По - хубавото място...

  • 730
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Темата за Кембъла ( лека му пръст) ме накара да се замисля...
Наистина ли онзи свят е по - хубавото и добро място?
Защо когато го помисля, ме хваща страх, та за мен най -хубавото място е тук, при децата ми, при човека, който ме обича, тук, където мога да се усмихвам, дишам, плача....
А там, никой не се е върнал да каже, дали наистина е по - хубаво, дали им е по - добре там, далече от всички, които са радвали, обичали...?
Темата е тежка, за което се извинявам, но бих искала да чуя и вашите мнения...

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 14:27 от Буболина

# 1
  • Мнения: 15 619
Ох, наистина тежка тема.
Действа успокоително да вярваме, че обичаните от нас, напускайки ни завинаги, отиват на по-добро място и че ние ще ги последваме някой ден...т.е. няма да сме сами, там няма да има проблеми, злото не може да ни последва дотам. Търсим смисъла, такъв какъвто на нас ни се иска да бъде...
И да, аз предпочитам да вярвам, че има и по-добро място за изтерзаните ни души. Че има покой и аз ще го намеря рано или късно...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Зависи кой какво разбира под "оня свят", хората имат различен поглед. Ако имаш предвид, че тук е земята, а отвъд- рая - не, не смятам така. Имам по-друго виждане за нещата. По-скоро вярвам в някаква цикличност и синхронност на вселенско ниво.

# 3
  • Мнения: 2 258
Аз все си мисля,че би било по-добре ако няма друг живот.Та нали отивайки да живееш без близките,които обичаш най-много от всичко нас вета,отново ще бъдеш нещастен?Или просто се изчиства съзнанието на духа?Не вярвам....Предпочитам мрак и толкова....

# 4
  • Мнения: 3 423
Нещо сте се сговнили напоследък.
А навън грее уж слънце.

Силно се надявам онзи свят да е
по-благ от този и все пак се старая
да съм добър човек, та да няма да
връщам за стъпки вляво.
И ще се преродя в клюка.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мисля, че има по-хубаво място от тук и сега.
Не вярвам, че има нещо "след това".

# 6
  • Мнения: 803
Според мен това за "другия свят" го използваме най-вече като успокоение, че смъртта не е чак толкова страшна. Опитваме се да намерим надежда, че когато някой си отиде, това не е  края, че някой ден пак ще сме заедно. Аз вярвам в това; не мога да дам доказателства, че има друг свят, но пък в природата нищо не се губи - просто преминава от един вид в друг.
Имала съм момент, в който видях смъртта в очите. Катастрофа. В моя случай животът не мина пред очите ми като на лента, главата ми беше изпразнена от всякаква мисъл, дори и страх нямаше. В момента на удара просто хванах ръката на приятеля ми, вкопчих се в него и изкрещях "обичам те!" Всичко траеше не повече от няколко секунди, но на мен ми се стори часове. Не знаех дали пак ще отворя очи - важното беше да държа неговата ръка.
Когато всичко свърши, когата колата най-накрая спря на едно място, когато пак отворих очи, първата ми мисъл беше той - слава Богу, беше добре. Първата му мисъл бях аз. Ръцете му трескаво ме галеха по лицето, чувах само "Добре ли си,Господи,добре ли си?"...
Искам да кажа, че според мен страхът ни от смъртта е по-скоро свързан с близките ни хора. Да не ги сполети тях. Защото освен безграничната ни любов към тях се промъква и едно друго чувство...Не знам дали как точно да го нарека. Но също се страхуваме, че ако някой наш близък си отиде, какво ще правим ние, как ще се справим с това, как ще продължим да живеем...Защото понякога нямаме време да се подготвим, да приемем мисълта, да кажем това, което винаги сме искали да кажем, но все сме отлагали, защото"това на мен не може да ми се случи"...
 Sad

# 7
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз бях изпаднала в такова състояние, когато мой приятел почина. Около година не спрях да се питам къде ли е той сега, какво ли се случва с душичката му. Разбира се нямах отговор на тези въпроси.....представях си най-различни гледни точки. Сега от цялото си сърце се моля да се чувства щастлив! Убедена съм, че той знае съдбата на всичките си близки хора и ни закриля, а също така, че някой ден пак ще се срещнем....... Flowers Rose

Общи условия

Активация на акаунт