Ако "трябва", бихте ли ходили забрадени?

  • 10 811
  • 157
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако и съпругът ми трябва, тогава и аз трябва, но ако той не, то и аз не. Защо него да го гледат, а мен да не ме гледат, все още не съм за скриване. Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 534
Ако така съм възпитана сигурно няма да ми прави впечатление моето облекло,а това на другите  Thinking
иначе някой от източните дрешки ми допадат и бих носила с удоволствие,не чадора и фереджето естествено,а широките и дълги панталони,туниките и тн.,защото са доста удобни,а някои са и много красиви   Flutter
но не и ако ме принуждават




Освен 'Неверница" и "Не без дъщеря ми "на Бети Махмуди също е много добра книга по темата

# 33
# 34
  • Мнения: 920
Бих прибавила Принцеса Султана - трилогия.
След като й дойде мензисът/лелката или както там му се вика колтурно/, трябва да се омота.

А не сте ли го правили? Аз съм. За да вляза в страната, за да вляза в джамия - да я разгледам. На входа ти дават папучки - трябва да се събуеш, пола - нещо като чувал с ластик на кръста и забрадка - от последното много ме беше гнус.

# 35
  • UK
  • Мнения: 3 959
Както всички досега, или почти всички - ако така съм възпитана ще го нося, ако сега ми го наложат - не, разбира се. Но да се отрече напълно е невъзможно - все едно когато жените не са носили панталони да са ги питали дали биха носили.

# 36
  • Мнения: 4 916
По убеждение бих носила. При липса на такова обаче Thinking ще трябва да помисля.


# 37
  • Мнения: 254
Да, бих носила. Лошото е ако трябва задължително.

# 38
  • Мнения: 3 634
Бих прибавила Принцеса Султана - трилогия.
След като й дойде мензисът/лелката или както там му се вика колтурно/, трябва да се омота.
То не беше ли също и, че й направиха и женско обрязване? Или се бъркам с книгата?

# 39
  • Мнения: 920
Бих прибавила Принцеса Султана - трилогия.
След като й дойде мензисът/лелката или както там му се вика колтурно/, трябва да се омота.
То не беше ли също и, че й направиха и женско обрязване? Или се бъркам с книгата?


На нея не- вече се били окултурили, но на някои от сестрите й.

# 40
  • Мнения: 1 655
И на мен ако ми наложат на сила бих се бунтувалано ако и твоите убеждения са такива и ако си израснала така ако си възпитана така!Да бис се обличала так!
Верно е това че семейството е най вазно в арабските страни!Верно е че се носи но не насила а по убеждения, може майката да носи но дъщерята да не иска!Е бащата казва тежката дума а и момичето си понася последствията!
Естествено днешните времена са различни има закони които повече защитават жената от мъжа в арабските страни!
За инфото черната дълга рокля има хиляди разновидности и се казва Абая аз имах такава и беше мног гот тип прегърни ме и като вървиш естествено ти се виждат дънките та и краката на моменти до бедрото, по чехли си боси крака имам предвид и не съм слагал кърпа!А кърпата се нарича Шейла или Хедджаб, но на хеджаб казват на това от което се виждат само очите!
Също са мног удобни туниките им и колко са шарени и добре направени и наистина скриват ненужните килограми !А за това че отдолу са облечени в диор и версаче, ами то им личи кърпите на главите им са такива чантите, да не говорим че има магазини за Абая с плат на различните марки и за мъжете има и струват едан чанта пари има с нашити камъни сваровси и т.н.
има и такива който ходят по дънки блузка но с дълаг ръкав и много шик сложена забрадка която си подхозда с дрехите ти чантата ти , а такива магазини има за забрадки като тук за фибички, свят да ти се завие от модели цветове нашивки!
И наистина се гримират доста някои от тях, араби са го казали че една арабка може да те съблазни само с поглед друго не и е нужно!
И намен лично ми беше удобно до бакалииката по пижамка отдолу в горещите дни е не с типа предарни ме че може катастрофа да стане а типа риза !
не мислишмног много дали ти се вижда това и онова, но наистина отдолу са мног шик защото като идеш на гости при приятелки си я махаш и нали трябва да покажеш какво си си купила и секси се обличат отдолу!но наистин аможеш да си бавлечеш проблеми с по разголеното, подвикват ти от колите, спират да си дават номера да им звъннеш, карат редом с теб докато ти вървиш пеш и това може да е 1км дори не се отказват лесно!
Абе весело да е!
надявам се съм отговорила на любопитството ви!

# 41
# 42
  • Мнения: 2 258
Ако съм се родила и съм свикнала всички около мен да са забрадени,много ясно,че и аз ще съм....За мюсюлманската религия да нямаш фередже е все едно да си тръгнал гол по улиците....

# 43
  • Мнения: 7 186
Ако се бях родила в такава страна, вероятно манталитета ми щеше да е друг и щях да си ходя забулена като всички, приемайки го за нормално.
Но иначе доброволно не бих го направила. Нито бих отишла да живея на място, където някой ще ми налага да го правя.

# 44
  • Мнения: 4 633
 А ако религията не го повеляваше, но мъжете ви настояваха щяхте ли да се съобразите с желанието им?

Общи условия

Активация на акаунт