за погачата

  • 1 954
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Благодаря момичета!  bouquet
Като гледам различните, че и взаимноизключващи се отговори, направо ше си го направя както на мен ми е удобно.  Wink
Което ме устройва напълно  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Нашата се падна в събота, но съм чувала за близки, които са изчаквали още 2 - 3 дни, за да я направят през уикенда. Очистителната молитва трябва да ти се прочете на 40 - тия ден ТОЧНО, погачата можеш да направиш когато пожелаеш (плюс минус няколко дни). Peace

# 32
  • Мнения: 259
Аз я направих, когато Християн беше на 1 месец и половина.

# 33
  • Мнения: X
Тъй като и аз бях в голяма дилема и изчетох сума мнения по въпроса, накрая питахме в църквата и: попа каза, че самото събиране у дома не е църковен ритуал и може да се направи по всяко време. Молитвата в църквата (ако правите такава) е точно на 40-ия ден. Ако желаете да обвържете двата дни, могат да се направят близо един до друг, но по ваш избор. Нашата погача беше в събота- на 39-ия ден, а молитвата- на другия, точно 40-ти ден.

# 34
  • Мнения: 4 447
Аз я направих, когато Християн беше на 1 месец и половина.


Ами месец и половина си е  40 дни  baby_neutral Party

# 35
  • Мнения: 51
На 40-ят ден задължително се ходи на черква за здраве.Предварително се записвате  за да ви чете свещеник молитва.Иначе погачата си я правиш когато искаш.Ние я направихме когато Йоан навърши два месеца.Беше много забавно.Не бях попадала в изцяло женска компания  Joy

# 36
  • Мнения: 742
Аз знам, че точно на 40-ят ден се прави на смъртниците, а на бебета е хубаво да е преди това Wink

# 37
  • Мнения: 2 936
Аз не съм правила погача  Embarassed

аз също...не съм и имала желание... Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 22
Имам един въпрос по темата и се включвам тук, за да не създавам нова. Надявам се авторката да не ми се сърди.

Ритуалът по разчупването на погачата може ли да се организира извън дома - в малко уютно заведение, например? Задължително ли е да е вкъщи? Питам, тъй като в момента ни е много трудно да каним хора у дома.

Предварително благодаря за отговорите.

# 39
  • Мнения: 451
Аз изобщо не съм и правила погача, на съм суеверна. Вижда ми се някаква досада, лелките от рода недоволстваха, но хич не ме интересува. Който е искал да види бебето и да му пожелае здраве го е направил. Peace

# 40
  • Мнения: 451
Забравих да допълна- знам, че е важно две жени да разчупят погачата над главите ви с бебо, но жените трябва да имат живи родители.

Общи условия

Активация на акаунт