Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 6

  • 69 920
  • 435
  •   1
Отговори
# 15
Да ви кажа: днес все пак заведох бебето при Анадолийска. Точно за две минути успях да скалъпя какво му е на дечко, тя точно за 30 сек. видя епикризи и изследвания. Прегледа го на ехограф и каза, че абсолютно нищо му нямало. После видя, че чурката е зачервена и каза никакви памперси и мазане на чурката с преварено на водна баня олио. Незнам какво да мисля вече. В къщи всички са ме обявили за луда, а и Анадолийска ми каза, че аз мога да си се притеснявам, но да не тормозя бебето. Кажете и с вас ли беше така

# 16
Ели, сега видях, че питаш за контратубекс - мъжът ми го използваше, когато си нарани ръката. Доколкото си спомням това мазило е за да се направи белега по-мек и така поизчезва, но не съвсем. Спомням си, че мъжът ми беше доволен, само че не знам дали става за деца

# 17
  • Мнения: 78
Благодаря на всички за отговорите Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 213
Marafara определено ти препоръчвам д-р Буева и то на частния прием във Втора градска, защото там е по-спокойна и отделя определено повече внимание на всеки. Предварително трябва да се запишете на GSM-а й има го по-горе. Приема вторник и четвъртък от 14. За съжаление талони не важат.
Stefkanm когато заведох синовете си при Анадолийска, бях в кабинета и 15 минути, през който тя 14 крещя 30 сек говори с мен и по 15 сек отдели на децата.Беше люта зима те бяха на 10 месеца и тя вика по мен че българските мъже са " педераси" заради майките им който им обуват чорпогащи.....  smile3532 Сега ми е смешно но тогава  smile3515 newsm61
Свържи се с Буева.

# 19
  • София
  • Мнения: 213
На Kabiv - не се  плаши аз съм оперирала единия син от хидроцеле , другия от задържан тестис, на когото да слезе в торбичката пречеше малка херния. Това са леки операции, ако си от София си тръгваш същия ден веччерта или най- късно на на другия ден сутринта. И двамата съм оперирала в Пирогов по липса на избор . От Пирогов ти препоръчвам д-р Момчилов.
Martisun оперират ги по няколко пъти за пари. АЗ ще го кажа. Д-р Чаначев отвори сина ми и го затвори без да свърши нищо само за да му платим втори път. Знам го от хирурга , който го реоприра. Нека господ го съди.  Mr. Green #2gunfire

# 20
  • Мнения: 1 058
Защо никой не пише за корупцията. От какво се притеснявате. На всеки е ясно, че трябва да си платиш , за да ти обърнат внимание, но да ти отворят детето няколко пъти след като може веднъж за пари това направо е отвратително. Майчета пишете ги тези неща. Няма защо да се крият. По-добре да сме подготвени при какъв доктор отиваме и да знаем как да подходим.
Ели мила пак в болница незнам какво да кажа освен да ви стискам палци за бързо оздравяване.
Анадолийска май на всички едно и също разправя. И на мен ми се кара за памперса и чорпогащника. Постоянно крещеше, че ние не сме наред и искме да разболеем детето. Когато Вики направи втория пиелонефрит само тогава беше мила чак се учудих, но пък тя забави лечението.

# 21
  • Мнения: 186
Момичета, а защо е "престъпно" да се обуват чорапогащи на момченцата? Тя (Анадолийска) какви доводи ви изтъкна?

# 22
  • Мнения: 1 802
 Laughing  това за Анадолийска ме разби  Joy

Ние живеем срещу болницата, та се прибрахме за 2 часа да можем да се изкъпем, там няма топла вода, а е инфекциозно отделение  Tired

martisun, понеже Викито е със много остра диария, нямаше как да тръгнем за София. За това влязохме тук във инфекциозното. Снощи беше на система и днес до преди малко пак. Уж нямало да и включват повече. Но резултата от урината от четвъртък ме притеснява много, показа псевдомонас (пироговската), обаче и е.coli  Tired , микробното число е малко, под 10^3. Всъщност антибиограмата показва, че е чувствителна и тя само на венозни АБ-ци  Tired На всичкото отгоре от сутринта започна и някаква кашлица, със отделяне на храчки, а ден преди това не съм я чувала да покашля...  Tired

Момичета, писна ми да влизам по БГ болници и да чистя мръсотии. Как може да е толкова мръсно навсякъде. Там където сме в момента е направо МИЗЕРИЯ  Twisted Evil Гнус ме е ужасно много.
Незнам колко време ще седим там, може и до вторник (чакам го със нетърпение Simple Smile  )
Айде, оплаках се!
Здраве и Успех на всички ви желая!  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 213
Ava, причината е че чорпогащниците са за момичета, а момчетата носят панталони и чорапи , за да не се " изпедерастят" - цитат на Анадолийска. За памперсите - не се връзвайте- те просто са изобретени доста след като тя се е учила...  Joy
Памперсите освен че са   полезни за кожата на бебето, поддържат бебешките крачета в поза " жабче", която е превенция на луксацията, която сама по себе си е голям проблем, а освен това са облекчение за майките , а и ние сме хора  Grinning
Ели , мила направо ми се къса сърцето за теб и Вики, моля се най- после да изгрее слънце и на ващата улица  baby_neutral
Доколкото аз знам се приема за бактериална инфекция само концентрация над 10 на 3 , така че не се плаши от Е. соli.
Здраве на всички деца !!!!!!!!!!!!

# 24
  • Мнения: 186
Boiana , стига де  ooooh!. Аз очаквах, че ще е изтъкнала нещо от рода на това, че чорапогащите запарват и така създават условия за развъждане на бактерии, ама това, направо ме потресе!  Laughing От стари постове си спомням, че съм чела, че тя е стара мома...е, какво да ви кажа - това е нейната диагноза. Дано е добър лекар, защото аз не я познавам и нямам впечатления.

# 25
  • Мнения: 5 531
Когато аз заведох Мария за първи път при Анадолийска, беше студено, а ние сме излезнали от къщи към 7.15 за да си вземеме номер и да се доредим до преглед. Естествено ми се накара че Мария е с чорапогащник и ми каза веднага да го свалям и да  не го обувам повече newsm78. Незнам дали Анадолийска е добър лекар, но тя назначи всички необходими изследвания за малката. От друга страна , нищо не обяснява, винаги е припряна и бърза и аз обикновено разбирам какво е писала на талончето като го занеса или на нащо GP, или при д-ра в Пирогов.
Ели, мила направо незнам как издържаш. И Вики много се измъчи, чакаме те да се приберете в къщи, дано е по-скоро. А тези бактерии пак ли ги има, въпреки АБ newsm78?Пожелавам на Викито да се оправя бързо и вече никакво боледуване, на теб много сили.
Относно операции на пишока, и тестисите и т.н знам че се правят освен в урологията, и детска хирургия в Пирогов. Ако някой се интересува може по-конкретен отговор да получи от д-р Оги, доц. Бранков. Ние сме лежали там и в наща стая с нас лежеше и момченце с някаква подобна операция. По това което чувам за урологията, и това което видях в детската хирургия има доста голяма разлика. Аз съм много доволна от там, отношението не е лошо, нито към родителите нито към децата. И със сигурност на визитациите, не гонят родителите от стаите... поне така беше преди 6-7 м.
Поздрави на всички.

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 23:04 от marychery

# 26
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Меричери, аз съм с изключително добри впечатления от д-р Оги. Който не е запознат - той е завеждащия на детска хирургия в Пирогов, доц. Бранков. Ако могат там да оперират подобни проблеми ще е супер, но не съм сигурна дали не трябва да си е специален хирург-уролог.
Аз пак ще похваля правителствена и д-р Гайдаров, с риска да стана досадна. Но и условията там са доста над Пирогов, и д-р Гайдаров е изключително внимателен и отзивчив. Освен това се е учил от доц. Минков а за него няма какво да говоря.

Това за чорапогащниците и педерастията е голяма щуротия според мен. Но ако мога да споделя личен опит, големия ми син го отглеждахме сами с мъжа ми и точно по книгите. Обличахме го както ни учеха там - когато играе една идея по-леко от нас, когато седи или спи - една идея по-дебело от нас. Никога не съм го навличала.  Да чукам на дърво израстна много здраво и калено дете. По същото време кумата ми отглеждаше нейния син заобиколена от бабите. Обличаше му зимата анцунг и отгоре панталона. Винаги беше навлечен и винаги беше болен.
Това според мен е единствената разумна причина да не обличаме децата с дебели чорапогащници под панталоните.....и с по два пуловера под якето.

# 27
  • Мнения: 5 531
martisun , и аз съм с много добро мнение за него. Направи ми впечатление че е много усмихнат човек. До колкото знам в хирургията оперират леки урологични проблеми, за по тежки не съм сигурна. Но ако някой се интересува може да попита. А за условията, си права, не са много добри, но не са и чак толкова ужасни. Там гадното е тоалетната, поне на етажа на който ние лежахме, много деца и майки само с 2 тоалетни, и поне аз баня не открих newsm78. Но имаше топла вода,лукс който в инфекциозна нямаше Mr. Green
В последно време си мисля че някои лекари си изграждат някакви теории, които повтарят постоянно и поставят някакви диагнози newsm78...... нещо от сорта на гастроезоф. рефлукс при  Улевинов, и чорапогащниците и имунобора на Анадолийска... Знам ли.

# 28
  • Мнения: 1 058
marychery това за Улевинов не го бях чувала. И на малкия каза , че има ГЕР. Значи да гледам по спокойно на диагнозите вече, че като го заведа на лекър ме обсипват с какви ли не неща и после си тръгвам стресирана.

# 29
  • Мнения: 5 531
Ради ,,едно си баба знае едно си бае'' - това му е новата теория, ГЕР. Всяко второ дете при него е  с тази диагноза. #Crazy А  при вас какъв е проблема?  Не се осланяй само на едно мнение, заведи си детето и при друг специалист.

Общи условия

Активация на акаунт