За и против яслата?

  • 2 333
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 242
Mr. Green понякога мълчанието е по-добре ...  Wink но и да се хващаш за думите е начин да кажеш ... нищо  LaughingStop

# 61
  • Мнения: 4 668
До тук от прочетеното си направих следните изводи(за по-голяма част от писалите важи, защото имаше и 2-3 смислени мнения Stop):
1.Яслата е жизненонеобходима, както слънцето и водата, (а и въздуха разбира се) за всяко малко дете-колкото по-малко, толкова по-добре Tired
        .Ако случайно сте допуснали фаталната грешка и не сте пратили детето си на ясла, то:
2.Не се социализира-не играе с други деца, не е разговорливо-разбирай гледа като темерут Twisted Evil
3.Не знае нито една песничка
4.Също и нито едно стихче от 2 реда
т.3 и т.4 са толкова важни и показателни за интелигентноста на вашето дете, че е редно да го тествате към МЕНСА !
5.Храни се без помощ-но не е важно нито количеството , а за качеството на храната изобщо не питайте Naughty
5.Облича се без помощ-хмм, колко е сръчно Whistling
6.Научава се на дисциплина-и това е много важно, защото за в бъдеще на държавата й трябват подчинени люде Stop
7.Хигиенните навици от най-ранна възраст не са му чужди-кога се избърсало, кога се замазало-това хич да не ви притеснява Sunglasses
8.И не на последно място, имунитет си създава още от малко, и то за куп болести знайни и незнайни Tired(а и вие покрай него се образовате по педиатрия, ето още един и то голям + от посещенията в яслата,)

            А виж, там за някаква си емоционална връзка на мъника с майката, хич да не ти пука....то ще реве, реве...ще мрънка и като разбере, че няма на къде, много ясно-ще се примири Tired

 smile3501 smile3501 smile3501
Браво ! Имало и други , които мислят като мен !

И още нещо - на мен също би ми било удобно детето да е на ясла - време бол , гледат ми го ( друг е въпроса как ) , но хайде да не коментирам повече . Shoni го е казала по - добре отколкото аз бих могла .

Само искам да ви помоля - стига спекулации с тая социализация   Confused

# 62
  • Мнения: 2 677
Не бих дала детето си на ясла.
Слава богу, че има кой да ми го гледа, но дори и да нямаше, пак щях да намеря начин да не го давам на ясла.

# 63
  • Мнения: 437
Леле, аз исках да събера само мнения, а то вече клони като спор.
За себе си аз съм решила вече, просто исках да прочета повече мнения по този въпрос.
Детето ми няма да ходи по рано от 2,5 г на градина освен ако обстоятелствата не ме притиснат да се върна на работа. За мен яслата не е най-доброто място за по-малки деца.
Мога да кажа, че не е нужно да ходи по-рано , за да има контакти с други деца, за да се научи на ред, да знае песнички и т.н. С всичко това мога да се справя и аз. А смятам и че всяка майка може да научи детето си на тези неща ако има време и желание.
Благодаря ви, че споделихте вашите виждания по въпроса.

# 64
  • Мнения: 2 956
Ади   поздравявам те за решението   bouquet

# 65
  • Мнения: 113
против е силно казано ,но няма да я дам на ясла.мойта майка жива и здрава ще я гледа имам и пълно доверие и на 3г. Вики ще тръгне на градина. мисля че деца под 2г са твърде малки за самостоятелност пък и ми е жал да я пусна толкова мъничка.има време да бъде самостоятелна и да се научи на всичко което би трябвало да знае на определена възраст ,нека не тормозим дечицата още от сега и самите себе си също.

# 66
  • Мнения: 2 255
ЗА
Моя малък змей тръгна на ясла на 1г7м  Peace
+
- свикна с други хора преди само мен търсеше- стана самостоятелен - храни се сам, вече и с събличане/обличане сме ок почти  Rolling Eyes
- по-успешно се справя с връстниците си  nuts
- по-контактен е  yes
- смятам, че там има повече забавление, отколкото аз мога да му осигуря у дома  football  smile3540
- не на последно място аз мога да работя  thumbsup

-
- боледува отвреме навреме  yu5, но незнам дали щеше да е по-рядко ако си беше у дома, при положение, че брат му носи вирусчета от училище  newsm78
- друг минус за мен няма  no

# 67
  • Мнения: 645
Бях за преди повече от една година. Боян тръгна на 1г.и 4 м. на ясла. Лелите добри, хареса му. Стана по самостоятелен, по-общителен и по-привързан и любвеобилен към мен. Обаче тъй като децата се водеха с антибиотиците, капките и сиропите и на никой родител не му пукаше за това, Боян в момента е с придобита бронхиална Астма. Да не говорим че бяхме и в болница с дихателна недостатъчност. Когато след престоя в болницата отидах да попитам има ли болни лелите смутено ми казаха че ние сме били най здравите и сме отишли в болница. Аз вече съм против яслите. Да не говорим че детето реално цяла зима не излиза на разходка освен събота и неделя.

# 68
  • Мнения: 1 079
Не проумявам .Наистина .Моя позната си остави детето на 10 месеца на ясла .Още непроходило .Скъса се от болести .Цял месец го тъпкаха с различни антибиотици ,лежа в болница .Накрая се оказа чуждо тяло в белия дроб.
Против съм .И против детските градини съм в този им вид .

# 69
  • Мнения: 952
аз също не мога да кажа дали съм ЗА или против,защото Виктор не е тръгнал още на ясла. Но факта че мисля да го пратя живот и здраве юни месец показва че съм ЗА на този етап. Определено обаче не бих го пуснала на ясла под 2год. Просто ми се вижда твърде малък за каквато и да е самостоятелност. Този момент, на отделянето от майката е доста труден и може да го стресира На първо време не очаквам да научи  кой знае какво от яслата,ще се радвам само да не боледува много, и да се адаптира бързо,за да не се измъчваме и двамата Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 918
Зависи от детето о от яслата. Има деца, които се адаптират лесно и с удоволствие отиват всяка сутрин и такива, на които им е противопоказно. Най-важното е да можеш да направиш избора си сам и водена от детето си, а не притиснат от обстоятелствата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт