Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Varna

Здравейте,може ли някоя от вас да ми каже къде във Варна правят вътрематочна инсеминация,т.е. с пълна обработка на материала.Благодаря ви предварително.
Цитирай

Бургас

Във Варна знам че правят в Майчин дом при доц. Маркова

http://www.maichindom-varna.com/index_bg.html

и в център Олимед, при д-р Монастирска
http://www.ivf-olimed.hit.bg/

Моето лично мнение е за Маркова.
Дано ако има момичета от Варна ти помогнат повече.
Успех!
Цитирай

И аз съм за д-р Манастирска, тя идва в Сф даже да прави инсеминации
Цитирай

Varna

Благодаря ви за отговорите.Аз съм правила 4 инсеминации в "Майчин дом" само че при друга лекарка и понеже тогава не бях много наясно чак сега след като четох в тези форуми разбрах че са ми правили явно вътрецервикални без предварителна обработка на материала, затова зададох този въпрос сега.
Цитирай

Варна

Моето мнение е, че най-добре работи доц. Маркова. При Монастирска недей да ходиш. Тя ми създаде толкова много проблеми, че половин година не можах да се оправя след това. И чак сега като започнах повечко да се интересувам разбрах, че е допускала много грешки в процедурата, което естествено означава, че всичките 3 инсеминации бяха неуспешни.
Така, че отивай при Маркова. Тя знае какво да прави.
А ти защо реши, че трябва да ти се правят инсеминации. По-добре отиди на една консултация първо и проучи въпроса.
Цитирай

Varna

Здравей Лилия, не съм решила сама че трябва да ми се правят инсеминации, това са го решили лекарите в резултат на изследванията и цветните снимки,но както вече писах ми направиха 4 инсеминации в "Майчин дом"-неуспешни, а и сега след като  взех да се интересувам разбирам че най-вероятно са били вътрецервикални-а плащах по 250лв. на опит.Така че затова се интересувам кой и къде прави вътрематочни.Благодаря ти за отговора. Smile
Цитирай

Пета , за тези пари трябва да са били вътрематочни , хич не е евтино ...
вътревлагалищните нямат смисъл просто ( ти казваш вътрецервикални , ама то май се казва вътревлагалищни )
Цитирай

Варна

И аз мисля, че са били вътрематочни. На мен Монастирска преди почти 2 години ми взимаше по 260 лв. за такива.
Цитирай

Varna

Ами ако са били вътрематочни още по зле, защото ми ги правиха без абсолютно никаква първоначална обработка на материала.А между другото в www.zachatie има много хубава статия за инсеминациите и там е обяснено че инсеминациите са три вида-вътревлагалищни,вътрецервикални и вътрематочни, като само първите две се правят без първоначална обработка на материала.
Цитирай

Варна

Ако знаеш колко неща съм изчела. Само дето беше вече късно. Ако ги знаех тези неща предварително сигурно щях да отида при Маркова много по-рано. При мен имаше обработка на материала(или поне така ми казваше Монастирска). Но като се има предвид за колко неща ме е лъгала няма да се учудя, ако изобщо не са го обработвали.
Цитирай

Бургас

Аз съм от Бургас, но съм ходила и при двете.
При Монастирска правих цветна снимка, ако ви кажа как ме измъчи  Evil or Very Mad
Искаше там да правим спермограма. Показаха ми резултатите бегло, имаше само няколко показателя. Дори и нашата лаборатория тук в Бс прави спермограмите с повече показатели. И после побързаха да я скрият и не можело да ми я дадат, защото трябвало да стои в досието. Добре че цветната снимка си взех Smile  И после ми каза че нямало смисъл да се мъчим по естествен начин да правим бебе, защото сме щели да загубим много време, бла-бла и трябвало да сме направили инсеминация. Да, ама аз не й се вързах и отидох при Маркова. Тя каза да опитаме няколко месеца със стимулация на овулацията и това да мислим за инсе. А пък Монастирска веднага искаше да прибере парите  Evil or Very Mad
Абе хич не я харесах. Навсякъде ще й правя антиреклама.

А ти Лили какво си си патила от нея?
Цитирай

Варна

Какво да Ви кажа. То не е по темата ама ако модераторите решат да го изтрият после.
Аз още като разбрах, че имам проблеми(от БТ) ме насочиха към Монастирска. Тогава не знаех много за Маркова и затова отидох при Монастирска. Още от началото ми направи добро впечатление. Изслушваше ме, обясняваше ми и т.н. Изследва ми хормони(оказа се, че не са били достатъчни само 2, но тя така прецени тогава) и ми направи цветна снимка. И мен много ме измъчи. Не стана от първия път и ми прави втора веднага след първата. Само аз си знам какво преживях тогава. След снимката ми беше много зле и вдигнах много висока температура з-о тя беше забравила да ми изпише антибиотици а разбрах, че било задължително. Както и да е. Почнахме стимулация, от която накрая ми се появи киста. И трябваше да лекувам кистата. След поредната стимулация и фоликулометрия, и уж посткоитален тест реши(без никакви изследвания, че имаме имунологична несъвместимост). Аз естествено и повярвах. Каза, че трябва да правим инсеминации. Както се разбра по-късно въобще не ги е правила като хората. Накрая ми вкара и някаква инфекция, която лекувах месеци наред(от недобре стерилизирани инструменти). И тя не искаше да ми дава документите, но аз отидох с майка ми и си ги взех всичи. В крайна сметка съм си платила за всичко. Накрая отидох при Маркова и всичко си дойде на мястото. Ето сега чакам резултати.
И други мои познати са страдали заради нея. За жалост го разбрах след като и аз се набутах.
Не знам как не са и отнели лекарските права още. Аз исках да я съдя, но реших да помоля и други момичета да ме подкрепят. За жалост хората се страхуват, а само на единичен случай никой няма да повярва. Пък и вече мина много време от тогава.
Цитирай

Varna

Лили може ли да ми кажеш къде посещаваш доц.Маркова-в "Майчин дом" или някъде  на друго място?
Цитирай

Бургас

Цитат на: lilia_n_s

И други мои познати са страдали заради нея. За жалост го разбрах след като и аз се набутах.
Не знам как не са и отнели лекарските права още. Аз исках да я съдя, но реших да помоля и други момичета да ме подкрепят. За жалост хората се страхуват, а само на единичен случай никой няма да повярва. Пък и вече мина много време от тогава.

Много, ама много ме яд така когато някой страда заради некомпетентността и безхаберието на лекарите  #2gunfire
Дано сега всичко бъде ок Very Happy
Късмет!
Цитирай

Варна

Бях се отчаяла много, но Маркова ми върна надеждата. Даже каза, че няма да се наложи инвитро както си мислих аз. С една обикновена стимулазия успя да накара яйчниците ми да произведът по 5 яйцеклетки. Сега чакаме резултата. Стискайте ми палци на 23 съм на преглед(ако не дойде лелката)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора