Как да науча дъщеря си да яде на 3 часа и половина

  • 1 306
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Здравейте ,до кой месец се хранят бебетата до 3 часа и от кога се хранят на 3 часа и половина и как мога да я науча да яде на 3 часа и половина аз не кърмя по колко грама АМ тярябва да и давам Heart Eyes Simple Smile


# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
А защо се стремиш към нещо такова? Наблюдавай детето и се съобразявай с неговите нужди - то ще си покаже кой е най-добрия режим за него.
За АМ и количеството ще се ориентираш по описанието на кутията на млякото - според мен си зависи от марката мляко, което си избрала.

# 2
  • Мнения: 1 264
Едва ли ще успееш. Ние още се храним на 2:30-3 часа, като общо имаме 6 хранения за деня. Калоян също е на АМ - NAN, но изяжда по 130 мл, вместо по 160мл както би трябвало за неговата възраст. Количествата, които препоръчват педиатрите са ориентировъчни. Има деца, които ядат повече и такива, които ядат по-малко. Но всичко е в реда на нещата. Всяко дете само си определя режима според мен .

# 3
  • Мнения: 174
Моето бебе е на 5 м. От 2 седмици се храни 5 пъти м/у 3ч. и половина. Това става постепенно. Въведох пюретата. АМ-150-160мл. Не насилвай нещата. Понякога не можеш да храниш бебето и да живееш по точно предписание. Децата са различни, пък и дните са различни...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Моят син до 6 м. ядеше на 3 часа.Сега в 7 яде през по-голям интервал , но приема по-голямо количектво мляко,а ядем и пюренца след това като десерт.

# 5
  • Мнения: 748
извинявай, bisa, но ти си правиш експерименти с това дете. чудиш се какво да му даваш да хапва, сега пък искаш да му разреждаш храненето...? за какво ти е всичко това?

по темата ти: обикновено след 1,5 - 2 месец бебетата сами си нагласят режима на около 3 часа. след около 5 - 6м. може пак да разредят малко, но ако не са ги насилвали за това до тогава. в противен случай и за двете времето се увеличава. разбира се по време на кризи на растежа, никнене на зъби или някакви неразположения режима съвсем се изменя или по-точно въобще липсва такъв.

# 6
  • Мнения: 1 243
Аз давам на дъщеря ми по 150мл АМ ние сме на Фризовом и все още яде по 7 пъти а тя вече трябва да яде поне 5-6 пъти така пише на кутията на Фризовом от 3-4 месец 5 хранения по 5-6 лъжи АМ.


# 7
  • Мнения: 1 243
аз имам много мои познати които са почнали от 3-тия месец да ги хранят на 3 часа и половина и нямат проблеми,моля да не ме кратикуваш  Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
За количеството не мога да ти дам съвет - индивидуално си , зависи от детето колко е едро, колко му се яде и т.н.
За часовете - започни да изместваш храненето - първо на 3ч и 10 мин, полсе на 15 мин, и така до 3ч и половина Hug

# 9
  • Мнения: 748
така пише на кутията на Фризовом от 3-4 месец 5 хранения по 5-6 лъжи АМ.
това, което пише на кутията е допустимото, а не задължителното. може някое дете да си направи такъв режим като хапва повече и това би било нормално, но също е нормално и ако яде 7 пъти съобразеното количество за деня.
не знам как да го обясня по-точно. това, което пише е минимума хранения за съответната възраст, а ти го разбираш като максимум.

п.с. не приемай мнението ми за критика. но има толкова много информация в нета.. използвай я.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 975
Ние от седмия месец ядем на 3.5ч., но не съм я учила - тя так реши, просто не искаше да яде на по=малко и сама си определя паузите. А това от кога трябва за всяко дете си е индивидуално  Peace

П.С. Дени изяжда най-много по 150 мл. АМ, така че пак казвам всичко си е до детенце  bouquet

# 11
  • Мнения: 101
Според мен детето си показва самичко на колко часа по колко храна има нужда.Мойта бебка още от 1-вия месец яде на 2 часа,но яде по малко.И аз си мислих в началото да я накарам да яде на 3 часа но просто не се получи.Децата самички ни учат,кое за тях е наи-добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 424
Според мен детето си показва самичко на колко часа по колко храна има нужда.Мойта бебка още от 1-вия месец яде на 2 часа,но яде по малко.И аз си мислих в началото да я накарам да яде на 3 часа но просто не се получи.Децата самички ни учат,кое за тях е наи-добре.
и ние сме така!
само през нощта избутваме по 4-5-6 часа без храница Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
Здравейте ,до кой месец се хранят бебетата до 3 часа и от кога се хранят на 3 часа и половина и как мога да я науча да яде на 3 часа и половина аз не кърмя по колко грама АМ тярябва да и давам Heart Eyes Simple Smile




здравей!

ти педиатър нямаш ли за детето си?!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 671
Около 4-я месец сина ми започна на 3ч и половина и доскоро така ядеше.АЗ сама му наложих този режим,защото на 4 часа много огладняваше ,а на три не беше гладен...
Мен лично това ме устройваше,като го разделях на едно денонощие, и детето също...
Съобразявала съм се с инструкциите на кутията /давах Фризовом+Фризолак/ и не съм имала проблеми,нито с недохранено нито с прехранено Simple Smile дете
Така че -щом и теб и детето те устройва този режим-ДЕРЗАЙ Peace
jam -не се заяждай с момичето,ако не искаш не й отговаряй-дали си има педиатър или не -това не е въпроса Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт