Столче за кола - ДО КОГА?

  • 23 904
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 202
Цитат на: Milena B.

Мами, Ради навършва 1 година другия месец, но както писах е около 9 кг. Има ли изискване за килограмите, до които бебчо трябва да се вози обратно на движението и кои модели столчета, а не кошници могат да се поставят така  Confused:


В опътванията за поставяне на столчетата за автомобил се препоръчва докато детето не навърши годинка да се поставя с лице обратно на посоката на движение. Според мен това е  препоръчителен срок. Наши познати, на които детето е на 1г. и 3 месеца все още така  го возят, а ние Ради, който е на 8 месеца и е 9 кг.   от няколко дни го возим гледайки в посока на движението. Всички столчета за автомобил, на които не се сваля облегалката, т.е., които са до по-малко кг. / до 18 кг./  могат да се поставят с гръб към движението. Поне аз така знам, нека и другите мами да кажат.

# 16
  • Мнения: 1 289
Благодаря, ние харесахме едно сточе от група от 0 до 18 кг и като отидем да го вземем, ще питаме дали може да се поставя и в двете посоки. Дано да могат да ни обяснят, че съм попадала на невероятни лаици. Ама вашия Ради е голям юнак, колкото кака си Ради е тежък. Grinning

# 17
Столчето на Ради е също от 0 до 18 кг.- така че можеш да си спокойна, че ще можете да го слагате обратно на движението, но си мисля, че вече сте големи и няма проблем и да е напред  Но вие си решавате. Дори и да не ви обяснят добре за това как точно се монтира столчето /както се случи с нас/ все пак има опътване и ще се справите и сами.
Вярно голям бебешор е Ради, но той така си върви по едричък. Да ми е жив и здрав! Уж не го храня много, само 4 пъти на ден, като  сутрин и вечер все още го кърмя., а пък сме и 73 см.

# 18
  • Мнения: 202
Госта бях аз!

# 19
А може ли да ви попитам преди да купите столчето за кола дават ли ви да го пробвате първо дали пасва за колата ви?!
Защото тук е такава процедурата. Или пък ако пазаруването става по интернет и не ви хареса после нещо си го връщаме. Просто ми е интересно Grinning

# 20
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Honda
А може ли да ви попитам преди да купите столчето за кола дават ли ви да го пробвате първо дали пасва за колата ви?!
Защото тук е такава процедурата. Или пък ако пазаруването става по интернет и не ви хареса после нещо си го връщаме. Просто ми е интересно Grinning

Няма такъв филм тука....! Ку-кууууу, за Булгейриа говорим,все пак.... Crazy  Flutter

# 21
Да бе Туфи, Б-я, Б-я. Ама става дума за безопасност все пак. Да не кажа, че за втора ръка покупка на такива стоки ЕЙ ТАКИВА ГОЛЕМИ БУКВИ червени ще ти сложат за да ти препоръчат(с нищо никой не те задължава) да не си купуваш такова. Нищо не им коства на магазините да си имат по едно от вид за тази цел. Thinking  Rolling Eyes

# 22
Ама пък като ги знам как "любезно" те гледат продавачите в магазините.....мога да си представя картината.  Sad

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
до кога детето ще е в дадено столче зависи от теглото и ръста му, не от възрастта. на всяко столче пише за дете до какви размери е предназначено. след това трябва да се смени с друго. във връзка с това, синът си го извадих от кошницата на 9 месеца и го сложих в столче, в което е седнал изправен и гледа напред.
иначе в щатите се препоръчва(на места е задължително) децата да са в столчета до 32 килограма, та искам или не, съобразявам се с това. всъщност нямам нищо против.

# 24
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Туфи
Цитат на: Honda
А може ли да ви попитам преди да купите столчето за кола дават ли ви да го пробвате първо дали пасва за колата ви?!
Защото тук е такава процедурата. Или пък ако пазаруването става по интернет и не ви хареса после нещо си го връщаме. Просто ми е интересно Grinning

Няма такъв филм тука....! Ку-кууууу, за Булгейриа говорим,все пак.... Crazy  Flutter


Е, Туфи, уби ме с това "Булгейриа"  Laughing  Laughing

Да ви кажа честно ние всеки път сме си ги пробвали нашите столчета, ама си ги купуваме от магазина на Макси-кози в София. Скъпички са, но обслужването е на ниво там. И тандемската количка я пробвахме. С нея беше голямо шоу, защото тя си е бая големичка и от около 100 части Wink . Валеше страхотен дъжд, но въпреки това шефката ни накара задължително да я пробваме влиза ли в багажника и т.н. Столчетата също.
И аз мисля, че това с пробата е задължително. Като не ми дават, да си гледат работата. Отивам в друг магазин и това е!

# 25
  • Мнения: 411
Когато Алекс се роди го возехме в кошче, след това си купихме столче на КАМ и съм много доволна защото е на три "групи" / от 9-18, от 15-25, от 15-36кг./ Когато детето попада в първа група столчето си остава цяло, когато стане за втората група коланите на самото столче се махат и с специална приставка детето се закопчава с колана на колата като пак си седи в столчето, като мине в третата група облегалката на столчето се маха и остава само седалката поято е с подлакътници и отново с тази приставка за колан детето се закопчава с колана на колата.

Цента на столчето беше 170лв. ,но предпочетох да дам 170лв. за столче което е дефакто от 9 до 36 кг. , а не да дам 100лв. за столче което е от 9-18кг. Ако някои го интересува може да посетиhttp://www.camspa.it

Общи условия

Активация на акаунт