Как спряхте да кърмите?

  • 5 560
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, дами! Интересува ме как отбихте рожбите си, има ли някакви специални процедури, които трябва да се спазват или става от самосебе си? Чувала съм за стегнати компреси, но идеята никак не ми харесва newsm78 Работата е там, че кърмата ми доста намаля и дохранвам бебо с адаптирано мляко на всяко хранене. Не знам дали да не спра да го кърмя въобще или да чакам сам да се отбие.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 12:19 от Kose-Bose

# 1
  • Мнения: 1 975
А защо искаш да спираш newsm78
Ако имаш кърма няма нищо по-хубаво от това да си кърмиш бебчето  Peace
При мен стана защото ми спря кърмата, не съм го искала и правих всичко възможно да си я върна, но уви. А иначе има специални хапчета, които се пият за спиране на кърмата  Hug

# 2
  • Мнения: 6
Да, точно това сега допълних, че много ми намаля кърмата  Sad

# 3
  • Мнения: 9 899
ами опитай да си върнеш кърмата, влез в кърмаческия и попрочети, пък и да питаш - ще ти помогнат кърмачките.
Не се отказвай, малко ти е бебето още. А естественото отбиване става естествено, с много плавно разреждане на кърменията.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 388
Различно е- понякога може да спре сама /както при мен/, понякога се налага да се отбие детето и се пият медикаменти. Различно е.

# 5
  • Мнения: 949
Моят юнак сам се отби към 8 месец.

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Беше навършила 1 година,когато я отбих,кърмата ми доста беше намаляла и стана безболезнено. Peace

# 7
  • Мнения: 390
Спирам я в момента с Достинекс.Аз бях като теб,с изключение че си имам кърма и дохранвам с АМ,но я спирам,защото изтърпях до сега купища проблеми и не издържам вече,иначе бях решила да си продължа с цеденето поне до 6 месец.Ако нямаш проблеми,а само се чудиш-няма по-хубаво нещо от кърмичката.

# 8
  • Мнения: 489
 Спрях да кърмя, след като направи 9 месеца и половина. Вече се кърмехме сутрин и вечер само, но кърмата доста намаля, а той започна да хапе с 5-те си зъба, щото явно не му стигаше и тогава реших, че и за него и за мен е мъчение... Дохранвах с АМ и постепенно минахме само на АМ. Не се наложи да приемам медикаменти за спиране, всичко стана постепенно.

# 9
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Браво, момичета!
Чак ме досрамя да споделя, че кърмих до края на 2 месец. Кърмата ми беше прозрачна - направо водниста, ядях какво ли не - но уви! Детето плачеше от глад, все му до-давах и НАН, и на месец и половина той започна да повръща много обилно от кърмата ми. Измъчвахме се и двамата и просто се отказах. Минахме изцяло на НАН. Нямахме проблеми.

Относно поставения въпрос - пих едни хапчета, дето спират кърмата, не помня кои бяха. Изписа ми ги педиатърката на бебето. А майка ми ме накара да намаля до максимум течностите за 1 ден, след това каза хубаво да се изцедя от млякото, което имах в гърдите, и ме уви с един бинт около гъдрите (както бях със стегнат сутиен) и така изкарах 3-4 дни. Миех се бързо в банята и гледах да не вдигам много пара. Около гърдите не мокрех. Не знам и досега дали това е правилно, честно да ви кажа, но сега, като се наложи да се спирам и след второто кърмене, мисля, че пак така ще постъпя.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Още от самото начало нямах достатъчно кърма и го дохранвах. После постепенно започнах да разраждам кърменията, кърмата ми стана рядка и сама спря.

# 11
  • Мнения: 6 461
Пламен сам се отби на 8 месеца.
Започна да се дърпа и не искаше да суче.
Така постепенно кърмата ми намаля и спря.
Не съм правила нищо .

# 12
  • София
  • Мнения: 659
На мен ми се наложи да спра да кърмя инцидентно, когато бебо беше на 8 месеца (трябваше да почна да пия едни хапчета, че ми откриха камък в бъбрека) и нямах възможност да разредя кърменията или нещо подобно. Вече се кърмехме само по веднъж на ден и си мислех, че сте стане много бързо и лесно едва ли не ,че като не го накърмя няколко пъти и тя кърмата ще спре. Една позната беше пила хапчета и каза, че нямат никакъв ефект и да почна да се стягам с нещо.Поне при мен стягането не вършеше никаква работа. В някаква книга (или списание беше) прочетох, че когато усетя ,че са ми много напрегнати гърдите трябва малко да се изцедя ръчно, но от това стана още по-зле след десетина минути кърмата прииждаше още повече. Най-накрая в книгата на Спок прочетох да си слагам лед и това нещо ме спаси от болката - за два-три дни кърмата ми спря и нямах никакви проблеми с гърдите.

# 13
  • Мнения: 3 500
Тя ще спре от самосебе си, щом дохранваш.Не стягай гърдите и не пий хапчета.С течение на времето тя ще спре сама /колкото по-малко кърмиш или цедиш, защото не се стимулира лактацията/. После месеци наред ще ти излизат по няколко капки - това е нормално /щом не тече като душ значи е спряла/.

# 14
  • Мнения: 1 272
Щом така или иначе ти е намаляла кърмата, няма нужда да пиеш хапчета, остави естествено да си спре. С намаляване на търсенето/предлагането, намалява и производството.

# 15
  • Мнения: 750
Достинекс Peace!Едно хап4енце е 10 лв.За три дни спира кърмата! Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Още от самото начало нямах достатъчно кърма и го дохранвах. После постепенно започнах да разраждам кърменията, кърмата ми стана рядка и сама спря.

И при мен беше така.

# 17
  • Мнения: 6
Ох, ясно... благодаря ви за съветите! Hug
Мен ме е страх ако я оставя сама да спре, да не ми стане нещо на гърдите...  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 1 247
Още от самото начало нямах достатъчно кърма и го дохранвах. После постепенно започнах да разраждам кърменията, кърмата ми стана рядка и сама спря.
Аз вече от 1 сед. не кърмя. Peace

# 19
  • Мнения: 1 427
Попитай в кърмаческия! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 014
по-добре прочети някои статии как да увеличиш млякото, малки сте да отбиваш.
иначе на въпроса ти - отбих го на година и 2 месеца, от раз, защото се наложа да пия лекарства. за щастие без проблеми за мен или за него. не съм пила лекарства за спиране на кърмата. а кърмих по 6- до н-броя пъти в денонощието. за една седмица беше забравил...

иначе най-добре бавно и постепенно да спираш и така все повече ще намалява кърмата...абе естествено отбиване да се получи колкото е възможно.

# 21
  • Мнения: 574
При мен с намаляването на кърмата започнах да дохранвам и така един месец докато не намаля много и я отбих от  днес за утре!  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 629
Реших, че ще спра да кърмя след първия рожден ден на синът ми. За успокояване на напрежението в гърдите ми пих Лецитин и правех компреси със зелеви листа. Много бързо стана за 10тина дни.

# 23
Аз кърмих до 2-рия месец.Имах много гъста кърма,но започнах да правя мастит,вдигнах 40 градуса температура и ми се секна кърмата  #Puppy dog #Puppy dog Много проблемно и болезнено кърмене имах  newsm09

# 24
  • Мнения: 1 064
В началото на 4-я месец младежа ме "уволни" Mr. Green ама тя и ми беше намаляла доста кърмата Sad

# 25
  • Мнения: 5 391
Принудително, от раз Confused

# 26
  • Мнения: 296
Малкия сам се отби.Започна да  ми намалява кърмата,а  и той започна много да плаче.Така че се наложи да минем на кисело мляко,защото друго неще. Simple Smile

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
В началото още преди да реша, че искам дете си мислех, че кърмата и това дали ще кърмиш е едва ли не дар от бога. Е да ама не.
Влезнах във форума доста преди да забременея и се запознах с мами кърмачки, от които разбрах, че кърменето е радост, начин на общуване с детето и по никакъв начин не е неприятно и задължаващо нещо. Това като - рядка кърма, нехранителна кърма няма...разберете няма.
Преди кърмата е коластрата, която на цвят е белезникава...после слиза кърмата, която е пак гъста и жълтеникава като постепенно започва да синее дори. galausa когато кърмата ми стана прозрачна искам да ти кажа, че сина ми я ядеше с такава охота както тази първия месец кърма....просто защото си е кърма - неговата храна  Crazy
Та по темата...не кърмих...моят син беше както аз казвам пасивно кърмаче...цедях и давах и не съжалявам за миг безсънните нощи които имах за да се цедя той да има. Така или иначе кърмата ми спря защото се помпех изцяло...той не засука въобще.
Винаги ще съжалявам, че въпреки усилията ми неуспях да си я увелица. Може би ако беше засукал неше да има друг обрат нашата история.
Та така..суче ли ти бебето и искаш ли да кърмиш прочети Кърмаческия или поискай съвет от мамите там.

# 28
Моля те,влез и прочети библиотеката на кърмаческия подфорум.За теб и бебето е много важно кърменето да продължи.Сигурна съм дори,че все още имате възможност да махнете добавката от адаптирано мляко и да се върнете само към гърда.
Ако въпреки всичко решиш  да спираш млякото,там ще получиш информация как да стане това без последствия за гърдите ти.
И последно-стягането на гърдите може да бъде много опасно.

# 29
  • на село
  • Мнения: 1 028
Моля ви момичета, преди да сте отбили децата си на 1-2-3 месеца, влезте в библиотеката и прочетете някоя и друга статия, за ползите от кърменето за Вашите деца и съдържанието на кърмата.  Peace

# 30
  • Мнения: 109
Аз спрях да кърмя, когато малката стана на 6 месеца.До тогава се изцеждах и давах кърмата с шише.Когато реших да спирам с кърменето, започнах да изцеждам само сутрин и вечер по малко / около 50-60 мл. от двете гърди / и така около 10-на дни.След това забелязах, че гърдите ми не напрягат и започнах да изцеждам веднъж на ден.Вече мина цял месец,че и повече и все още имам,макар и много малко, но изцеждам когато се сетя - горе долу на два дни, но реших да не пия хапчета, които така или иначе не помагат много.

# 31
  • Мнения: 390
Ама хора,защо не отговаряте на въпроса на момичето ами само разводнявате темата?Например аз ли да вляза в библиотеката да си увеличавам кърмата,като до сега пих лактогонене чай,на ХИП за кърмачки,овесени ядки и какво ли не още каквото пише в библиотеката-и вие от къде знаете защо това момиче или някой друг като нас си спира кърмата сега?Ако питате мен никога нямаше да я спра-ама можеш ли да живееш като се мъчиш-ами само бебето ли е човек-ти не си ли?Значи като родиш-и хайде хоп-майката не е човек-не я брой.Аз изкарах 9 вече запушвания-последното което ме накара да почна хапчетата преди 3 дена-цялата ти гърда става на камък-и отгоре и отдолу,изчитайки библиотеката тук(невероятно ценнната)съм слагала какво ли не на тия скапани гърди месеци наред-то не бяха зеле,но бе магданоз,то не бе какво ли не-пия Лецитин редовно-ами няма и няма-запушват се и единственото което помага е ръчно цедене-станах спец-мога да изцедя всеки по заявка.Ами мами и татковци които давате тези съвети-вникнете в проблемите и на пишещият-не гледайте само собствените си интереси.Боже колко се ядосвам на такива постинги :ooooh:4 от състоянията ми бяха предмаститни-висока температура,треска....И пак устоях до сега...Има майки дето не са имали такива проблеми въобще-ами да,тогава кърменето е сладко.А да не говорим че аз не кърмех-цедях,като отново изчитайки библиотеката не можах да я накарам въобще да засуче-всичко което пише там съм пробвала-като последното беше силиконови зърна-ами не става.Така че не ми казвайте на мен,и на други майки които искат да си спрат кърмата-давай чети в библиотеката. #2gunfire
И да кажа и друго-насила си спирам кърмата и психически,защото много добре зная ползите на кърмата и не исках да я спирам-ама всеки човек си има граници на психическото натоварване,да не съм искала да храня с АМ?

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Аз пък най-мразя рано сутрин някой да ми развява гневни емотиконки.
Точно защото цедях имах повече свобода от една кърмеща майка искам да тикажа и се чувствах наистина добре. Можех да излизам и да се веселя спокойно без да се притеснявам а бебето да се храни от шише. Като излезнах от болницата и аз бях със запушени канали но ето..потърсих помощ...дойдоха и ми помогнаха..именно кърмачки от този форум /никове няма да споменавам да не се вдигнат във въздуха от хвалебствия Mr. Green/
Цитат
Има майки дето не са имали такива проблеми въобще-ами да,тогава кърменето е сладко
Мислиш ли, че всички пишещи тук майки са кърмели гладко и безпроблемнно....ами ще ти кажа - не.
И на последно място - тази тема не е за тук а за съседния форум.

# 33
  • Мнения: 280
Ама хора,защо не отговаряте на въпроса на момичето ами само разводнявате темата?
Е,отговарям на въпроса на момичето-спрях да кърмя дъщеря си,когато беше на 21 месеца,достатъчно голяма,за да разбере,че в коремчето на мама има друго бебе.Разредих кърменията до 2 за денонощие,после едно,после през ден.Кърмата намаля,естествено е,щом няма търсене,няма и предлагане и спря.
И сега смяташ ли,че с отговора си помогнах на момичето,на теб,или на друга мама с бебе на 2 месеца???
Какво да посъветваме,много ясно,първо прочети,за да направиш после информиран избор,а и за да задаваш адекватни въпроси.

# 34
  • Мнения: 390
Зелена мамба,само за едно си права-че това е наистина за съседният форум.А тези емотиконки ще ти ги развивам друг път слетобед. Laughing

# 35
  • на село
  • Мнения: 1 028


ajva, минала съм през всички проблеми които можеш да се сетиш. При това нямах нет. Не ме питай на какъв огън съм се пържила за да устискам и да продължа с кърменето. Затова първо съветвам младите майки добре да се информират / тук е една от най- големите библиотеки за кърменето, които съм срещала на български/. Не можете да си представите какво улеснение е да имаш готов отговор на проблемите / или поне на повечето/, а не да се луташ и по цели нощи, да не спиш и да си задаваш безумни въпроси.

Пак съветвам - четете. Така можете да направите информиран избор.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 252
Все още нямам намерение да спирам с кърменето, но ще си позволя да ти кажа защо ти си стигнала до спиране. Започнала си да даваш добавка от АМ. Така си намалила стимулацията на гърдите и кърмата постепенно е започнала да намалява.

Ако все още кърмя то е не, защото имам мнооого кърма или не съм имала проблеми с кърменето. В началото кърмех и ревях с дни наред, докато разбрах от майките във форума, че не слагам правилно бебето на гърдата. Случвало се е да цедя и да храня от шише, за да си починат зърната ми, но колкото и да ревеше бебето добавка от АМ не дадох. Имало е дни, когато сме били като скачени съдове с бебето денонощно. Вярно, че не можех да си гледам домакинството, но детето бе най-важното за в момента. Само за няколко дни се регулира лактацията и можех да си поема задълженията. Приказки от сорта и "майката е човек" ми се виждат пресилени - все пак сме родили детето си, за да му дадем най-доброто, на което сме способни. Тежко е, но е временно - време, когато трябва да сме на 100% на разположение на детето. И със запушени гърди съм се сблъсквала не веднъж, но с помощта на бебето успях да се размина без сериозни последици.

Ако си решила да спираш кърменето направи го постепенно. Няма нужда от хапчета и стягане на гърдите. Ако гърдите ти са напрегнати ги поизцеди, но малко, колкото да се намали напрежението - в никакъв случай не цеди "до капка". Останалата в гърдите кърма се абсорбира от организма. Успех!

# 37
  • Мнения: 917
Хей Смок, я по полека с прибързаните приказки, кърменето намалява шанса за бебето да получи алерии, но не гарантира, че те няма да се появят, особено ако е предразположено, могат да се отключат когато започне захранване, независимо ранно или късно или дори и по време на изключително кърмене, ако майката не знае и не спазва диета. Моя приятелка си кърми бебето, сега е на 4 мес. и е с алергия -АБКМ, тежък рахит, атопичен дерматит, така че всичко има и изключения. На друга приятелка пък, която също кърми бебето е с Атопичен дерматит.Извода е , че всичко е много относително, и си е до ген.
А относно храненето с АМ- за това в развитите страни, бебетата които са на АМ се хранят само с хидролизирани такива.
 В едно си прав/а кърмата няма заместител! И не само заради алергиите, затова към авторката на темата: направи всичко възможно да си увеличиш кърмата.  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 197
Моята кърма постепенно намаля и спря. Дъщеря ми беше на 4 месеца и половина. Не съм правила нищо за целта. Просто един ден реших, че спирам да кърмя. След една седмица нямах и помен от кърма и (слава богу) гърдите ми си върнаха стария размер, че ми беше писнало да изглеждам като дойна крава. Е, приятеля ми още скърби за времената, когато съм имала цици... Laughing

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Аз имах страшно много кърма и също като теб се чудех как да я спра в един момент. Не съм пила никакви хапчета, нито съм се пристягала. В деня след като малката стана на 6 месеца спрях да се цедя и тя от самосебе си спря. Не са ми са подували гърдите и изобщо нямаше нищо страшно. Дано и ти можеш да се похвалиш със същото след като решиш да отбиеш детето си. Успех!  Peace

# 40
  • Мнения: 988
Аз доколкото разбирам, момичето се чуди също дали да спре, защото не знае дали има смисъл при дохранването... Тя също така не знае "няма ли да и стане нещо ако я остави да спре сама"... И двете неща говорят че детето си няма бъкел идея как се установавя добра лактация, нито как се спира, а три четвърти от отговорилите са абсолютно безхаберни по въпроса (всеки цитирал рядка, синя кърма като причина за отбиване и прочие)- за което им съчувствам от сърце, дано за следващото дете се сетят да прочетат повечко по-отрано.

За авторката на темата, и за девойката която оплюваше "безценната" библиотека - Не се ограничавайте в четенето до това какво да ядете и пиете за да имате кърма - защо всеки си мисли че чайчетата са вълшебни, м... му!  Close Кърма се увеличава с махане на добавката, с правилна захапка на кърмачето и поза на кърмене, с търпение и разбиране към детето и слагане на гърда всеки път като заплаче, без даване на грам вода, и грам добавка - за няколко седмици ще махнеш и най-голямата добавка, щом детето суче!

За убедените, че успешно кърмят само тези, на които им е лесно, да уточня - минах по хлъзгавото нанадолнище "ужас, малко ми е кърмата - хайде добавка", на месец и половина дъщеря ми получаваше два пъти помече АМ, отколкото кърма, но с мноооого четене в библиотеката и с упорито намаляване на добавката се справих и на два месеца вече беше на 100% кърма!

Маститите, запушванията и рагадите са в огромната си част причинени от неправилна позиция при кърмене - в библиотеката и за това пише! В общи линии освен незасукало бебе и хормонални смущения някакви няма нещо, което да не е сравнително лесно поправимо.

Изобщо тези, които имат бебета на 1-2-3 месеца и се чудят дали има смисъл да кърмят още предвид проблемите, ако имат още желание, да вземат наистина да се разчетат в кърмаческия.   ooooh!

# 41
  • София
  • Мнения: 15 215
Така.
Тази тема, естествено, се е превърнала в мазало.
Бъдете сигурни, чи ако не беше преместена от друг форум, а въпросът беше зададен директно тук, нямаше да го допусна. Сега просто се чудя какво точно да трия, за да насоча нЕкои произнесли се към други места и начини да си разтоварят напрежението.
Моля, ако някой има какво конкретно да каже по темата-да го каже. Ако не-да се въздържа от емоционални изблици.

По въпроса за спирането на кърмата:
Хапчета за спиране на кърма...?
Как се спира кърма?
Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?
Cпиране на лактация-как ?


# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Спрях постепенно. От седмия месец нататък кърмех само сутрин и вечер. Постепенно остана само вечерното кърмене. Една вечер просто не пожела да суче. След това още 2-3 дни я молих и се отказах да предлагам.
Кърмата ми вече беше намаляла. Ако усетех напрежение в гърдите, цедях по малко. За по- малко от две седмици кърмата ми тотално спря.

# 43
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Кърмата сама ми спря, към 4 - ти месец....

# 44
  • Мнения: 988
Бъдете сигурни, чи ако не беше преместена от друг форум, а въпросът беше зададен директно тук, нямаше да го допусна. Сега просто се чудя какво точно да трия, за да насоча нЕкои произнесли се към други места и начини да си разтоварят напрежението.

Права си и моля да ме извините за моя евентуален принос към напрежението. Темата наистина е "между два форума", а и момичето сякаш се колебае, затова има толкова отговори и от кърмаческия. Иначе аз не бих си позволила да се меся в тема на майка, която просто не желае да кърми, и да и давам акъл. В крайна сметка въпросът е не само в заглавието, но и в съдържанието на постингите на автора, нали...

# 45
  • Мнения: 4 399
Много ти е малко бебето. След като още кърмиш, опитай по-добре да си увеличиш кърмата вместо да го отбиваш. А ако не желаеш, поне се опитай да кърмиш по малко колкото се може по-дълго. Малко кърма е за предпочитане пред никаква.
Аз отбих на 8 месеца. НИщо специално не съм правила, накрая просто кърмех по съвсем малко само на 1 хранене. По това време ми се наложи да се разделя с бебето за около 1 седмица и това сложи край на кърменето. Около 10 дена след последното кърмене ми се наложи да изцедя малко, защото гърдите ми започнаха да се втвърдяват. Това обаче беше всичко, нито компреси, нито стегнати превръзки, нито хапчета, нито каквото и да било друго. Но предполагам че при мене кърмата е била вече в много малко количество.

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
затова има толкова отговори и от кърмаческия.
Както и - защото темата е преместена от Майки в Кърмене, а оттам - тук. Не съм сигурна какво иска момичето - да спре кърмата или търси начин как да не я спря; във втория случай са й писали достатъчно от Кърмене; в първия - си е на място.

# 47
  • Мнения: 649
Отбих постепенно като започнах със захранването на 5,5-6м- на обяд давах първо пюре, после АМ и така постепенно по ред на заменяне на хрененията пиеше все повече АМ и по-малко кърма. Някъде към 7-8 месец се отби напълно. Не съм пила хапчета, нито съм прилагала разни други неща- стягане, лед... кърмата си намаля постепенно- колкото по-малко сучеше, толкова по-малко кърма. Не се притеснявай за гърдите- моите са си същите, в началото като спрях да кърмя бяха малко по-големи, но сега вече са си "старите"  Laughing

П.С. Ако наистина искаш да кърмиш по-дълго, потърси помощ от някоя позната кърмачка... тя да дойде да ти покаже как да слагаш бебето на гърдата или различни пози  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 4 423
Просто ми спря кърмата 7 дни след като родих, не съм си я спирала сама.

# 49
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На мен ми спря когато бебо беше на 4 месеца и половина  Confused Мисля че  пробвах всичко което бях прочела от форума на кърмещите мамчета за да стимулирам лактацията но уви  Confused  Около 3 дена бяхме на смесено хранене след което и капка кърма нямаше в мен и минахме изцяло на АМ .

# 50
  • Мнения: 4 451
Кърмих до навършването на 1г. на малката. Кърмата ми спря постепенно като замествах едно кърмене с пюренце, после още едно с каша и т.н.

# 51
  • Мнения: 6 315
Отби се от раз, защото се разболя на около 10м. Тръшна ни някакъв жесток вирус и нямаше желание да суче изобщо, а аз с 39 градуса не можех да цедя. Кърмата си спря постепенно без хапчета. Като усетех напрежение в гърдите изцеждах по малко.

Мога да ти кажа, че синът ми беше на смесено хранене (ад. мляко и кърма) от втората си седмица. И въпреки недостатъчното кърма не съм искала да го отбивам. Кърмех и цедях на поразия и стриктно изпълнявах указанията от кърмаческия Simple Smile.

Успех каквото и да решиш!

# 52
  • София
  • Мнения: 7 097
В продължение на месец, след като Калина се отби не можах да спра кърмата си - не исках да стигам до хапчета и стягащи компреси, затова изцеждах по малко, колкото да облекча гърдите си и така постепенно кърмата намаля и спря.

# 53
Аз все още я кърмя, но само сутрин и вечер. През деня категорично отказва да суче и даже вече не иска от дясната, незнам защо, а имам мляко. Така сме откакто се е родила, с предпочитания, незнам може би защото по-трудно ми слизаше млякото в дясната отколкото в лявата гърда.Сега реша ли да и дам от дясната започва така да пищи, направо съм се видяла в чудо. Давам и вече втори месец само от лявата и смятам така да продължа докато самата тя не се отбие съвсем.
 А дясната гърда само в началото беше леко напрегната и ме болеше, изцеждах се по малко, за да се пооблекча,но вече не го правя. Имам все още мляко там, макар и по-малко, не ми създава някакви проблеми за сега и  се надявам скоро да изчезне съвсем.

# 54
  • Мнения: 2 849
Кърмих само месец . Rolling Eyes

# 55
Пих хапчета Бромкрептин.

# 56
  • Мнения: 887
При мен когато кърмата намаля значително по съвет на лекар спрях да се изцеждам и тя напълно изчезна.Не съм пила никакви хапчета,нито съм се стягала с бинтове.

Общи условия

Активация на акаунт