Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

USA

Момичета, обадиха ми се, че след час ще ми правят рентгенова снимка на гърдите(не мамография, а обикновена, имат съмнения за пневмония), в момента приготвям децата, че няма на кои да ги оставя и нямам време да проверя, колко време след снимката мога да кърмя? Сега изцедих мляко, като ми направят снимката ще изцедя и ще хвърля, ама не знам след колко време мога нормално да кърмя?
Благодаря ви!!  bouquet
Цитирай

София, Младост 2

По принцип не е нужно да чакаш някакво време - този вид радиоактивност не се натрупва и не се задържа в кърмата.
Ето инфото от ЛЛЛ за мамограмите, където има по-високо рентеново облъчване, отколкото на обикновена снимка на дробовете:
http://www.lalecheleague.org/FAQ/mammogram.html
Бързо да се оправяш и дано не е пневмония Praynig Hug
Цитирай

USA

По принцип не е нужно да чакаш някакво време - този вид радиоактивност не се натрупва и не се задържа в кърмата.
Ето инфото от ЛЛЛ за мамограмите, където има по-високо рентеново облъчване, отколкото на обикновена снимка на дробовете:
http://www.lalecheleague.org/FAQ/mammogram.html
Бързо да се оправяш и дано не е пневмония Praynig Hug

Мерси много Хедра, аз изчезвам към болницата....и дано да не е, че не знам какъв антибиотик ще ми дадат, който да е съвместим с кърменето ooooh!
Цитирай

от големият Балкан

Хедра,а колко време след мамография може да се даде кърмата на бебето?Питам,защото аз си правих мамография и докторката(която е една идиотка,и много не и вярвам,ама като няма друг),каза да не я давам 2 дена-аз не я давах 3 дена за всеки случай...Ама все още си мисля дали е трябвало повече време да я хвърлям и дали не съм дала лоша кърма на бебето.
Цитирай

София, Младост 2

Дори след мамография не е нужно изобщо да се чака, а може директно да се дава кърма на бебето. Жалко, че не си получила нужната информация навреме Confused
Цитирай
molq za suvet, na men mi praviha rentgenova snimka na rucete,slojiha mi jiletka,no se pritesnqvam dali shte naverdi na bebeto. izcedih si 1 put kurmata,no nqmam predstava kolko vreme e nujno i ima li nujda da izcejdam.GP-to mi kaza 4e nqmalo problem,no az ne mu vqrvam.Daite suvet.
Цитирай

София, Младост 2

Докторката ти е права - няма нужда да се цедиш и спокойно може да кърмиш бебето Very Happy
Цитирай

София, България

и аз да си задам въпроса, въпреки че сигурно няма проблем ама...При снимка на зъби мога ли да кърмя веднага след това?
Цитирай

София, Младост 2

Можеш, да - лекувай се спокойно Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.