Мамо, Баба Зъбла...

  • 1 229
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 524
Снощи мойта вече шестгодишна дъщеря се прибра с извадено горно зъбче (трето поред). Беше развълнувана, подскачаща и чуруликаща. След танци, вечеря и тоалет детенце чинно си сложи зъбчето под възглавницата(слава богу, баща й не беше го загубил), пожела "Лека нощ" и потъна бързичко в прегръдките на съня, където Баба Зъбла трябваше да я навести и да й остави металното левче.
Да ама, доката аз си легна забравих, а на сутринта тя се събуди преди мен и... зъбчето под възглавницата. Драма и половина- ама защо..., ама нали..., то аз...
Бре, в чудо се видях първите 5-6 сънени минути. Добре, че излязох от ситуация...
Как е при вас и вашите щърбелчета? вярвят ли децата ви във феи, баби-всякъкъв род, Дядо Коледа?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 85
Феята на зъбчетата,  вече ни донесе 4 книжки и 1 тефтерче, аман, тефтерчето ходих да го купувам посред нощите, ужас, но няма как вярваме, на дядо Коледа пишем дълги писма, в последното написа, че била много послушна и заради това трябвало 3 подаръка, когато баща и се опита нещо да каже, тя каза: "-тати, не се притеснявай, дядо Коледа ще даде пари, тъкмо ще спестиш ," и той млъкна, а на мен ми беше много смешно.

# 2
  • Мнения: 7 723
Нашата зъбна фея й превръща зъбчетата в монетки  Wink
Слава Богу, не съм пропускала  Flutter

Мойта дъщеря, обаче ме попита: "Мамо, защо на мен ми ги превръща в левчета, а на Поли- в Барбита?!?!?!"  newsm78
Добре, че майката на Поли ми е приятелка- такова събрание й дръпнах, че ми разваля възпитанието на децата, че феята повече не й остави кукла  Whistling
 Crossing Arms Аааммаааахааааа  Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз лично няма да правя подобни неща... нито по мое време е имало такива феи, нито пък смятам да ги въвеждам в живота на дъщеря си...
За мен лично е модерна измислица. В другите държави може такъв обичай да си е имало едва ли не от векове, но не смятам, че е присъщо за мен като българка. Нито има общо с обичаите ни, нито с идентичността ни...
Моля това да не предизвиква спорове... споделих ЛИЧНО моето мнение... Когато живот и здраве падне на моята дъщеря зъб ще го хвърлим на покрива на къща и ще кажем там как беше заклинанието, че даваме зъбчето, за да поникне по-здраво.. и толкоз...

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Аз в началото се опитвах да мина с номера, че се хвърля зъбчето на керемиден покрив, но Радо отсече, че зъбната фея носи левчета. В книжката за зъбчето на Франклин пише монета или подарък, а и на всичките му приятели феята носи нещо. За радост още не съм забравяла, а вече имаме 6 паднали зъба  Crazy

# 5
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
И аз се опитах да мина първия път с "на ти, бабо, костен зъб, ти ми дай железен...", ама не би! Оттогава се ръсим по левче. Но зъбите ги мятах в един пепелник нависоко и момата, като ровила над шкафа, ги открила. Реакция: "И-и-и, феята е забравила зъбчетата, довечера ще ги сложа на масата (нашата фея не рови под възглавниците), да ми донесе още парички!". Накастрих я за наглостта й, но веднага се сетих за Тери Пратчет (за Сюзън, която "представяла" зъбите от ловните трофеи в замъка).

# 6
  • Мнения: X
Моята дъщеря е на 6 години и още не й е паднал зъб , но мисля по същия начин като Vache. А съвсем друг въпрос е, че дъщеря ми твърдо вярва, че щом си мие зъбите сутрин  и вечер те няма да паднат. ooooh!Не мога да разбера кой й го е казал  33uu, защото със сигурност не сме аз и баща й. А при баби и дядовци тя ходи веднъж в месеца.

# 7
  • Мнения: 2 438
Аз също не съм фен на Зъбната феичка. Щерката извади аргумента с Франклин, аз й казах, че не е костенурче да очаква такива неща, а ако е за подарък винаги съм насреща.  Laughing

# 8
  • Мнения: 5 468
Моята племенница е на 6 години и сега й падат зъбите. В градината са им казали, но за някаква Фея, която вечерта взимала зъба и оставяла под възглавницата 1 левче.
Димана (племенницата ми) си сложила прилежно под възглавницата зъба и на сутринта - същата ситуация като вашата -  Laughing, сестра ми забравила да й вземе зъба и да й сложи 1 лев. Рев и тръшканици били големи...
Тогава сестра ми й станало жал и й казала, че през деня били паднали зъбчетата на много деца и Феята не успяла да обиколи всички. За това, понякога идвала и на другата нощ. Абе, по 2 нощи се чакало Mr. Green. Това успокоило детето и на следващата сутрин, Феята наистина била минала и взела зъба.
Много е претоварена..., какво да се прави.

# 9
  • Мнения: 524
Хи-хи, стана ми много топло на душата от отговорите на всички. Hug От зъбчето в\у керемидения покрив от мойто време, до (откъде и кога се появи )тази комерсиална фея или баба.
Тогава сестра ми й станало жал и й казала, че през деня били паднали зъбчетата на много деца и Феята не успяла да обиколи всички. За това, понякога идвала и на другата нощ. Абе, по 2 нощи се чакало Mr. Green.
Ню, това беше и моето извинение сутринта, че цял свят я чака да мине да обере изпопадалите им зъби и затова има проблеми със сроковете. Дори една близка сподели, че при тях срокът на паричното обещетение е три дни.
Тази вечер като се върна от градината имаше паричката, но ...два книжни лева( пак в последния момент си дадох сметка, че нямам левче метално)  Embarassedи хайде отново обяснения-добре, че междувременно баща й успя да и мушне металния лев, та най-сетне нещата се успокоиха .
Абе, голям цирк с това дете. За третото, като му дойде времето за смяна на зъбите, ще взема да обявя кончината на баба Зъбла и ще се върна към хубавата ни българска традиция... Laughing Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 981
За Криси най-голямата радост като и падне зъбче е че ще дойде Феята.Слага зъбчето под възглавницата и посред нощ аз ставам,защото в повечето случаи забравям и слагам левче.Много е щастлива,ама май вече започна да се усеща че Феята на зъбчетата е мама.

# 11
  • Мнения: 5 468
Дори една близка сподели, че при тях срокът на паричното обещетение е три дни.
Joy hahaha Joy

# 12
  • Мнения: 4 726
И при нас играе номера с "феята на зъбчетата"  Laughing Левчето не ми се е случвало да забравя да бутна под възглавницата, но веднъж забравих да взема зъбчето. Единствения възможен отговор, който измислих на сутринта при гледката на зъб и левче беше, че понеже много е слушала феята и го е оставила за още една нощ за да и подари още една монета Wink

# 13
  • Мнения: 1 640
Нямам нищо против детето да си има своите малки илюзии и да вярва в чудеса,но въпреки това-няма да я лъжа,че има такава фея.Просто не ми идва отвътре да лъжа.Не умея да лъжа-май е недостатък в днешно време! Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Нямам нищо против детето да си има своите малки илюзии и да вярва в чудеса,но въпреки това-няма да я лъжа,че има такава фея.Просто не ми идва отвътре да лъжа.Не умея да лъжа-май е недостатък в днешно време! Confused

Че каква ФЕЯ си тогава... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Я кажи, че ти си феята на зъбите... няма да излъжеш детето...  Mr. Green

А по темата... учудвам се, че общественото мнение така да се каже има такова влияние... ако децата около дъщеря ми говорят за тази фея трябва ли аз да съм съгласна с това и да се "включа в играта"... мисля, че не...

Общи условия

Активация на акаунт