За и против яслата?

  • 2 341
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Споделе своите виждания и опит. Според вас необходимо ли е детето да ходи на ясла? Кои са плюсовете и минусите?

# 1
  • Мнения: 473
Според мен няма нищо лошо да ходи детето на ясла, моя приятелка си даде дъщеричката на ясла още като беше на 1г. и 4м. и казва, че там детето се чувства много добре с децата и е станала много самостоятелна. Друг е въпроса ако се притесняваш да не се разболява много често, защото и това го има. Мисля че ти трябва да си прецениш според детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 888
Дъщеря ми тръгна на ясла като навърши една година. Положителните страни за мен - детето е много комуникативно, храни се сама, облича се почти сама, пее доста песни, не се срамува, и ми е доста по лесно да се грижа за бебето докато тя по цял ден е на ясла. Отрицателните страни - липсва ми през деня LaughingЕдинственото,което  не ми харесва е хигиената на дупетата там.

# 3
  • Мнения: 146
Аз съм твърдо за и мисля да дам Влади още на 9 месеца на ясла. Колкото по-рано толкова по-добре преживяват раздялата с мама и тати и свикват да общуват с други деца, но лошото е че ще трябва да го дам на частна ясла защото държавната не ги взима толкова малки.

# 4
  • Мнения: 296
По принцип съм за. Peace

# 5
  • Мнения: 2 936
аз пък съм против!
в нашият град когато взимах кухнята  от яслата,отвътре се чуваха постоянно някакви истерични лелки ,викащи по децата-които пък плачеха едно през друго  #Crazy
как да си дам детето ...и то да не може да ми каже какво е станало...затова направо на градина  Peace

# 6
  • Мнения: 397
Против!!! Имам си гледачка!

# 7
  • Мнения: 2 242
като всяко нещо - има си положителните и отрицателните страни, НО.... има положителни които нищо друго не би могло да даде  Wink т.е. за мен яслата е незаменима в някои отношения  Peace Твърдо ЗА (ясла след 1,5г)
Пък и в края на краищата рано или късно нашите деца трябва да започнат и самостоятелен живот и колкото по-рано по-добре, няма да чакаме в казарма да тръгнат я  hahaha

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Твърдо ЗА! Ние сме с бавачка почти от 7месечна въздраст, като много често доблирахме до обяд ясла след обяд бавачка, но дните които е прекарала с децата в яслата определено много повече са помогнали за нейното развитие. На бавачките не им е забавно постоянно да измислят занимания, друго си е компания на нейната възраст.

# 9
  • Самоков
  • Мнения: 561
Аз съм твърдо за яслата. Според мен там детето се социализира по-добре.  Flutter

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 092
За!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 345
Аз съм и за и против. Зависи от отношението в аслата, от характера на детето, привързаността му към родителите. Да приемем,е това всичко е ок съм за

# 12
  • Мнения: 574
Аз съм за ! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм ЗА!Особено ако майката работи или има второ бебе.Според мен е по-добър вариант от бабите например.

# 14
  • Мнения: 453
Зависи от детето...
Яслите са най-вече за да помогнат на работещи родители. Все пак до около 3 години се изгражда емоционалната връзка с майката и за много деца е голям стрес сутрешната раздяла с мама.
Бавачката е добър вариант, но всеки си решава според възможностите.
Боби ще е на 2 години и 2 месеца като тръгне на ясла. Дано се адаптира!

Общи условия

Активация на акаунт