Разликите мевжду Вашите мъже и тези в БГ ?

  • 1 880
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 238
просто ми е интересно,забелязала съм някои коренни различия,но все пак предвид това,че мъжете ви не са Българи,споделете какви са разликите,нещата които са си направили най-голямо впечатление(дори и лошо)

  bouquet

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Моя съпруг е от смесен брак.Майка немкиня и баща българин. Много е сложна характеристиката му.  Mr. Green

# 2
  • Vienna
  • Мнения: 261
Не му се счупват ръцете като пипне домакинството или повие детето. А... и пишката му не пада от това.

# 3
  • Мнения: 198
моят е българин,но имайки предвид 4е е бил дете като е дошъл тук...    Rolling Eyes
някакъв странен микс от разбирания,поведение,традиции и оби4аи..
 Joy

# 4
  • Мнения: 2 563
Не псува на "педал".

Не мисли, че мама винаги е права.

Чисти, пере, готви без да го подканям.

Няма грешна представа за феминизма и никога не си позволява да гледа отгоре на жените.

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
просто ми е интересно,забелязала съм някои коренни различия,но все пак предвид това,че мъжете ви не са Българи,споделете какви са разликите,нещата които са си направили най-голямо впечатление(дори и лошо)

  bouquet

Много ме накара да се замисля този въпрос.  newsm78
мисля, 4е разликата е съЩата като тази между него и останалите италианци... все си мисля, 4е е до 4овек. ако трябва много, ама много да обобЩя : не пие толкова много (плЮс), не играе белот (минус Mr. Green), липсват му някои джентълменски навици (минус  Rolling Eyes), по4ти никога не е на страната на майка си (плЮс), ей такива работи, като гледам уравновесяват се плЮсове и минуси Laughing

# 6
  • Мнения: 3 521
Нормален мъж_два крака, две ръце, две очи, нос, уста и т.н.
Единствената раzлика е в месечното му въzнаграждение.
Ако питаш дали ми е добър мъжа_прекрасен е_мил, внимателен, пие с мярка беz да се прави на магаре, не пуши, играе си с детето, сменя памперси, къпе я, готви 1/2 пъти седмично, чисти на равно с мен, простира сам, носи ми кафето в събота сутрин в кревата и така. Peace ...OBАЧЕ това всичкото (иzкл. бебешките работи) са го правили и много мои бивши бг гаджета.


Ааааа един огромен минус на немците_секнат си УЖАСНО силно носовете на обществени места. Sick

# 7
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ааааа един огромен минус на немците_секнат си УЖАСНО силно носовете на обществени места. Sick

то само мъжете да бяха....всичко що е немец се секне така - и хич даже не им пука Sunglasses

# 8
  • Мнения: 1 199
Ама има ли някакъв обобщен образ на българина? Защото моят съпруг-българин и помага в домакинството, и уважава жените, и не слуша мама, а от това което са писали по-голе имам чувството че такива качества от български мъж не се очакват newsm78

# 9
  • Мнения: 3 423
Има огромна разлика.
Българските мъже говорят
по-добре български от моя
мъж. Но пък той умее други
хватки, по които да залетя.

Впрочем, спряла съм да мисля
за мъжа си като за чужденец.

# 10
  • далечно
  • Мнения: 1 029
трудно е да се обобщи стереотип на българина, може би на всеки е различен. Моят мьж (унгарец) адски активно участва в домакинството и бебе-гледането, приема моите амбиции (т.е. не очаква да стоя вкъщи докато бебо тръгне на училище, ако не го желая разбира се), няма големи очаквания от домакинстването ми (т.е. ако съм заета не му пречи че може да е разхвърляно), не очаква задължително топла вечеря (тук готвено се яде на обяд, вечер нещо по-леко и бързо, често сандвичи), не очаква да му гладя, а го приема като голям жест, не се сърди ако ми се налага да пътувам често и прилагаме супер сложни схеми с бебе-гледането, та даже и той бая пообиколи с мен по служебни пътувания, когато бебо беше само на кърма (използвАйки отпуската си...).  По мои супер скромни наблудения към мъже на мои приятелки в БГ и хора от поколението на родителите ми, много от тези неща липсват, ама може да ми е непредставителна извадката.

НО му убягва концепцията мезене, народната ни музика му е монотонна и малко сме му прекалено имулсивни и шумни като се веселим подобава. Няма нищо против чалгата (въпреки моите обяснение и сравнение с местен долнопробен феномен).

Със секненето - абе това май е навсякъде в Европа - в доста държави съм била и навсякъде си се секнат хората здраво.

# 11
Kredora ne raboti


Imala sam gadjeta balgari i mestni, i mislia che razlikite e trudno da se obobsgtiat  newsm78
bolshinstvoto tukashni obichat da si deliat smetkite s damata na sartseto im
dokato balgarite riadko pozvoliavat podobno neshto (pone predi vreme)

chujdozemtsite s uhota pomagat v domakinstvoto (moqt maj se spravia mnogo po dobre ot men ),vijdala sam bg maje da praviat sashtoto, no po riadko

zakonat tuk e v interes na jenata , taka che volnostite predizvikani ot testosterona  mnogo mnogo ne se tolirirat
i na silnata polovina i se nalaga da si podtiska niakoi ot parvichnite instinkti



# 12
  • Мнения: 1 199
Поколението на родителите ни е друга работа. Или по-необразованите, дори да са млади. Но ми прави впечатление че млади и образовани български мъже често по нищо не се различават от западните такива. Жените им вече също не биха търпели да са покорни домакини. Съдя не само по собственото ми семейство, но и от приятелски семейства. Наистина аз съм си подбирала приятелите. Няма да забравя и мъжете от квартала ми в България, които след работа забиваха заедно на кръчма, а жените им гледаха децата и домакинстваха след работа (тези мъже май почти не си виждаха семействата), но не знам кой тип български мъж преобладава. Според мен е малко рисковано да се правят стереотипи за българския мъж или българската жена. 

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Хопла, пак се почна....с меренето на мъжете, дано не се завихрят пак крамоли Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 436
Тъкмо щях да се изкажа (неподготвена  hahaha), защото реших че става дума за мъжете българи в чужбина, а не за чужденци.

Иначе, ако ще се мерим, моят е хубав, секси, никога не си оставя чорапите на пода, пере, готви, чисти, глези ме, носи ми червени рози всеки вторник и ме води на ресторант всеки четвъртък. Освен това си глади сам ризите, разбира от коли, опера, балет и плетки, а хобито му е да поправя пералнята и да ахка колко съм красива  Mr. Green. Като имаме бебе, той смята да го износи, роди и да сменя пелените  Mr. Green.

Искам първата награда сега Laughing

Общи условия

Активация на акаунт