Преносвам, а бебето не слиза надолу.....

  • 7 890
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Момичета, термина ми мина преди 2 дни, а моето бебче си седи на топло и не иска да излиза. Нямам контракции, няма и никакво разкритие. Днес бях на преглед и ми казаха, че главичката му била "плаваща", т.е. не била долу ниско в таза /където трябва да е още от 38 седмица/, а по - високо. Никой не може да ми гарантира, че ако ми предизвикат раждане, то ще слезе, може да се наложи да си изчакам пълното разкритие и пак да ме срежат. Така че, май ще избера секцио. Има ли сред вас такива случаи?

# 1
  • Мнения: 3 595
Сестра ми роди днес. От седмици беше с разкритие, а бебето не искаше да излиза. Оказа се, че е било с увита пъпна връв и не е можело да излезе самичко. Тя много искаше нормално раждане, но нямаше как. Сега са добре и се гушкат в болницата. Твоя случай е различен, но ти стискам палци. Какво казаха лекарите по въпроса? Какво ти препоръчват да направиш?

# 2
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Ivy
Сестра ми роди днес. От седмици беше с разкритие, а бебето не искаше да излиза. Оказа се, че е било с увита пъпна връв и не е можело да излезе самичко. Тя много искаше нормално раждане, но нямаше как. Сега са добре и се гушкат в болницата. Твоя случай е различен, но ти стискам палци. Какво казаха лекарите по въпроса? Какво ти препоръчват да направиш?


Ами аз понеже нямам никакво разкритие, ще трябва да ми предизвикат раждане и няма гаранция, че ще слезе, пак може да се наложи в последния момент секцио, затова ми казаха, по - добре да е секцио.

# 3
  • Мнения: 496
Небесна,
Може да има грешка в изчисленията. Моето бебче (акуратно планирано) се роди 10 дни преди термина, а лекарите казаха, че плацентата била като на преносено! Братовчедка ми преноси с 2 седмици (роди по естествен начин), а й казаха, че според плацентата бебето се е родило преди термина!
Ако ще се чувстваш по-спокойна, избери секцио. Но нека мамчетата, раждали така да изтъкнат недостатъците, за да прецениш.
Най-важното е да запазиш спокойствие. Леко раждане!

# 4
  • Мнения: 3 595
Повечето ми приятелки родиха секцио. Къде се наложи, къде те искаха така... Никоя от тях не е имала проблеми. Кърменето започна от първия ден при всяка една от тях. Днес лекаря на сестра ми каза, че по принцип секцио си е по-добре. Човека не работи частно и при тях секцио се прави когато се наложи само. Това бяха неговите думи. Същото каза и лекаря на приятелката ми, който пък си работи в частна болница. Никое от момичетата около мен не имало проблеми след секцио и си ставаха и си носеха бебетата от 1-2 ден. Според мен е най-вече въпрос на личен избор. Аз след един случай в който една позната имаше толкова разкъсвания, че три месеца нито можеше да седи, нито да ходи, бях казала само секцио и нищо друго. Сега като съм бременна доста поразмислих. Разпитай и си вземи най-правилното решение за теб самата.

# 5
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Ivy
Повечето ми приятелки родиха секцио. Къде се наложи, къде те искаха така... Никоя от тях не е имала проблеми. Кърменето започна от първия ден при всяка една от тях. Днес лекаря на сестра ми каза, че по принцип секцио си е по-добре. Човека не работи частно и при тях секцио се прави когато се наложи само. Това бяха неговите думи. Същото каза и лекаря на приятелката ми, който пък си работи в частна болница. Никое от момичетата около мен не имало проблеми след секцио и си ставаха и си носеха бебетата от 1-2 ден. Според мен е най-вече въпрос на личен избор. Аз след един случай в който една позната имаше толкова разкъсвания, че три месеца нито можеше да седи, нито да ходи, бях казала само секцио и нищо друго. Сега като съм бременна доста поразмислих. Разпитай и си вземи най-правилното решение за теб самата.


Благодаря за успокоението, аз се бях настроила за нормално раждане, но не бих искла да излагам бебчо на какъвто и да било риск!

# 6
  • Мнения: 3 595
Всичко ще мине добре каквото и решение да вземеш. Simple Smile Стискам ти много палци!

# 7
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Ivy
Всичко ще мине добре каквото и решение да вземеш. Simple Smile Стискам ти много палци!


Благодаря, а на теб лека и безпроблемна бременност:)

# 8
На мен също корема ми беше много на високо до последно.Предизвикаха ми раждането и от първите контракции до раждането минаха само няколко часа.Много бързо получих пълно разкритие така че не е задължително секцио е казвам ти как беше при мен.Забравих да кажа че раждах с епидурална упойка и не усетих никаква болка.

дано да ти помогнах поне малко. леко и безпроблемно раждане

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
И моето беше високо и преносих два дни. На втория започна нормално раждане. Бързо получих разкритие и родих нормално. Бебето беше оплетено в пъпната връв, затова не е могло да слезе надолу, заключи лекарят.

# 10
  • Мнения: 768
Спокойно, и на мен и при двете бременности корема ми беше много на високо.
При втората преносих даже няколко дни.
По добре да преносиш, отколкото да родиш преждевременно.
Аз родих и двата пьти нормално. Не може да избираш секцио тук (много рядко го правят и при спешни случаи даже защото смятат че е много лошо, даже не знам защо, освен че в много редки случаи при секцио бебето има проблеми с дишането в началото, но иначе  е по-безопасно и безболезнено за майката).

Бебето което е доносено или преносено е по-развито и има повече способности(чува много добре вижда, дьржи си добре главичката и т.н.).
Само имай впредвид че при преносване бебчовците имат доста дьлги нокти- та вземи обезателно рькавички иначе ще си надраска лицето. В никакьв случай не му режи ноктите пьрвия месец- има опасност от инфекции. На пьрвата бебка и изрязах ноктите чак на  2 месеца, на новата сьщо смятам така да направя.

# 11
  • Мнения: 2 792
Когато раждах втория път , ме приеха  с 8см. разкритие, а бебето беше високо. Престоя ми в пред родилна беше точно 40 минути, родих си абсолютно нормално, без никакви проблеми, още на втория напън.Не се притеснявай, не мисля, че ще имаш проблеми Laughing
 Успех и леко раждане Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако ти е първа бременност коремът слиза по-късно, ако изобщо слезе. При мен първия път не се спусна изобщо, втория път си го джурках един месец в краката  Embarassed
Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 4 244
и двете ми деца си стояха на високо до момента в койот тръгнаха да излизат
Сами си намират пътя
Хич не се притеснявай
Щерката я преносих 3 дена. Сина 10
Никога за нищо не е гаранция

# 14
  • Мнения: 684
Аз бях по подобен начин с висок корем и главичката плаваща-исках много нормално раждане но след 7 часа в предродилна зала и 2 системи окситоцин + пълно разкритие се наложи секцио.Оказа се че пъпната ни връв е двоино по къса и неможе да се роди нормално.Секциото мина без проблем ,възтановяването също, така че споко-нищо лошо няма да родиш секцио Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт