послушни съпруги ли сте

  • 4 858
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 824
Бяхме в една компания със семейство ,което се мъчеше да ме убеди,че поведението на жената в семейството трябва да е послушание.При моето несъгласие ,те реагираха с подигравка .А според мен двамата съпрузи са равноправни и при вземането на решения касаещи семейството ,думата имат и двамата.Нашите познати са на мнение ,че последната дума казва винаги мъжа.
Кажете аз ли съм в грешка по този важен въпрос или съм права(дано,че не обичам много да слушам Grinning)

# 1
  • Мнения: 379
Е то е ясно ...  Не съм послушна и никога няма да бъда Twisted Evil Мисля, че безпрекословното подчинение убива не само уважението на мъжа към жената, но и интереса му на "ловец".

# 2
  • Мнения: 819
Определено не съм от послушните  Twisted Evil Но пък конфликти по този въпрос нямаме с мъжо. Ако той имаше такива изисквания към мен-тогава вече щеше да има конфликт. Не я разбирам аз тази теория, а, ако някой тръгне да ми спори по този въпрос- изобщо няма да се хабя да обяснявам, защото не би имало смисъл.Такива ръзсъждения са ми доста ограничени и някак си първични.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Аз също не съм от послушните. И смятам, че тази логика е абсолютна глупост. Според мен мъжът и жената в едно семейство са с равни права и отговорности. Както и не смятам, че в едно семейство жената трябва да чака мъжа й да я осигурява материално, докато тя обикаля по кафетата, фитнесите и козметичните салони.
 Слаба Богу, че мъжът ми няма претенции да се прави на "мъжкар", защото иначе щяхме да си имаме доста проблеми.

# 4
  • Мнения: 824
Ооооооооооооооо мъжът ми е много готин и добър ,никога сме нямали противоречия по този въпрос ,винаги обсъждаме не само въпроси касаещи семейството ,но и лични.Тези наши познати са семейство от 20 г. и съпругата е на мнение ,че трябва жената да си има тайни и да използва ''женски хитринки'',което за мен е недопустимо в един брак Thinking

# 5
  • France
  • Мнения: 726
Какво значи послушание?Като кученце на каишка ли?Семейството е съвкупност от отговорност,съпричастност,доверие и определени компромиси.Учудвам се,че все още съществуват семейства с подобен архаичен модел на съществуване,освен ако имат друго религиозно възпитание

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Понякога е добре да оставиш съпруга да си мисли че той има думата. Но аз дори  това не правя. Малко по малко му извзех последната дума. Сега почти за всичко се допитва, което понякога ме дразни, понякога ме радва. А знам в началото си мислеше че той решава.
 Laughing Laughing LaughingВзаимното разбирателство е добър вариант, но трудно постижим, така че не си давам последната дума Joy

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 179
Е то е ясно ...  Не съм послушна и никога няма да бъда Twisted Evil Мисля, че безпрекословното подчинение убива не само уважението на мъжа към жената, но и интереса му на "ловец".

Познавам мъже, които не могат да тарпят жена им да има мнение... те я подтискат, втълпяват че е кръгла нула... И от това се чувства добре.. обичат да доминират..
Аз лично не съм послушна съпруга, но имам послушен мъж  Laughing

# 8
  • Мнения: 379
Е то е ясно ...  Не съм послушна и никога няма да бъда Twisted Evil Мисля, че безпрекословното подчинение убива не само уважението на мъжа към жената, но и интереса му на "ловец".

Познавам мъже, които не могат да тарпят жена им да има мнение... те я подтискат, втълпяват че е кръгла нула... И от това се чувства добре.. обичат да доминират..
Аз лично не съм послушна съпруга, но имам послушен мъж  Laughing

Те уважават ли жена си, как мислиш ...  Rolling Eyes Предполагам всички сме съгласни, че това са мъже с чувство за малоценност
Иначе съм съгласна, че жената също не трябва да се държи по този начин - да размахва камшика и да натрапва мнението си за всичко. Там идва времето за "женските хитрости" или способността ни да накараме мъжа до себе си да смята нашите желания, за свои "най-добри идеи" Wink

# 9
  • Мнения: 1 364
двамата съпрузи са равноправни и при вземането на решения касаещи семейството ,думата имат и двамата.


И при нас е така

# 10
  • Мнения: 3 500
Не, не съм послушна съпруга. Naughty И никога няма да бъда.
Амън и от мене понякога. Ама няма да се променя. И не искам...

# 11
  • Мнения: 5 539
В нашето семейство има абсолютна равнопоставеност. Ако по някой въпрос сме на едно мнение, става на неговото. Ако сме на различни мнения, става на мойто. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 500
Прочетох и по-горните мнения.  newsm78 Дали да не основем "Клуб на непослушната съпруга"  newsm78 Все люти чушки ще се съберем.  hahaha hahaha hahaha

# 13
  • Мнения: 1 877
Аз по принцип съм кротка и неконфликтна,така че вие си правете изводите...

# 14
  • София
  • Мнения: 9 108
Ами според мен си има жени, които изпитват потребност да ги мачкат, колкото и странно да звучи. И мъже, които искат да подтискат. Ако такива двама се съберат, няма нищо лошо, щом си задоволяват взаимно потребностите. Въпросът е да се получават взаимоотношенията, а не някой да се чувства ощетен.  Naughty
Иначе нашият вариант е на взаимни компромиси, на които се учим с течение на времето. Продължавам да си мисля, че бракът си е голяма дипломация, която е желателно да е подплътена и с голяма любов естествено   action032

Общи условия

Активация на акаунт