Вашата теория за чукането... ?

  • 1 934
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Суеверие някакво. Струва ми се, че имаше някаква легенда за това как набили дявола с дървена цепеница и още му държало влага. Та като чуе почукване на дърво, бяга далече.

# 16
  • Мнения: 656
Суеверие някакво. Струва ми се, че имаше някаква легенда за това как набили дявола с дървена цепеница и още му държало влага. Та като чуе почукване на дърво, бяга далече.

Уф, помислих иначе да създаде допълнителен шум за да пречи на дявола да чува добре какво си говорим...

# 17
  • Мнения: 3 423
Щеше ама не би Simple Smile Никой не споделя сериозни предположения Crossing Arms

Е, сега съм и недооценена.
Отдавна приключих темата.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
О, браво, Касиди. Като махна поясняващото, че става дума за чукане на дървета и остави едно голо чукане и теориите за него, хептен петъчно заглавие се получи Laughing

# 19
  • Мнения: 4 733
Тази реформа се проведе още лани Simple Smile
Петъчно, петъчно ама си траят...
Никой не казва  какво чука Crossing Arms

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 179
Чукам, къде к'во ми падне.. Понякога и мене ме почукват.. уж за здраве и да не чуе дявола.. Thinking

# 21
  • Мнения: 1 517
Знам, че се чука на дърво за късмет; ако е маса, поччукваш отдолу, за да не чуел дяволът. Друг вариант на почукването е: на дърво, на главата си и после си дърпаш ухото и издаваш оня  Laughing специфичен звук, все едно се лигавиш на бебе: мцц...
Аз чукам (на дърво) по навик...

# 22
  • Мнения: 2 229
Суеверие, аз чукам на дърво и на глава. Grinning

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Интересно ми е какво му пречи на дявола да чуе след като сме почукали по дърво.
И защо ако материалът не е дърво чува newsm78

# 24
  • Мнения: 1 483
Точно щях да се изцепя относно практиката на чукането, а то ставало въпрос за друго. Embarassed
....на дърво не ме влече.

newsm10 smile3501

# 25
  • Мнения: 528
Мисля, че имаше нещо общо с Дървото на живота (райската градина, Адам и Ева).
Предполагам, че като символ на познание, мъдрост и любов, чукането на дърво ни предпазва от лоши събития
 и ни носи късмет. Mr. Green 

Спомням си, че като дете, не чукахме на боядисано дърво-лош късмет  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт