длъжна ли съм да регистрирам детето си

  • 2 358
  • 25
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 082
при положение, че е от смесен брак? Днес в КС ми беше препоръчано, след като родя, да го регистрирам, за да не го третират като чужденец в България и за да му се даде ЕГН. Има ли законно изискване за това?
Просто любопитствам какви са предимствата и неодстатъците.

# 1
  • Мнения: 3 880
Аz не съм чувала zа такова неЩо (че е zадължително), но доста хора май го правят. Аz Ще раzпитам първо каква е проzедурата и ако става лесно може би Ще я регистрирам, но ако трябва да иzпиШа един литър мастило и да обикалям насам натам хич не се хваЩам....

# 2
  • usa
  • Мнения: 2 113
не е задължително. при положение, че има български родител, детето има право на българско гражданство. аз лично съм на принципа "колкото повече гражданства, толкова по-добре"  Simple Smile . обаче в германия двойното гражданство не беше ли забренено?

# 3
  • Мнения: 4 244
Не че е забранено просто не е разрешено двойнот гражданство
Иначе не виждам за какво ти е да го регистрираш - Биба е  права не е задължително.
Моите са си само с немски паспорти и си ходим бе проблем и досега не са третирани като чУЖДЕНЦИ.
Само ги регистрирам в полицията за да ссе знае къде са пребивавали и толкова

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: debelanata
Не че е забранено просто не е разрешено двойнот гражданство
Иначе не виждам за какво ти е да го регистрираш - Биба е  права не е задължително.
Моите са си само с немски паспорти и си ходим бе проблем и досега не са третирани като чУЖДЕНЦИ.
Само ги регистрирам в полицията за да ссе знае къде са пребивавали и толкова


ами най-малката полза от българското гражданство на детето ти е например, че при престой в българия повече от месец няма да се налага вадене на виза. аз смятам, че възможно най-рядко общуване със служители от български консулства/посолства по каквито и да е поводи е желателно за нервната ми система.

# 5
  • Мнения: 4 244
Цитат на: миз
аз смятам, че възможно най-рядко общуване със служители от български консулства/посолства по каквито и да е поводи е желателно за нервната ми система.

Виж за това си многооооо права, ама засега я карам така.
А и таткото дума не дава да се издума де да им извадя БГ документи. Мръсен Националист Embarassed

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Не е zадължително да го регистрираш. В Германия детето може да има двойно гражданство, особено, ако единият родител е германец. Само zа теzи, които имат родители чужденци, и имат двойно гражданство, трябва да иzбират от 18 год. въzраст, кое гражданство искат да zапаzят. Мога да ти дам и линк с информация, но това ще мога да го направя едва утре.

# 7
Много се зарадвах на тази тема, да про4ета какво вие мислите по вьпроса Grinning
И аз сьм изправена пред сь6тата дилема, дали да ги регистрирам или не. Ве4е сьм порь4ала актовете им за раждане за легализация.
Оба4е ме е страх да не измислят пак някоя глупост от сорта на здравните застраховки, дето им ги дьлжим #2gunfire. И после  като станат на 18 години(има време до тогава Grinning ) пак има ходене, за6тото по датско законодателство, трябва да се откажат от едното гражданство...
А бе да не си остане само с ходенето тук и там, а никаква полза от това...

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Цитат на: miragh
Много се зарадвах на тази тема, да про4ета какво вие мислите по вьпроса Grinning
И аз сьм изправена пред сь6тата дилема, дали да ги регистрирам или не. Ве4е сьм порь4ала актовете им за раждане за легализация.
Оба4е ме е страх да не измислят пак някоя глупост от сорта на здравните застраховки, дето им ги дьлжим #2gunfire. И после  като станат на 18 години(има време до тогава Grinning ) пак има ходене, за6тото по датско законодателство, трябва да се откажат от едното гражданство...
А бе да не си остане само с ходенето тук и там, а никаква полза от това...

ами именно за това подхванах темата, не ща после да имам пак разправии за всяко нещо с българската бюрокрация. Вчера в КС беше една българка (от мойто градче) да вади паспорт на бебето, то родено преди месец, направо стана жал в тия студове как бяха хукнали и те да се разправят, ама нейсе...

# 9
Цитат на: debelanata
Цитат на: миз
аз смятам, че възможно най-рядко общуване със служители от български консулства/посолства по каквито и да е поводи е желателно за нервната ми система.

Виж за това си многооооо права, ама засега я карам така.
А и таткото дума не дава да се издума де да им извадя БГ документи. Мръсен Националист Embarassed


Дебеланата, ама ако таткото си е патил от бьлгарската ни бюрокрация, може би има право. На6ият татко о6те не знае, 4е сьм дала документи за легализация. 4акам удобен момент Grinning. о4аквам да ме попита за6то искам да си усложнявам живота. ама аз си оби4ам Бьлгария и ми се иска някак си  Simple Smile

ох  Thinking  4удя се и се мая за тази регистрация

# 10
  • Мнения: 1 502
Аз мисля, т.е. казаха ми, че виза за престой  на чужденец в БГ е нужна, ако престоят му е повече от 3 месеца според законите на Шенген. Както от българите изискват да имат виза за повече от 3 месеца извън граница, така и БГ изисква това от чужденците. Това ми го казаха във връзка как е по-добре за бебето и нас да пътуваме до БГ, т.е. да пътуваме с исландски паспорти всички. Но съм решила да проверя в сайта на външното министерство.

# 11
  • Мнения: 1 502
Пак аз току що прпверих в сайта на Външното, бях права вижте сами: http://www.mfa.government.bg/ в раздела Консулски услуги/Визи за чужденци Grinning

# 12
  • Мнения: 530
Цитат на: palmira
Цитат на: debelanata
Цитат на: миз
аз смятам, че възможно най-рядко общуване със служители от български консулства/посолства по каквито и да е поводи е желателно за нервната ми система.

Виж за това си многооооо права, ама засега я карам така.
А и таткото дума не дава да се издума де да им извадя БГ документи. Мръсен Националист Embarassed

A  след като Бг влезе в ЕС, пак ли трябва да се вади виза за над месец престой?
Всъщност аз миналата година бях в Бг повече от месец, и на летището никой на тръгване не спомена , че съм пресрочила месеца. Нямах никакви визи.


За страните, които са в Шенген - гражданите им имат право на престой до 3 месеца в Б-я без виза. Но за други страни (като например Щатите, където е миз и Англия Twisted Evil ), престоя без виза е само 30 дни. Затова аз отсега се чудя например какви ще ги правя точно през лятото защото мислим да ходим до България за около 2 месеца с новото бебе. Ако е момиче, ще я направя български гражданин, но ако е момче не искам, а това означава да вадя визи.... и съответно да ходя до посолството. Twisted Evil  Ама има време, ще видим как ще се развият събитията. Wink

# 13
Цитат на: MM
Цитат на: palmira
Цитат на: debelanata
Цитат на: миз
аз смятам, че възможно най-рядко общуване със служители от български консулства/посолства по каквито и да е поводи е желателно за нервната ми система.

Виж за това си многооооо права, ама засега я карам така.
А и таткото дума не дава да се издума де да им извадя БГ документи. Мръсен Националист Embarassed

A  след като Бг влезе в ЕС, пак ли трябва да се вади виза за над месец престой?
Всъщност аз миналата година бях в Бг повече от месец, и на летището никой на тръгване не спомена , че съм пресрочила месеца. Нямах никакви визи.


За страните, които са в Шенген - гражданите им имат право на престой до 3 месеца в Б-я без виза. Но за други страни (като например Щатите, където е миз и Англия Twisted Evil ), престоя без виза е само 30 дни. Затова аз отсега се чудя например какви ще ги правя точно през лятото защото мислим да ходим до България за около 2 месеца с новото бебе. Ако е момиче, ще я направя български гражданин, но ако е момче не искам, а това означава да вадя визи.... и съответно да ходя до посолството. Twisted Evil  Ама има време, ще видим как ще се развият събитията. Wink



Какви са ти сьображенията (ако  е мом4е не, а моми4е да). Питам, за6тото се ми се вьрти из главата и вьпросьт с казармата. Да не ми тьрсят военните мом4енцето, та пак обяснения, документи, разправии Sad .

# 14
  • Мнения: 530
Цитат на: miragh
Цитат на: MM
Цитат на: palmira
Цитат на: debelanata
Цитат на: миз
аз смятам, че възможно най-рядко общуване със служители от български консулства/посолства по каквито и да е поводи е желателно за нервната ми система.

Виж за това си многооооо права, ама засега я карам така.
А и таткото дума не дава да се издума де да им извадя БГ документи. Мръсен Националист Embarassed

A  след като Бг влезе в ЕС, пак ли трябва да се вади виза за над месец престой?
Всъщност аз миналата година бях в Бг повече от месец, и на летището никой на тръгване не спомена , че съм пресрочила месеца. Нямах никакви визи.


За страните, които са в Шенген - гражданите им имат право на престой до 3 месеца в Б-я без виза. Но за други страни (като например Щатите, където е миз и Англия Twisted Evil ), престоя без виза е само 30 дни. Затова аз отсега се чудя например какви ще ги правя точно през лятото защото мислим да ходим до България за около 2 месеца с новото бебе. Ако е момиче, ще я направя български гражданин, но ако е момче не искам, а това означава да вадя визи.... и съответно да ходя до посолството. Twisted Evil  Ама има време, ще видим как ще се развият събитията. Wink



Какви са ти сьображенията (ако  е мом4е не, а моми4е да). Питам, за6тото се ми се вьрти из главата и вьпроса с казармата. Да не ми тьрсят военните мом4енцето, та пак обяснения, документи, разправии Sad .


Ами точно и това са ми на мен съображенията. Не знам как стои въпроса с двойното гражданство и военната служба. Но факт е че в България все още има задължителна военна служба, а тук в Англия няма. Така че, ако се роди момче, ще трябва да проуча по-подробно как стои въпроса. Засега са казали момиче, затова и не съм се интересувала много-много, но ако някоя мама на момчета знае, нека каже. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт