т.н. и т.н.Педиатърката казва това не е запек. В крайна сметка в момента в който взех да я дохранвам с адаптирано мляко нещата се оправиха.Прецени ако кърмата ти е малко питай педиатърката и дохранвай.
Запек било ако акито е като " овчи драхонки" /сори за определението/.

# 6
  • Мнения: 3 663
Магс, и според мен не е запек. Щом акитата са нормални, а не твърди и сухи.... по-скоро са колики.. щом и пръцка...

# 7
  • Мнения: 1 704
Ми знам ли .. колики имахме ужасни 2 месеца та уж знам кво е - а сега май отминаха  Rolling Eyes или може би са по-леки, а аз си мисля че са свършили  Rolling Eyes обаче преди си акаше на поразия .. по сто пъти на ден .. а сега - тцъ.. затова реших че е запек

# 8
  • Мнения: 1 704
Цитат на: PrincesaDundesa
А сокчета да пиете?

Моята принцеса от това се запече,а беше също на кърма..


само на кърма е.. и вода не пие даже Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Mags
Ми знам ли .. колики имахме ужасни 2 месеца та уж знам кво е - а сега май отминаха  Rolling Eyes или може би са по-леки, а аз си мисля че са свършили  Rolling Eyes обаче преди си акаше на поразия .. по сто пъти на ден .. а сега - тцъ.. затова реших че е запек

Магс, и Таня горе долу от тази възраст на която е твоето бебе започна да ака по 1 път на ден само. Напоследък ака по 2 пъти, но то е от пюретата.
Не се притеснявай, просто им се забавя метаболизма вече Simple Smile
Ако ти се струва, че много се мъчи - изхождай я, но и преди сме обсъждали, че бебетата на кърма акат по-рядко, защото я усвояват по-добре, така че не бързай Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 704
Цитат на: T o n i
Цитат на: Mags
Ми знам ли .. колики имахме ужасни 2 месеца та уж знам кво е - а сега май отминаха  Rolling Eyes или може би са по-леки, а аз си мисля че са свършили  Rolling Eyes обаче преди си акаше на поразия .. по сто пъти на ден .. а сега - тцъ.. затова реших че е запек

Магс, и Таня горе долу от тази възраст на която е твоето бебе започна да ака по 1 път на ден само. Напоследък ака по 2 пъти, но то е от пюретата.
Не се притеснявай, просто им се забавя метаболизма вече Simple Smile
Ако ти се струва, че много се мъчи - изхождай я, но и преди сме обсъждали, че бебетата на кърма акат по-рядко, защото я усвояват по-добре, така че не бързай Simple Smile


ок ще я почакам малко повече.. може и просто да и е дошъл момента да почне по-рядко да си ака.. знам ли  Confused

# 11
  • Мнения: 1 704
ужас.. преди изчаках 2 дни и свърши работата.. ама днес вече минаха 3  Rolling Eyes .. докога мога да изчакам.. много е нервна и ревлива.. незнам от това ли е  Thinking

# 12
  • Мнения: 1 517
Направи един хубав масаж на коремчето,свивай и краченцата към корема
При нас акането ставаше на 4 дена,а беше на ад.мляко.Незнам дали ще те успокои но педито разказваше за бебета на кърма които не акали и по 10 дни и каза че е съвсем нормално

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз съм чувара, че бебета на кърма може и да акат пред 7 дена, но не съм го изпитвала на свой гръб. Дори и като кърмех пак дохранвах сина ми с адаптирано мляко. Максималният срок, който съм чакала без да се изходи бебето беше 5 дена, по съвет на педиатърката ни не чаках друг път по повече от 4-5 дена. Но пак повтарям, че бяхме на изкуствено хранене, при кърмените бебчета е друго. Дано някоя мама, която е кърмила и има опит с подобен проблем ти обясни по-хубаво.

# 14
  • Мнения: 1 704
е и аз съм чувала че може и 7-10 дни, ама не смея толкова много да чакам.. страх ме е нещо да не и стане Rolling Eyes
а иначе свивам крачетата постоянно, ама тя само пръцка в резултат  Wink

# 15
  • Мнения: 3 663
За мен три дни са достатъчно и бих действала вече Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 704
Действах с термометъра, но нищо не става  Thinking  да не би да не го правя както трябва  ooooh!

# 17
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Mags
Действах с термометъра, но нищо не става  Thinking  да не би да не го правя както трябва  ooooh!

А, едва ли, то не е кой знае каква философия Simple Smile Щом не иска не я мъчи. Утре пак Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 704
Е стана, но вече не е воднисто, а кремообразно.. май не трябваше да чакам толкова  ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Mags
Е стана, но вече не е воднисто, а кремообразно.. май не трябваше да чакам толкова  ooooh!

че това си е съвсем нормално.Когато са твърди и като дарадонки тогава е запек.Според мен бебока си освоява млякото и не е нужен термометър,по скоро напъните са от колики

# 20
  • Мнения: 1 704
Цитат на: karla
Цитат на: Mags
Е стана, но вече не е воднисто, а кремообразно.. май не трябваше да чакам толкова  ooooh!

че това си е съвсем нормално.Когато са твърди и като дарадонки тогава е запек.Според мен бебока си освоява млякото и не е нужен термометър,по скоро напъните са от колики


нормално ли е изведнъж да се промени след като досега винаги е било воднисто?!

# 21
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Mags
Цитат на: karla
Цитат на: Mags
Е стана, но вече не е воднисто, а кремообразно.. май не трябваше да чакам толкова  ooooh!

че това си е съвсем нормално.Когато са твърди и като дарадонки тогава е запек.Според мен бебока си освоява млякото и не е нужен термометър,по скоро напъните са от колики


нормално ли е изведнъж да се промени след като досега винаги е било воднисто?!

нормално е

# 22
  • Мнения: 3 663
Е, и кремообразно си е добре Simple Smile
ами те акитата един ден просто се променят Simple Smile не става постепенно Simple Smile поне при Таня беше така Simple Smile
Значи, ако има запек - ще е много по-сухо и децата  в повечето случай проплакват докато го изакват понеже ги боли... А ако всичко е наред - даже изглеждат облекчени Simple Smile

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Магс, знаеш сигурно аз какво мисля по въпроса, затова само копирам линковете:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11795

За твоята диета, с която да й помогнеш (макар че това явно не е запек):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599

# 24
  • Мнения: 1 704
Цитат на: boo
Магс, знаеш сигурно аз какво мисля по въпроса, затова само копирам линковете:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11795

За твоята диета, с която да й помогнеш (макар че това явно не е запек):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599


е явно не е запек, ама определено и е некомфортно след 4 дни - вири краченца, напъва се и приплаква жално.. аз много внимателно я наблюдавах, щото ми се искаше да я изчакам самичка, но накрая като се събуди за ядене нощес и не можа да заспи, а само проплакваше в продължение на час и половина (обикновено яде 10 мин буз дори да се буди) и се притесних  Rolling Eyes

линковете от библиотеката съм ги изчела можеш да бъдеш сигурна, ще погледна и другите и повече няма да задавам тъпи въпроси Wink

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Въпросите ти не са тъпи, щом се притесняваш, нормално е да ги задаваш. Аз давам линковете само, защото примерно може да си ги пропуснала, или пък да са ти изскочили от главата, като имаш други грижи. Надявам се скоро да се оправите Simple Smile

# 26
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Mags, а какво казва педиатърът ви?
Ако не искаш да водиш бебчето в този грипав сезон, питай по телефона. С термометър не е хубаво, за да не свикне така и съвсем няма да иска да се напъва, но ти сигурно вече си го чела  Confused . Е, стискам палци това мъчене да е моментно и да отмине и изхожданията да се нормализират. Дори и на 3-4 дена да са, важното е да са редовни и сама да си се напъва.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Магс, виж тази тема от Кърмаческия : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18019

Общи условия

Активация на акаунт