Ако "трябва", бихте ли ходили забрадени?

  • 10 808
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 633
 Ако в страната ни ( да не дава Господ ), официалната религия повеляваше да ходим забрадени щяхте ли да го правите и да се примирявате ?

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 00:28 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 2 353
  Само с кожено фередже.

# 2
  • Мнения: 2 550
Е, зависи...
Въпрос на възпитание (ако от дете ме забрадват, що не) Laughing
Ако сега ми наложат подобно нещо...ще им покажа среден пръст  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 3 423
Ами в едно село, на 20 км от София,
много жени ходят със забрадки, не
мисля, че е забранено. Ни религия,
ни закон ги спира. Впрочем и аз си
слагам шал на главата, като ме зажули
оня ми ти угърчински вихрогон, пък
нямам баш в тоз момент топла шапка.

# 4
  • Мнения: 4 633
Liso,не със забрадка. С онези дрехи ( незнам как се наричат ), които носят жените  в мюсюлманските и арабски страни.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Официалната религия в моята страна е повелила носенето на кръст на шията и окачването на икони по стените.

Примирих се, но не нося и не кича.

Все пак, никой не иска да ме убива заради неподчинението ми.
Все още.

# 6
  • Мнения: 3 423
Аз много често ги наблюдавам
забулените госпожи по транспорта.
И се питам, с какво си повдигат така
косите. На върха на главата е все
повдигнато. Но не съм се престрашавала
да ги попитам. Знае ли някоя от вас
или да питам хабибитата в чужбинския?

# 7
  • Мнения: 3 491
Да. И с дълга черна дреха до петите бих ходила. Ще ми спести омразното влизане по необходимост в магазини за дрехи. Ако може този стил на обличане да се приеме изтръгнат от религиозния му контекст, не бих се поколебала да го последвам.

# 8
  • Мнения: 2 792
 Все още съм на сухи тренировки на израза "трябва" за каквото и да е било, не съм добра ученичка, обикновено не вдявам защо "трябва " Tired

# 9
  • Мнения: 4 633
Забавна интерпретация Simple Smile
Малко off, но моя позната която работеше като лекар в една от тези страни, където на жените по улиците се виждат само очите Simple Smile разказваше, че под черните дрехи имали такива чеизи, че не е истина Laughing
Ако обстоятелствата и религията ти го повелява.

# 10
  • Мнения: 1 100
Ами ако всички около мен са така и живея в такава среда, в която това е традиция - защо не. Тогава едва ли ще бъде нещо необикновено за мен. Но ако сега се опитат да ми надянат тва' чудо - абсурд.  Naughty

# 11
  • Мнения: 2 792
  Не мога да погледна на нещата от ъгъла на- религията и обстоятелствата  ми го повеляват, мога да изфантазирам някакъв отговор в този смисъл, но никога не съм била в толкова крайна ситуация, за да мога да кажа дали ще приема или не, наложения избор.

# 12
  • Мнения: 619
Ако "трябва "бих носила,да.
Само мир да има. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 423
Аз обичам да емигрирвам,
сигурно ще се чупя нанякъде.

# 14
  • Мнения: 2 013
На този въпрос тип "лексикон" ще взема да ти отговоря.

Живях в една от страните, където жените се забулват най-много. След като паднаха талибаните всички очакваха те да свалят бурките и да тръгнат като модерни мюсюлманки с по една небрежна кърпа на главите, покрили ръцете, ханша и краката, включително глезените.
Да, ама не. Огромно мнозинство от жените продължаваха да си носят бурките, под които трудно се диша (слагала съм за проба) и почти не виждаш през мрежичката но очите. На многократните ми въпроси "защо" чувах различни отговори - традиция, вяра, желание да се скриеш от мъжките погледи. А мъжките погледи там са................
Аз горе-долу спазвах дрес код-а, но кърпата по-често я нямаше на главата ми, руса съм, бяла, синеока, и чувах безкрай обяснения в любов на улиците дневно (когато ми се налагаше да изляза сама).
Местните мъже говореха за "секси бурка" - т.е. че тази изглеждала добре под палатката. Фантазираха какво има отдолу. Един разголен глезен май предизвикваше фантазии, които тук и корица на Плейбой не би предизвикала.
Младо момиче - преводачка от английски на местните езици, се молеше 5 пъти дневно, не даваше кичур да се покаже от косата й, и я заварих един ден да си трие лака от ноктите преди обедната молитва. "Защо, Хосай? Много е красив!". "Да, красив е, сутринта се лакирах, но трябва да се молиш чист, напълно чист, а лакът замърсява....".
Не е истина обаче какво има под бурките. В женските отделения на сватбите можеш да видиш рокли като за принцеси, килограми злато, изкуствени клепки, тежък грим... Имам снимки, мога да постна някой път....

И да отговоря накрая. Ако съм израсла с вярата, че трябва да крия прелестите си за един мъж, сигурно не бих имала нищо против да се скрия от чужди очи. Ако ми го наложат сега - ще имат да вземат!

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 01:59 от Divana

Общи условия

Активация на акаунт