Замразени чушки

  • 1 726
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 334
Момичета, имам чушки за пълнене от замразените.
Винаги обаче, когато съм правила до сега, ги попарвам с топла вода преди пълненето и те стават едни кашави и трудно ги пълня. Имате ли по-добра технология , за да оменат и да ги напълня лесно?

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Изобщо не ги попарвам - изваждам ги и след около час ги пълня - те са се отпуснали вече...

# 2
  • Мнения: 6 461
Не ги попарвам. Peace
Направо ги пълня така както са замръзнали..така ми е по лесно  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 1 334
Благодаря ви !  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 903
Аз ги поставям под топла течаща вода и ги пълня веднага след това. Ама една по една - първо поставям под топла вода една чушка, пълня я, и после така и със следващата.
Или пък изобщо не ги размръзвам

# 5
  • Мнения: 4 546
вадя ги от фризера и направо ги пълня. малко е студеничко на ръцете, но пък се пълнят лесно  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 528
Само ги пълня с водичка и я изсипвам веднага нещо като плакнене им правя и както са си замръзналиси ги пълня.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Само ги пълня с водичка и я изсипвам веднага нещо като плакнене им правя и както са си замръзналиси ги пълня.
И аз така!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 389
Не ги размразявам,само ги оставям леко да се поотпуснат и пълня.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 334
Благодаря много!
Оставих ги да се отпуснат и ги напълних.По-лесно е определено !  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 364
Остави ги да се размразят сами.

# 11
  • Мнения: 3 647
Остави ги да се размразят сами.
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз ги поставям под топла течаща вода и ги пълня веднага след това. Ама една по една - първо поставям под топла вода една чушка, пълня я, и после така и със следващата.

Не ги чакам да се размръзнат, ще се разкашкат  Peace

# 13
  • Мнения: 7 091
Не ги чакам да се размръзнат, ще се разкашкат  Peace

Не само, че ще се разкашкат ами не са и толкова полезни. Замразените зеленчуци и плодове се "размразяват" на висока температура( във вряла вода, веднага се пекат, пържат или там каквото..) за да се запази по-голяма част от хранителната и вкусовата им стойност.
Аз просто измивам чушката ( винаги замразявам сурови, не бланширам) със студена вода отвън за да не ми залепва по ръцете леда и пълня веднага.

# 14
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
И аз така правя - докато са замръзнали се пълнят по- лесно , почти като пресни - а как ухаят докато се готвят....ъмммм ! Преди ги затисках с тежест в тенджера , но по-лесно било в по-дълбока тавичка и във фурната . Накрая ги заливам със смес от кис.мляко , жълтъци , брашно и голяма китка магданоз . Вкуснооооооо

Общи условия

Активация на акаунт