Предимства и недостатъци на захранването след 6-тия месец.

  • 2 075
  • 33
  •   1
Отговори
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравейте майчета,
Синът ми е на 4 м. и половина и започнах да се интересувам от темите за захранването. Ние сме само на кърма и се питам  newsm78 до кога може да продължи това. Не знам защо, точно 6-тият месец е фиксиран като оптимален срок за захранване. Ако има майчета, които имат опит със захранването след този период, ще се радвам да споделят опита си, както и предимствата и недостатъците на това по-късно захранване. Също се интересувам и от така наречено "Педагогическо захранване", събирам инфо  Grinning. Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
 Лично за мен най- големият плюс е, че късното захранване ми помогна да продължавам да кърмя и до ден днешен. Първото си дете захраних след 40-я ден със сок и приключих с кърменето до края на 3ти месец. Недостатъци досега не съм видяла.

В случай, че не си ги видяла в Библиотеката Grinning
Педагогическо захранване
Защо да отложим захраването


# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Предимствата са, че малко или много предпазваш от възможни алергии, организмът е имал време да "узрее" за храна; щом детето е готово, можеш да прескочиш пасирането на храната например.
6-те месеца все си мисля, че са наложени от по-скоро от индустрията.  newsm78

# 3
  • Мнения: 230
Под натиска на бабите и съпруга предложих на Влади ябълково пюре на Хип в началото на петия месец. Резултатът бяха страшни колики и разстройство.
Сега на навършени 6 го хапва вече четвърти ден без проблеми (пу-пу- дане му е уроки Simple Smile).

# 4
  • Мнения: 2 159
и аз се вълнувам от тези въпроси, записвам се да следя темата Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Късното захранване няма недостатъци.
В тази статия, обстойно е разяснено защо точно след 6ти месец е подходящо да се започне със захранването. Захранване с твърди храни: струва си да се изчака
В библиотеката на форума има още доста статии в подкрепа на късното захранвене.
Приятно четене.

# 6
  • Мнения: 822
Според мен по-късното захранване има само предимства.И аз се изкушавах да започна по-рано, но резултатите бяха само негативни.Баткото пи сокчета на 40 дни, хапваше от кухнята на 4 и половина месеца и резултатът: повръщане, разтройства, колики.И всичко това по съвет на педито и изчетени книги.Тогава още нямахме интернет.
Сега с беба сме добре.Започнах значително по-късно със захранването и нямаме проблеми.
А за 6-те месеца - мисля,че тогава храносмилателната система на бебето е готова за новата храна.И може да стои седнало.А ние си имахме и вече две зъбчета.

# 7
  • Мнения: 9 481
След като изчетох сумати версии за захранването, твърдо реших-изключително кърмене до края на 6-ия мес, и захранване след това..захраних на 6,5мес.
Негативи от това-никакви Peace
Стигам до извода, че бъдещите и настоящи майки, трябва да гледат малко научно-полулярни филми /като напр. "Човешкото тяло" на ВВС-мн добра поредица Peace/, за да разберат кога узрява храносмилателната с-ма за др храна освен кърмата, защо кърма и каква е връзката с мозъка на бебето, кога ще проговори бебето-че това е един чисто физиологичен процес, кога ще проходи-връзката е с ухото и мнооого др хем интересни хем важни неща....

# 8
  • Мнения: 173
Аз също се записвам, за да следя темата и съм пред следната дилема: Храним се 7 пъти на 3 часа, кърмя но за 1 хранене не стига, а на 1 поне дохранвам след кърмене и се чудя дали и по-добре да продължаваме така или е по-добре да се захраним по-рано и да махнем адаптето. Само да кажа, че почти нямах кърма и с много усилия стигнах дотук, така че повече от това няма да се увеличи.
Ще се радвам да помогнете със съвети.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
Анелия, няма нужда да захранваш- можеш да даваш АМ. Децата, които са на изкуствено мляко също се захранват след 4-6ти месец по същите причини, поради които и кърмачетата- избягване на алергии.

# 10
  • София
  • Мнения: 958
Под натиска на бабите и съпруга предложих на Влади ябълково пюре на Хип в началото на петия месец. Резултатът бяха страшни колики и разстройство.
Сега на навършени 6 го хапва вече четвърти ден без проблеми (пу-пу- дане му е уроки Simple Smile).


И аз също дадох на малката ябълково пюре на Хип преди около 3, 4 дни и коликите се завърнаха. Не беше се будила през нощта отдавна и след това пюре се събуди 2 пъти, пъшкайки от колики. Спрях всичко и смятам да захраня по-късно. Кърмата си е явно най доброто.....Разбира се зависи и от децата, знам, че при някои всичко със захранването е безпроблемно.Затова всяко бебе е уникално и трябва да опознаваме все повече нашите бебоци!!! Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 6 254
Мисля, че няма недостатъци късното захранване (след 6-тия месец), освен може би постоянните въпроси и обяснения на близки и далечни. Mr. Green

Захраних на 6 м. и няколко дни, а сега живот и здраве със второто бебче може даже и до 7м. навършени да изчакам. Няма смисъл да се бърза.

И не е вярно, че късно захранените бебета били злояди - моят син и като бебе и сега си хапва много добре и без претенции. Което си е злоядо е злоядо, независимо кога е захранено, както и обратното.

А предимствата са много - най-вече, че повече млекце приема, може да седи докато го храниш, не е нужно да е полутечна храната, стомахчето е по-зряло, намалява се опастността от алергии, а майката има повечко време до 6 м. да излиза без да носи пюрета и лъжички със себе си, защото млякото е винаги топло и на разположение. Laughing

# 12
  • Мнения: 64
Според мен 6 месеца е относително, ориентировъчно.Аз например захраних без проблеми на 5 навършени месеца, като прецених, че детето е напълно готово, с 2 зъба и неудържим интерес към нашата храна.Мислех да чакам след шестия месец, ама щеше да се получи малко насилствено въздържание, затова пробвах и то прояде с кеф.Затова не е нужно да се вманиачаваме в месеците, а да следим развитието на децата си и да преценяваме разумно, след като сме се информирали предварително кое е препоръчително.А иначе и аз съм против ранното захранване и мисля, че е пълен абсурд даването на твърда храна на хора без зъби, които не могат да стоят седнали... Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 254
Според мен 6 месеца е относително, ориентировъчно.Аз например захраних без проблеми на 5 навършени месеца, като прецених, че детето е напълно готово, с 2 зъба и неудържим интерес към нашата храна.
Естествено. bowuu Аз и затова си мисля с второто бебе да поизчакам (ако прилича на батко си), защото Емко нямаше проблем със захранването, освен, че страшно се запече, та за няколко дни минахме само на кърма. Но си качваше нормално само на кърма, но педиатърката и сестрата вече ми даваха зор и аз в страха си да не би да са прави, че наистина мога да му докарам анемия или нещо такова (а се оказа, че хемоглобинът му е 133) реших, че няма да чакам повече. Но в началото сучеше лъжицата. Laughing

# 14
  • Мнения: 2 616
На нас ни казаха да изчакаме със захранването поне до 5-6 месец, защото сме предразположени към алергии, предполагам поне това им спестява на дечицата късното захранване.

Общи условия

Активация на акаунт