Отговори
  • Мнения: 5 370
Ми не знам как другояче да я озаглавя тая тема, защото всъщност въпросите, които ме вълнуват, са много. И ми е объркано, дано успеете да ме разберете.
Без да звучи като излишно хвалене-Станислав е доста комуникативно за възрастта си дете , много говори и бързо се сприятелява и с малки, и с големи. Дотук добре. Обаче какво забелязвам от известно време-дори и при напълно непознати само след кратък контакт с тях той е готов да ми каже"ади, мами, чао, чао'-и да ги последва, особено ако му предлагат някакво интересно занимание. Пресен е примерът от снощи-влезе с мене в кварталния магазин, лелката зад щанда го закачи, заприказва, той веднага се шмугна отзад при нея и-край, мами може да си ходи!!! Не изпитвам желание да е залепен за мене като ваделче, не го и ревнувам от чуждите. Но съгласете се, че в днешно време това сприятеляване-толкова бързо-си е доста опасничко. Embarassed Да се опитвам ли да му обясня, че не на всички хора трябва да се има доверие, ако да-как-или е още твърде рано за подобни разяснения? ooooh!

# 1
  • Мнения: X
Какво да ти кажа? Моята дъщеря когато беше на 2 години беше същата -чак ме хващаше страх понякога.После обаче, незнам защо и как започна бавно ,но сигурно да отива в другата крайност. И колкото повече расте, толкова по-зле става положението.Понякога си мисля, че е за добро; понякога се ядосвам на себе си...И аз незнам кое е за предпочитане.

# 2
  • Мнения: 2 005
В тази възраст са доста любвеобвилни.И моят син е така. HugДаже ми става неудобно,когато ходя да го прибирам от ясла,като излезе ако има други майки -той хуква към тях ,а мен не ме поглежда Joy Joy JoyМисля,че детето трябва да е общително и се радвам,че е такова hahahaНа мнение съм,че е още ранко да го насърчаваме в обратното.Като поотраснат ще жадуват и копнеят за нас.Не се притеснявай за това  bouquet  bouquet  bouquetАз се радвам от сърце на подобно поведение newsm19

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина е същата... Rolling Eyes
И аз мисля да си поговорим, но този разговор трябва да бъде по-нататък във времето, рано им е още.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Какво да ти кажа? Моята дъщеря когато беше на 2 години беше същата -чак ме хващаше страх понякога.После обаче, незнам защо и как започна бавно ,но сигурно да отива в другата крайност. И колкото повече расте, толкова по-зле става положението.Понякога си мисля, че е за добро; понякога се ядосвам на себе си...И аз незнам кое е за предпочитане.

  И при нас е така.Сега когато сме на кафе например малката получава чадърче от сервитьорката,каката казва,че и тя иска.Изпращам я да си поиска,ама тц.Прави 2 крачки и хуква обратно до мен и кара сестра и да отиде да и поиска. Crazy

# 5
  • Мнения: 4 629
Според мен му обяснявай, че не бива да тръгва с непознати, където и да било, пък дори и те да изглеждат най-милите хора на света. учи, че може да отива само с хора, които добре познава и най-добре с позволението на мама и тати. Все още е много малък, за да ходи където и да било без вас. А докато стане на възраст да ходи някъде без вас ще се е научил да си има едно на ум

# 6
  • Мнения: 2 722
Темата и мен ме вълнува, така че се записвам за да я следя. Въпреки че от скоро като че ли моя малчуган взе да не е чак толко любеобвилен към другите хора.

# 7
  • Мнения: 1 640
Точно около 2-год.възраст положението бе същото,сега /6 месеца по-късно/ положението е подобно, с лек уклон към замисляне и подбор на непознатите.Сякаш почна да се замисля дали да тръгне или не след лелката или чичкото и сякаш с периферното си зрение следи моята реакция.
  Разговор за отношението й към непознати тепърва предстои и МНОГО ЩЕ ВНИМАВАМ КАКВО ЩЕ Й КАЖА ,защото детето не бива да расте с недоверие към всички хора,които не са от сем-то му!Не желая да расте саможиво и дръпнато само защото не може на никого да има доверие!Нямам намерение да истерясвам само защото някой се е зарадвал и погалил детето.

# 8
  • Мнения: 2 722
ФЕЯТА  и при нас като че ли с навършването на 2,6 започна да се появява лекичко недоверие към непознатите, но все пак когато детето е контактно и любознателно.... Не ми се иска да го уча на недоверие към хората, обаче не ми се иска и да влизаме в черната хроника.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Луси е същата.

Абсолютно е в състояние да се хване за ръка с първия непознат, който я е закачил по улицата, и да тръгне с него!

# 10
  • Мнения: 1 734
И моят син беше такъв в началото на втората си година. Сега обаче явно е започнал да се срамува и е много сериозен в присъствието на непознати хора. Но с децата лесно се сприятелява

# 11
  • Мнения: 251
Споко и моята беше така, но с възрастта се променят. Има си и положителна страна,тези даца са по - общителни и по-лесно се справят в детската градина. Това е мое мнение   Grinning

# 12
  • Мнения: 5 370
Споко и моята беше така, но с възрастта се променят. Има си и положителна страна,тези даца са по - общителни и по-лесно се справят в детската градина. Това е мое мнение   Grinning
Мислиш ли????Дано, щото аз с ужас очаквам момента, в който ще трябва да го дам....засега го гледа жена, решила съм да е на градина след още година. Praynig

# 13
  • Мнения: 165
момичета,мисля,че още е твърде рано да им се обяснява на децата за доверие към чуждите хора,просто ние трябва да си бъдем бдителни защото ми е крайно неприятно като видя някой непознат да черпи синът ми с нещо Shockedбез да ме попита първо мен..............аз лично не си позволявам да черпя чуждите деца без да съм попитала възрастния който е с него.Понякога възрастните добронамерено имат такива намерения............но наскоро ми се случи в супера-сложила съм си детето в пазарната количка и се пресягам нещо да взема от равта и като се обръщам  #Crazy виждам моят син да дъвчи нещо което явно му е подадено от някой който е минал покрай него #Cussing outслава богу нищо му няма ама знае ли човек кой какъв е???Та децата са си общителни и доверчиви като малки но все трябва да сме нащтрек Peace

# 14
  • Мнения: 967
За 2 год. дете е нормално все още да не се страхува от непознати. Именно това е ролята на родителя - да пази детето от опасности, от които детето не може да се пази само. За това не пускаме децета сами на улицата, а ги водим за ръка - за да не ги грабненякой лош чичко.
Аз на Дими при подходяща ситуация му повтарям, че някои хора не са добри и за това трябва да се внимава с непознатите, но не разчитам, че разбира на тази възраст, ами не го изпускам от поглед.

Общи условия

Активация на акаунт