Най-смешното нещо...

  • 5 416
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
....което е "изтърсвало" детето ви и ви  карало да си умирате от смях е?




Аз ще пиша по-нататък за племенничката,щото нали още не съм мама   Blush

# 1
  • Мнения: 46
"Бакону" - обратно Joy"Уто муто" - кумчо вълчо

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 16:16 от raisa08

# 2
  • Мнения: 141
мамо какво правиш сега с "мишницата"(мишката) на компитана? Joy

# 3
  • Мнения: 534
Лятото имах гъбички в ухото и трябваше да си капя капки,легнала съм на леглото и мъжо ми капе,а племенницата идва и ме пита какво и защо го правя,аз й отговарям че имам гъби в ухото и тя ме пита изключително учудена:
 -"Ама те се ядат,защо си ги слагаш в ушите?"    hahaha

# 4
  • Мнения: 2 716
Гледаме "Мюзик айдъл" и на екрана се появява Марго (от Сървайвър) с черна рокля с тънки презрамки, от която бюстът й направо прелива. Дъщеря ми: "Ама тя й е малка!"

# 5
  • Мнения: 822
След като се е изчуркал, синът ми вика на татко си:
- Тате,ела за един много важен въпрос!Гащите ми!
 Joy

# 6
  • Мнения: 15 619
...разговаряме за бъдещата му стая/ уточнявам, че беше преди година /, че ще има тераса, ще сложим масичка със столчета, впускам се аз в описания и му предлагам:
- И като ти дойде някое момиче на гости, там ще пиете кафе!...
Човекът помисли, помисли и отсече:
- И ще се чукаме!...
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 7
  • Мнения: 2 495
И аз не съм мама все още, но брат ми(той е доста по-малък от мен)веднъж се изцепи:"Како, айде отивай и да вземеш изпита с 2" hahaha

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 788
...разговаряме за бъдещата му стая/ уточнявам, че беше преди година /, че ще има тераса, ще сложим масичка със столчета, впускам се аз в описания и му предлагам:
- И като ти дойде някое момиче на гости, там ще пиете кафе!...
Човекът помисли, помисли и отсече:
- И ще се чукаме!...
 #Crazy #Crazy #Crazy

 hahaha На колко години е?

# 9
  • Мнения: 15 619
Тогава беше на 5-6... и общо взето всеки ден ми изтърсва по нещо, ама аз ги забравям..., последното беше скоро: Дърпа си пишето като ластика и аз небрежно му подхвърлям да не го дърпа така зверски, то си е негово и ще му трябва, а той ми отвръща - Е, то и без туй умряло!!! Shocked Какво да му кажа?!
Сега е на седем години...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Тогава беше на 5-6... и общо взето всеки ден ми изтърсва по нещо, ама аз ги забравям..., последното беше скоро: Дърпа си пишето като ластика и аз небрежно му подхвърлям да не го дърпа така зверски, то си е негово и ще му трябва, а той ми отвръща - Е, то и без туй умряло!!! Shocked Какво да му кажа?!
Сега е на седем години...

 Joy

# 11
  • Мнения: 534
...разговаряме за бъдещата му стая/ уточнявам, че беше преди година /, че ще има тераса, ще сложим масичка със столчета, впускам се аз в описания и му предлагам:
- И като ти дойде някое момиче на гости, там ще пиете кафе!...
Човекът помисли, помисли и отсече:
- И ще се чукаме!...
 #Crazy #Crazy #Crazy
smile3532  просто без думи

# 12
  • Мнения: 1 840
Последният бисер на моя син (3 годишен) е от преди два дни. Намазал си косата с нещо сладко и един кичур му се е слепил. Той си го опипа най-старателно и заключението му беше: "Мамо, излязла ми е пръчка в косата." hahaha

А преди няколко дни - голямата ми досаждаше с въпроси: "Мамо бе, къде ще ходим тая вечер, бе, кажи ми къде?" При което на мен ми писна и й троснах: "Остави ме на мира, бе, отиваме на луната". Малкият като чу, се обърна към баба си и с най-възторжен глас й съобщи: "Бабо, ние отиваме на луната!!!".

Пак наскоро малкия ме пита: Мамо, а къде е на кака пишлето?  Joy

Много са смешни децата, големи лафове пускат. Жалко, че ще ги забравим.

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тоя случай съм го разказвала сто пъти из тоя форум, мисля... Братовчед ми като беше мъничък още, цялата рода на плаж, нали, той голичък шляпа по плажа, играе с кофички, лопатки... Много се впечатли от господата с "Тооопла царевица моляяя"... По едно време отива при майка си и си носи кофичката и вика "Тооопло ако моляяя"... Свършил си работата човека в кофичката...

А другия ми братовчед беше мн смешен веднъж, те на гости в нас, и вече ще си ходят и ние със сестра ми си лягаме че не ни беше добре и пристига Адриан (така и не му научих името как се пише... Май Адреан се води... ), оглежда ни и си бърбори нещо... И излиза от стаята и обяснява "баба Меца и баба Яга си лягат..."

# 14
  • Мнения: 3 405
Ники беше малък и чува като говря за еди кой си, който е пълен (дебел) и той пита:
- А с какво е пълен?

И друго се сетих. Представям го на познати и казвам, че това е Ники, моя син, а той:
- А на татко съм червен.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
Тоя случай съм го разказвала сто пъти из тоя форум, мисля... Братовчед ми като беше мъничък още, цялата рода на плаж, нали, той голичък шляпа по плажа, играе с кофички, лопатки... Много се впечатли от господата с "Тооопла царевица моляяя"... По едно време отива при майка си и си носи кофичката и вика "Тооопло ако моляяя"... Свършил си работата човека в кофичката...

А другия ми братовчед беше мн смешен веднъж, те на гости в нас, и вече ще си ходят и ние със сестра ми си лягаме че не ни беше добре и пристига Адриан (така и не му научих името как се пише... Май Адреан се води... ), оглежда ни и си бърбори нещо... И излиза от стаята и обяснява "баба Меца и баба Яга си лягат..."

 hahaha Joy Joy Joy hahaha

# 16
  • Мнения: 1 312
Не е на детенце,а на татко и!
Пием си кафе ние,малката си намери компания,заиграха се с едно момченце,ама нещо се посдърпаха за играчка в един момент и почнаха да се дразнят.
"Аз пък в къщи имам еди какво си"
"А пък аз имам еди си какво"...не си спомням точно кой каква ценност притежаваше Laughing.
И малкият изтърси(то и това си е изцепка де)..,"Пък аз имам чурка! Shocked"
Ирена идва при баща си и аха-аха да ревне:"Тате,пък той си има чурка!"
Отсреща следва:"Тати ще ти купи!" Joy


# 17
  • Мнения: 2 353
  Много яка тема Joy
  В момента се сещам за сестра ми, когато беше на около четири. След като е "легнала да спи" майка ми я хваща в кухнята. Сестра ми явно е чула стъпките, но не е имала време да избяга и затова направила "козирка" над очите с ръце.
Майка ми- Какво правиш?!
Сестра ми- Гледам шкафа отблизо.
Майка ми- Е, как изглежда?
Сестра ми- Както и отдалеч. 

# 18
  • София
  • Мнения: 2 079
Говорят си няколко младежа в детската градина и се надприказват кой какво повече има.
Единият казва:
- А моят татко е полицай и има пистолет!
Вторият:
- А пък моя и военен и има пушка!
Третият младеж не може да се похвали с такива оръжия и заявява най-отговорно:
- А пък аз си имам вуйчо, дето е педерас(т). #Crazy
И другите двама 4 годишни младежи млъкнаха, и останаха с пръст в устата!   Weary
И отговарят:
- Ами .... щом като е педерас(т), значи е по-главен от нашите бащи!  Naughty
Днес ти ще казваш на какво да играем! Tired

Останах без думи! hahaha Joy

# 19
  • Мнения: 2 386
нямам дете ...но се записвам в темата-да се посмея утре  Joy Joy

# 20
  • Мнения: 154
Трябваше да пращам едни документи по пощата, и водя сина ми с мен. Приготвям ги, лепя плика, плащам, а той ми вика : "Що ходим до пощата бе, мамо, можеше да ги пуснеш по Интернет, аз знам от къде се мушкат в компютъра..."

# 21
  • Мнения: 3 674
Бонбониерка...Супер готина тема  си пуснала    Mr. Green Heart Eyes  bouquet

И така....
Синът ми като малък казваше на мекици..."цици".. Mr. Green.съкратен вариант.Това е  положението... к'во ще си играе детето  да изговаря цялата дума  я.... Blush Та като се събуде6е сутрин идва и ми вика..."мамоооо искам  за закутка  да ям цици..."искал за закуска  да яде мекици"...  toothСвекито като дойде на гости и като го  чу  беше в шок.. Shocked..горката  жена!Падахме от смях Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 07:35 от roza66

# 22
  • Мнения: 3 674
Приказка-импровизация на сънът ми на 3 годинки.Приказката е между него и баба му.
Аз с касетофон отстрани...записвам
! Wink


Ники,я ни разкажи една приказка бабе...и така имало едно време...
-един баба и една дядо!! Joy
И какво си имали те?
- Ено нуче/едно внуче/.
Как се казвало внучето?...
-Никииии... Mr. Green/ това се казва с голвяма умивка/
И какво правело внучето...?
-Ходи в гоата да бере цеця за мама!
И кого видяло Никито там...в гората?
-Кума Иса и кумчу Въчо...
И какво им казал Никито?
-Здравеите! Как си... Mr. Green
И какво  казал кумчо Вълчо?
-Никиииии...ще те изяяяям!!! Naughty
И каквао казал Ники...
-Не може...мама не дава.Ама има картонена/картофена/ супа в фадилника/хладилника/ и ако си гладен еуа у нас да ядеш.Баба ше ти стопли супа. Joy Joy Joy
И какво казал кумчо вълчо?
-Добе... ше дойда! Joy
И  какво стнало после?
Ники разперва ръчички и казва:
-Ми незнам ма бабооооо...ама Ники ика пинка/ иска да спинка/ вече..... Tired

/явно му втръсва на детето тая приказка/ ooooh!...и иска да пинка Joy
после се казва  не че му се спинка а просто иска да с оттърве от приказката... Flutter

И така недовършена остана приказката.Записала съм ги на магнетофон,на касетка..и всеки път когато ги чуя ...падам от смях. JoyНевероятен диалог...много беше сладко! Heart Eyes

Приятелски съвет...запишете децата си ...когато говорят,или пеят...това са мили спомени за цял живот!Невероятно шоу е.. Grinning Синът ми сега е на 22 години..и казва 4е когато му е "сиво"/ teenage-жаргон/ демек "тъпо" и иска да си вдигне настроението си пуска "неговата "касетка".. Mr. Green

Друго се сещам сега... newsm78  Mr. Green
Един ден се скъса от рев за една количка...някъде я запиляхме в къщи,сигурно като съм чистила  я  бях забутала някъде.
Той реве,та се къса"Мамоооооо,къде е фававиту  мииииииии.../ферарито ми/....Мамооооо,икам си февавитуууууу!!!" newsm45
Исках да си го имам записан как пла4е....рядко се слу4ваше по принцип Simple Smile...та аз пак с кесетофона в ръка. Blush

Открих го февавиту ....с голям зор cry

И след няколко дена пак ревна за нещо друго...и аз пристигам с касетофона в ръка/това е 1988г/и му пускам записа с "февавиту" как реве. Joy
Той изведнъж спира...и ме пита?
Кой пуаче/плаче/????
Shocked
Викам му : -Ники!
-Икам да видя Никииии как пуачееееее...къде е Ники? Къде се е скуил.../скрил/ и пуачееее?? #Crazy
Така и не  можах  да му обясня ,че този Ники е той самият...така и до последно искаше да види другия Ники...скрит в касетофона.....и реве като луд за февавитууууу!! Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 17:01 от roza66

# 23
  • Мнения: 3 674
Баба ми(лека и пръст)разказваше че един ден ме взела с нея  за да ме води да видя как кокошката сняся яйце.Ама думата "снася" не съм я разбирала...та баба ми използвала"ака".Та  когато кокошката "изакала" яйцето ...аз съм попитала баба ми..: "Бабоооо....ами "акото" на коко защо е такова бяло и твърдо...сигурно много го боли като ака??" Mr. Green

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 07:54 от roza66

# 24
  • Мнения: 3 674
На съпругът ми син4ето от първия брак е много рус и синеок...като вси4ки деца тук. Mr. Green
Като отишъл за първи път де вземе синът  си от училище, не можел да разпознае детето си... Shocked! В коридора се изсипали всичките деца от калсната стая и вси4ките  били руси4ки и синеоки. #Crazy..като братчета.  Та моя чакал синът му да се затича към него... Joy Joy Joyне мога да повярвам   Embarassedно е факт! hahaha

# 25
  • Мнения: 918
 Вчера ходихме на Камбаните, Явор облечен в един червен суичър, мята краЦи пред нас. Извиквам му високо - Яворе, служи си качулката, че духа. Той спира за миг, обръща се към мен и с най-сериозния си тон ми казва: Аз съм Явор. На което отвръщам: Ами и аз така мисля. Той още по-сериозно: Не, аз съм Явор, не съм Червената шапчица. Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 3 674
Вчера ходихме на Камбаните, Явор облечен в един червен суичър, мята краЦи пред нас. Извиквам му високо - Яворе, служи си качулката, че духа. Той спира за миг, обръща се към мен и с най-сериозния си тон ми казва: Аз съм Явор. На което отвръщам: Ами и аз така мисля. Той още по-сериозно: Не, аз съм Явор, не съм Червената шапчица. Laughing Laughing
Joy Joy Mr. Green

# 27
  • Мнения: 5 606
Не е на детенце,а на татко и!
Пием си кафе ние,малката си намери компания,заиграха се с едно момченце,ама нещо се посдърпаха за играчка в един момент и почнаха да се дразнят.
"Аз пък в къщи имам еди какво си"
"А пък аз имам еди си какво"...не си спомням точно кой каква ценност притежаваше Laughing.
И малкият изтърси(то и това си е изцепка де)..,"Пък аз имам чурка! Shocked"
Ирена идва при баща си и аха-аха да ревне:"Тате,пък той си има чурка!"
Отсреща следва:"Тати ще ти купи!" Joy



Joy  Имаше един подобен виц, но там успокоението беше "Като пораснеш, ще имаш много".  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 936
Дъщеря ми беше на 3г, и стоим в магазина на моя приятелка, която продава памперси и др. подобни. Идва жена да купува памперси, предполагам за детенцето си , а дъщеря ми пита: "Мамо, тази леличка още ли се напикава?" hahaha
Миналото лято, дъщеря ми беше на 6г. , бяхме седнали в заведение. Накрая се разбързахме да ставаме, Жанета реши да помогне.Отиде при сервитьора и най-учтиво го помоли да дойде да НИ плати сметката. Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 1 043
 Joy Joy Joy
Страшна тема
Нямам търпение и моето да почне да говори

# 30
  • Мнения: 3 674
Не е на детенце,а на татко и!
Пием си кафе ние,малката си намери компания,заиграха се с едно момченце,ама нещо се посдърпаха за играчка в един момент и почнаха да се дразнят.
"Аз пък в къщи имам еди какво си"
"А пък аз имам еди си какво"...не си спомням точно кой каква ценност притежаваше Laughing.
И малкият изтърси(то и това си е изцепка де)..,"Пък аз имам чурка! Shocked"
Ирена идва при баща си и аха-аха да ревне:"Тате,пък той си има чурка!"
Отсреща следва:"Тати ще ти купи!" Joy



Joy  Имаше един подобен виц, но там успокоението беше "Като пораснеш, ще имаш много".  Mr. Green

 Joy Joy  rotfImbo

# 31
  • Мнения: 3 674
Дъщеря ми беше на 3г, и стоим в магазина на моя приятелка, която продава памперси и др. подобни. Идва жена да купува памперси, предполагам за детенцето си , а дъщеря ми пита: "Мамо, тази леличка още ли се напикава?" hahaha
Миналото лято, дъщеря ми беше на 6г. , бяхме седнали в заведение. Накрая се разбързахме да ставаме, Жанета реши да помогне.Отиде при сервитьора и най-учтиво го помоли да дойде да НИ плати сметката. Joy Joy Joy
Joy Mr. Green ох хора....боли ме корема ве4е Joy

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
нямам дете ...но се записвам в темата-да се посмея утре  Joy Joy
И аз и аз Laughing

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Когато синът ми беше 4 годишен, чул по радиото нещо за това, как всеки си носи кръста и всеки си има своята Голгота. Идва при мен и пита - Какво е Голгота? Аз се чудя как да обясня нещо толкова философско на 4-годишно дете, на края все пак скалъпвам някакво обяснение. Той ме слуша внимателно и гледа съсредоточено без да мигне. Аз нещо се усъмних и питам - Сега разбра ли? Той казва - ясно ми е, разбрах. Питам го - какво разбра? А той с въздишка ми отговаря - Моята Голгота е детската градина ...

# 34
  • Мнения: 1 100
Мама скача на мъже (разбирайте "въже").  Laughing
Имам цицка ( цицина). Laughing

# 35
  • Мнения: 3 674
Мама скача на мъже (разбирайте "въже").  Laughing
Имам цицка ( цицина). Laughing

 Joy Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох, много обичам такива теми Grinning

Много ми е смешно, когато дъщеря ми каже, че има/няма "пеантула"(температура).

Един ден се опитвам да закопчея класьора с ДВД-та и не успявам. Ния ме успокоява: "Няма нищо, не се притеснявай. Татко ще го закопчее- той е най- силен и дебел". Mr. Green

Студено е. Искам да й обуя чорапи, а тя не дава. Следват разправии и увещания и накрая, въпреки протестите й ги обувам, а тя с примирение в гласа: "Е, опасен човек си, мамо".  Crazy

Правя нещо в кухнята и ядосана казвам: "Мама му стара!", а Ния ме поправя: "Не мама му, баба му е стара".

Като се роди бебето и не след дълго Ния започна да пита "Аз ще порасна ли бебе?". Обяснихме й, че не може, тъй като вече е била бебе. Съгласи се с уговорката, че тогава ще порасне Снежанка, а бебето ще порасне джудже или принц.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 099
"агуууу" е най-смешното. другите му изказвания са твърде шумни....  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 6 320
Мони на 3 г. на въпроса  "Какво работи баща ти?" отговари с "По цял ден ходи по жени" (да се чете - носи на мамите поръчките от магазина)

Преди 10 дни - приготвяме се да ходим на ресторант на рожден ден. Обличаме се официално, Татти съответно - с костюм. Мони (вече на 5 г.) въкликва:
- Тати, много си хубав така, като същински младеж си. - и допълва - А аз с какво ще бъда облечен, за да бъда така елегантен?

В края на есента, т.е. преди около половин година.
Пренасяме старата ни спалня на вилата и там трима мъже се опитват да качат спалнята на втория етаж - видно е, че е трудно и тежко. Появява се Симеон и с най-сериозен глас запитва:
- Момчета, имате ли нужда от помощ?
Момчетата (Татти, баща ми и още един мъж на възраст над 60 г.) щяха да изпуснат спалнята от смях.

И още една подобна случка почти по същото време.
Не си спомням по каква причина се наложи сама да премествам пералнята (май се беше измъкнало едно маркуче), та се напъвам аз да я бутам и идва Мони, който услужливо пита:
- Имаш ли нужда от мъжката ми сила?


Относно приказките - никога няма да забравя приказката, която ми разказа моята племенница. Беше на около 3-4 г. тогава. Трябва да уточня, че беше дете с изключителен апетит. Та, бяхме заедно на море като моя задача беше вечерното приспиване и всяка вечер аз разказвах приказки. Една вечер обаче я провокирах тя да ми разкаже приказка за лека нощ:
- Имало едно време две Папалашки (Пепеляшки) и ... дошли царевците (царедворците) и.... /тук следва замисляне/ ... ги направили на сърми с ориз. А, има ли ориз???

# 39
  • Мнения: 805
Не е най-смешното, но пък е от вчера.
Ровичкам си нещо в един шкаф в антрето, а вратата на детската отворена.
По едно време се чуват страхотни пъшкания и охкания. Дъщеря ми:
" Напъни, напъни още малко. Вече раждаш, виждам главата. Напъни, малко остана. "
Отивам аз и що да видя. Мечокът-раница проснат на кревата, а от джоба се подава главата на синьото куче. Тя го хванала за ушите и дърпа сантиметър по сантиметър. До нея приготвни пелена, памперс и биберон.

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Правя нещо в кухнята и ядосана казвам: "Мама му стара!", а Ния ме поправя: "Не мама му, баба му е стара".

Дочува Мая (на около 3 тогава), как баща й псува на майка и писва възмутена с пълно гърло:
'Баба не е стара и мръсна!'


Калпазанка, при вас пак е добре, твоята само акушира. Дъщеря ми сама си ги ражда - онзи ден ме помоли да й помогна да си роди бебето и станах баба на камила. Плюшена.

# 41
  • Мнения: 1 425
Преди седмица дъщеря ми става от сън и ми заявява:
"Мамо аз като стана голяма и ме боли главата ще пия бино( вино)"

А това го каза на едно дете от яслата, докато я обличах:
"Мълчи бе Мартинчо, много ме ядосваш и ме боли главата от теб"

# 42
  • Мнения: 3 622
Синът ми /беше на 5 години тогава/ пита моя приятелка:
 - Мая ти имаш ли дете?
 - Не нямам! - отговаря тя
 - Ами роди си тогава! - беше категоричния му отговор

# 43
  • Мнения: 819
Това май съм го писала вече, но все пак..преди 2 години питам Никол какво иска да и донесе дядо Коледа, а тя : "черни чорапи с дупка...като на тати" Joy
"...ще ходя с неги по едни желези"  Laughing

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Преди месец сме с Ади на пицария , събота вечер фул народ. Моя Адрианчо застана по средата на заведението и каза съвсем спокойно "Пърди ми се!". Аз разбира се му казах да не говори толкова силно и да се върне на масата и той ме попита :"Аз защо не мога да пърдя вече, мамо?"

# 45
  • Мнения: 106
фагия (хавлия), пожарница (книжарница, може би защото е срещу пожарната), раномудна (ранобудна)... Един ден започна нещо да се върти и след малко се подпира и казва с опулени очи "Мамо, къщата ще падне"  Joy и много други, но това е най-прясно.

# 46
  • Мнения: 106
Току-що се сетих още нещо, трябва да папкам повече, за да порасна и да пия ракия и вино hahaha

# 47
  • Мнения: 3 405
Моята Голгота е детската градина ...

Какво мъдро изказване Simple Smile Напълни ми душата.

Ники беше 3 годишен и преди Коледа прави някаква беля. Ние с баба му му говорим как джуджето го гледа от прозореца и ще каже на дядо Коледа да не му носи подаръци, понеже не слуша. Той казва: Не искам никави подаръци Naughty  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 3 893
Преди три-четири дни, Боби (3 години и половина) ми е много ядосан, защото не му разрешавам да гледа за втори пореден път едно филмче. След като изчерпа наличния речник от обидни думи и след като вижда, че вече го гледам остро, ми казва натъртвайки:
 - Ти си багер! - и прави описателни жестове около лицето.
 - И валяк! - следват жестове покрай ханша.
 - И с рога!!! - показва два огромни рога на главата...

# 49
  • Мнения: 4 965
Най-пресен спомен - от снощи: ние в хола, децата в спалнята, чува се гръм и трясък и светлината премигва. Есина търчи при нас и гледа сериозно: "Мамо, Есина направи голяма беля, ама без да искам... Хванах лампата от шкафа и я хвърлих на пода да видя дали ще се счупи.  #Crazy"

Като стана дума за приказки, моите разказват следните:
Кика - "И сегааа, таткото на Франклин отишъл в гората. Там срещнал лошата баба Яга. Извадил пищова и бум-бум - застрелял я. Ами сега? Как да избяга от гората - пак се изгубил. И накрая дошла добрата мама на Франклин и спасила таткото."  Crazy
Еса - "Имало едно време един дракон и той живеел на Есина в гардероба и бил много добър, ама имало и лоши дракони и те летели наоколо и искали да го изядат. Тогава доши Есина и Кикина, хванали лошите дракони и ги хвърлили в една голяма дупка. А добрия дракон мама го изпържила за вечеря."  Sick

Най-голям майтап беше с детенцето на една приятелка преди години. Стоим ние у тях и пием кафе, а той гледа тъжно през прозореца (беше на 2-3 г. - сега е вече ученик) и майка му казва, че след малко ще идем на двора да видим колко птички и пеперудки има на слънчицето (въобще не се усеща, че синът й не може да изговаря думите и казва "пички" и "п..." - тази дума няма да я пиша, че ще ме баннат). След малко излизаме наистина, а на двора седнали на раздумка свекърва й, майка й, бабата на мъжа й, нейната чинка и още 3-4 комшийки... Малкият се оглежда наоколо и виква "Здравейте, птички и пеперудки!", ама на неговия си език...  Whistling  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 26
Когато дъщеря ми още пишкаше в гърне, веднъж стана от него и ми каза - "Мамо, мамо, виж, аз направих Пепси." - тъй като беше станало на балончета отгоре.   Laughing , както когато наливате в чаша от газирана напитка.
Май го разказах много натуралистично, но в момента, това е за което се сещам.

# 51
  • София
  • Мнения: 346
Минавайки покрай стоматологията, синът ми ме пита : Тук лекуват хора с болни стомаси, нали? Laughing

# 52
  • Мнения: 412
Моят син все още не приказва, така че ще ви разкажа истоия , на която съм пряк свидетъел. преди няколко години, когато си бях single още ми се обаждат едни познати, с които щяхме да ходим на бар, че са ги поканили на гости, но те щели да вземат и мен-"хората били семейни, но много яки партита се заформяли, нямало страшно и т.н."
страшно нямаше, смешно-да!
 Седим на масата и всички бяха, като едно голямао семейство, всяка вечер се запивали там,защото хората с малко дете, няма кой да им го гледа и не могат да излизат.( Синът им бе на около 4 год. тогава)Та... всеки обръща внимание на детето, игра с него, разпитва го разни неща и цялата компания се смее. в един момент явно компанията е позагубила интерес към него. Малкия се изправя и пита: " Бате "еди-кой си" , какво мога да правя с чурата освен да пишам?"
и баткото казва: " оше едно нещо, но си малък, когато пораснеш ще разбереш!"
Малкия:" Да си мия зъбките ли?"
Всички смях и баткото казва:" Не, не! Друго! как ще си миеш зъбките с нея?'
Никой не очаквашше да последва такъв отговор- " Както мама снощи си миеше зъбките с чурата на тати!" Sick

# 53
  • София
  • Мнения: 2 162
Е, не, Laughing, мога само да си представя как се е почувствала мамата Laughing

# 54
  • Мнения: 412
засрамена!
изпрати го да си ляга! Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 448
Голямата:"Мамо ,виж колко тъскла има на мъзята."т.е. "Мамо,виж колко стъкла има на земята." и пътувайки към Пловдив като видя самолет на летището в Крумово:"Заради вас не съм свикнала да се возя на самолет,какво ще правя като порасна?Защо не сте ме качвали?"
Малката:Брумчето,yeeeeees!"-когато баба и,напразно мъчейки се да я отучи от шишето с млякото,и го даде,за да спре да плаче,а вече от кака се беше научила на няколко английски думички.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Дъщеря ми е много запалена по рисуването и на ден "произвежда" поне по две картини. Най-уникалните ги събираме в една голяма папка и в някои дни като й домъчнее ги вади и сядаме заедно да ги разглеждаме. Тя им се радва така, сякаш ги вижда за пръв път. Та стигаме до една рисунка на изправена крава /това произведение е от 4-годишния й период/ и отдолу се вижда едно голямо розово виме. Тая крава я гледаше от някаква реклама. И Мери възкликва: "Мамо, мамо виж тука каква крава с какво голямо ДУЕ съм нарисувала"  Joy Joy Joy
"Дуето" съответно е вимето, но тя забравила как се казва този орган при кравите и от "доя", "доене" сметна, че се казва дуе.

# 57
  • Мнения: 534
Моята племенница гледа през прозореца и възкликва:
"-Вънка дъжка пръс!"
превод:"-Навън пръска дъжд!"

 Joy

# 58
  • Мнения: 918
Днес един колега ми разправя случка: Тяхно приятелско семейство се прибира от Америка, след 5 години. Вечерта следва голямо празненство. Детенцето им, което е родено там(4г.) става от масата и на всеослушание заявява: Fuck you, and you, and you, and you............изрежда всички, сочейки ги с пръст. Бабата е възмутена, майката ужасена,обществото е скандализирано. Следва дълга и напоителена проповед, колко е лошо и недопустимо, това което е казал. На следващата вечер, нова порция гости, разговорът е в разгара си, малкият разбойник се изправя, обхожда с поглед присъстващите, ..... при което майката и бащата започват да гледат заплашително. Следва минута мълчание и малкият казва,  показвайки с пръст всеки: and you, ang you, and you.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 958
Дара казва на щракането с пръсти ТУТОНИ, а като те кара да станеш крещи Апоооооооооо!
Онзи ден я оставих на баба ми за малко и като се връщам баба ми се смее. Отишла да се преоблече и Дара след нея като опашка. Тъкмо си свалила блузата и Дара тича при дядо ми /той не чува и тя си вика силно/ "Дадо, дадо баба нама цици!" "Ами няма дядо само мама има цици!" " Не мамаа, тати има цици!"
Преди да се научи какво точно значи ТИ го използваше много успешно. Пръцка и аз я със закачлив тон я питам "А, какво стана мамо, кой пръцка?" , а тя с категоричен и без грам интерес тон "Ти!" и се обърна и си замина. Баща и се спука от смях и вече такива въпроси не задаваме.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 162
Ния си изважда едно "боклуче" от носа и ме пита може ли да го мушне в моя нос. ShockedАз й казвам, че не може и я питам защо иска да го направи. Отговорът беше: " Искам всичко, което имам аз да го имаш и ти". Joy

# 61
  • Мнения: 5 877
Имаше алергия и по вратлето й бяха избили някакви пъпки, слизаха леко надолу от раменцата.
Аз съм я съблякла до кръста и я мажа с Алергозан според лекарските предписания.
Детето: "Тия две пъпки тука не ми ги мажи, че после откъде ще ми сучат децата!?" (за зърната на гърдите).

# 62
  • Мнения: 269
Александра е на 3г и както винаги й липсва един чорап и не можем да го открием:
Аз /възмутена/: Къде ти е чорапа?
Тя /лежерно/: Не знам, тука беше.
Аз /още по-възмутена/: И кой знае?
Тя /свивайки раменца/: Боб.
Тук избухнах в смях, защото си представих себе си как ходя и нареждам: "Бог знае къде е ...!" и то, горкото чуло - недоразбрало.... Joy

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Племеника ми много дълго време не можеше да казва "като" все си го казваше "токо".
Пак той на село, хората прибират кравите от паша, с едни напращели вимета и той с възторг крещи " бабо, бабо кравите имат много пишки"
След като сме го убедили да не мачка котката, че има бебета в корема, баба му го заварва да ходи по нея и упорито да я убеждава " хайде Чоко пу(тук се показва как се плюе с изплезване на езиче), пу, котетата. След като видя същата котка да носи едно от котетата в уста ми обяснява " тя иска яде го и поле пак оди(роди) го"

# 64
  • Мнения: 6 320
Дъщеря ми е много запалена по рисуването и на ден "произвежда" поне по две картини...

Това ми припомни още една случка.
Мони се прибира от детска градина и с гордост заявява:
- Виж какво рисувахме днес. - и показва листче с две странни изображения, приличащи на нещо средно между слънчица и паячета - сравнително големи кръгчета с по 6-8 чертички от тях, с очички и уста.
- Много е хубаво - въкликвам аз - какво си нарисувал?
- Как какво, бе мамоооо. Не виждаш ли - това сме Васил Левски и аз  Laughing


Мони е доста бурно реагиращо дете. Без причина никога няма да посегне на някого, но пък е вярно, че доста бурно реагира и се оплакват от него в детската градина.
След поредното оплакване, че е блъснал две момченца, ние го питаме защо е реагирал така.
Той обяснява:
- Сиянка (т.нар. му гадже) ми се оплака, че тези двамата я тормозят и аз полетях към тях като един истински Супермен с мускула напред и се приземих върху тях.

# 65
  • Мнения: 528
Тази тема  Joy Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha Laughing Laughing Laughing Laughing,.Не мога да се сдържа вече.
Мойта е още малка,но онзи ден баща й е в тоалетната по нужда и му вижда чорката и тръгва да му прави боц,понеже го помислила за нос hahaha hahaha hahaha.Бащата се изчерви Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed,да не говориме че ми се накара на мене,че така едва ли не съм я била научила.Аз единствено съм я научила да прави боц на носът,сега каква вина имам че го помислила за нос.

# 66
  • Мнения: 534
Тази тема  Joy Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha Laughing Laughing Laughing Laughing,.Не мога да се сдържа вече.
Мойта е още малка,но онзи ден баща й е в тоалетната по нужда и му вижда чорката и тръгва да му прави боц,понеже го помислила за нос hahaha hahaha hahaha.Бащата се изчерви Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed,да не говориме че ми се накара на мене,че така едва ли не съм я била научила.Аз единствено съм я научила да прави боц на носът,сега каква вина имам че го помислила за нос.
rotfImbo rotfImao rotfImbo rotfImao

# 67
  • БГ
  • Мнения: 350
ето и нещо от мен
Дъщерята (тогава на 3 ) съседката бременна в 7 м. и аз обяснявам откаде идват бебетата как растат в коремчето  т.н. и питам разбра ли сега, а тя ми отговаря:
-разбрах ,а дядо кога ще има бебе
 #Crazy и започна едно обясняване наново  за големите кореми   Laughing
 После когато беше на 8 и аз бях бременна постоянно разглеждаше една детска енциклопедия  "Чудото на живота" и там има картинки за развитието на плода през няколко седмици.представям си какво впечатление са и направили защото като видяла малкото си братче казала:
 -Тате, успокоих се то си прилича на човек.
а баща и питал:
- Е на какво да прилича
- Ми на извънземно в книжките на такова прилича
Синът пък ме пита:
-Мамо, аз като порасна ще имам ли цици
и аз казвам
- не ти си мъж само жените имат ( да уточня, че аз не съм от надаренте )
а той
- а тати защо има  Embarassed

# 68
  • Мнения: 3 537
В момента казва -
Майките и татките - майките и татковците
Милион - лимон
Муниау - камион
Лопатките - патките
Като се изака на гърнето и е по-голямо количеството ако и вика ,че бил изакал слон и лъв  Mr. Green
И една случка със мен като малка:
баща ми се преобува панталона и аз :
- Яяя, и тате има пелена на гъзето,колко е издутооо...... hahaha
От тогава баща ми е спяр да се преоблича пред мене Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 1 877
Не е най-смешното, но пък е от вчера.
Ровичкам си нещо в един шкаф в антрето, а вратата на детската отворена.
По едно време се чуват страхотни пъшкания и охкания. Дъщеря ми:
" Напъни, напъни още малко. Вече раждаш, виждам главата. Напъни, малко остана. "
Отивам аз и що да видя. Мечокът-раница проснат на кревата, а от джоба се подава главата на синьото куче. Тя го хванала за ушите и дърпа сантиметър по сантиметър. До нея приготвни пелена, памперс и биберон.



с мъжа ми много бясно се смяхме на това! hahaha hahaha hahaha

# 70
  • Мнения: 5 877
Мони се прибира от детска градина и с гордост заявява:
- Виж какво рисувахме днес. - и показва листче с две странни изображения, приличащи на нещо средно между слънчица и паячета - сравнително големи кръгчета с по 6-8 чертички от тях, с очички и уста.
- Много е хубаво - въкликвам аз - какво си нарисувал?
- Как какво, бе мамоооо. Не виждаш ли - това сме Васил Левски и аз  Laughing
Смяла съм се със сълзи на това!

# 71
  • Мнения: 2 716
Дъщеря ми (12г) разказва:
Прозорецът на класната ни стая се пада над салона по физическо. По история ни преподава студентка. На вратата се чука и момче от по-горен клас пита:
- Извинете, химикалката ми падна на покрива. Може ли да си я взема?
- Може - разрешава му студентката.
И човека минава през стаята, отваря прозореца и ...скача навън.
-Той къде отиде?  #Crazy
Според дъщеря ми, госпожата е изглеждала доста стреснато.
Покривът на салона е малко по-ниско от перваза и не се забелязва веднага.

# 72
  • Мнения: 3 674
Не е най-смешното, но пък е от вчера.
Ровичкам си нещо в един шкаф в антрето, а вратата на детската отворена.
По едно време се чуват страхотни пъшкания и охкания. Дъщеря ми:
" Напъни, напъни още малко. Вече раждаш, виждам главата. Напъни, малко остана. "
Отивам аз и що да видя. Мечокът-раница проснат на кревата, а от джоба се подава главата на синьото куче. Тя го хванала за ушите и дърпа сантиметър по сантиметър. До нея приготвни пелена, памперс и биберон.



с мъжа ми много бясно се смяхме на това! hahaha hahaha hahaha
Joy Joy Ми ето готова бъде6та аку6ерка ...и знае как да дърпа...бавни4ко Mr. Green

# 73
  • Мнения: 836
За почивните дни сме отишли на едно село. И синът ни на около 3-4 години, впечатлен от необичайните за него звуци, дочул рано сутринта, ни съобщава:  Петела дзвънна! 

# 74
  • Мнения: 2 751
Ох, уморихте ме от смях  rotfImao rotfImao rotfImao
Калоян е на 3 и много често изръсва неща, на които се смея много, но нищо не помня после  ooooh! Embarassed

Само си спомням следното: Мъжът ми се връща от 3дневна командировка. И започва да разпитва малкия: Какво правихте с мама, ала-бала...
И Калоян: "Днес беше тук един чичо с чук и с мама вършиха някаква работа, а аз тогава спах"  Sick hahaha Joy hahaha Joy

При което мъж ми ме поглежда с повдигната вежа, а аз се чудя да се смея ли, да обяснявам ли...

А историята е следната: Слагам Калоян да спи и понеже той не ще да заспива и ми прави номера, аз отивам в коридора и започвам да чукам на вратата и казвам: Хайде, лягай, че чичото идва  hahaha Joy hahaha Joy

И от това той скалъпи горното доста съдържателно изречение  Mr. Green Joy

# 75
  • Мнения: 2 751
Аааа....сега се сетих и следното: На рождения му ден (преди няколко дни) му обясних, че преди 3 години се е родил от корема на мама. И нещо му обяснявам по тоя повод...
А той ме гледа, гледа и изведнъж отиде и седна, подпря се и млъкна.
А аз му казвам: Какво правиш?
а той: сега ще чакам да влеза пак в корема ти, за да видя как ще изляза  Mr. Green Joy

# 76
  • Мнения: 2 751
И последно, да не досаждам:  Embarassed Grinning

Като проговори казваше разни смешни думи, но най-пикантното беше, че на "разбра ли" казваше "еба ли"  Mr. Green
Не можеше да го каже и това е  Mr. Green

И като дойде някой на гости, той започва да му плямпа нещо на неразбираем език и накрая казваше силно: "еба ли"? и вади един въпросителен поглед... Mr. Green
особено пък като видя, че всички му се хилим на тая простотия, започна следното: аз му говоря, а той: "доб'е, мамо, ебах..."
и който му каже нещо, и той: "даааааа, ебах"  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 3 674
За почивните дни сме отишли на едно село. И синът ни на около 3-4 години, впечатлен от необичайните за него звуци, дочул рано сутринта, ни съобщава:  Петела дзвънна! 
Joy Joy Joy

# 78
  • Мнения: 27 524
Синът ми е малък, още не говори.
Племнникът ми - че трътки го побивали  Laughing

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Веднъж с моята дъщеричка Еми (4год.) гледахме някакво предаване по TV за бебета и бременни жени. Дадоха една бъдеща майка с доста голям корем и аз казах: "Еми, виж тази леля какъв голям корем има". Еми погледна и ме попита: "  Защо на тази леличка и е голям корема?"
И аз започвам да разказвам как преди време и моят корем е бил еййййй толкова голям, тогава Емито е била мъничко мъничко бебенце и е била в на мама коремчето. Тя ме гледа очудено и ме пита "Тук ли?" като посочва коремът ми и аз и казвам "Да тук!" , а тя ме пита "ТИ СИ МЕ БИЛА ИЗЯЛА ЛИ?". Аз започнах да се смея, смея и казвам , че не съм я изяла, но тя продължава да любопитства..... " И е дошъл един чичко и ти отрязал корема и аз съм излязла ли?"  След няколко минутки ми каза, че аз съм била Кумчо Вълчо, а тя Червената Шапчица................... Laughing

# 80
  • Мнения: 5 877
Ъх. Госпоицата пък, понеже е болна, си легна с идеята "сега като дойдат антителата.."
А на сутринта, понеже още й течаха сополите, рече:
"Ми тя кръвта нали няма очи, не видяла хубаво вирусите и направила други антитела..."

# 81
  • Мнения: 3 674
Синът ми е малък, още не говори.
Племнникът ми - че трътки го побивали  Laughing
Joy Joy Joy

# 82
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Е сега гледа детето тоз аватар и пита 'Оле! Тези какички защо се женят?'  Mr. Green

Как се обяснява хомосексуалността на 3,8 годишно?  newsm78 Laughing

# 83
  • София
  • Мнения: 2 162
 Laughingаз в такъв случай казвам "Защото се обичат" и отговорът е "А защо се обичат?".

# 84
  • Мнения: 7 110
Виждаме се една любима моя съфорумка и семейството й във Варна. И каката ми рисува една картинка. Гледаме я и двете с майка й. Един перфектен маникюр ми се привижда (то койй за какво си мисли). Е, оказват се високи зелени планини. Обяснини я и с тематична песен за едни други, но сини планини.  Heart Eyes

Племеницата ми вижда наживо крава. И пита: "Какво му е на този кон и какво му е това отдолу (вимето)."

# 85
  • София
  • Мнения: 2 162
Тази вечер се ядосвам, че пак не дават "Изгубени" по AXN, а само пускат реклама на филма и Ния ме съветва: "Трябва да си купим нов телевизор. Този сигурно е развален." Joy

# 86
  • Мнения: 184
Отивам да го взема от градина и той ми вика, че били под карантина, защото Сашко се бил оригнал Simple Smile, а Сашко в действителност се беше обринал Simple Smile

# 87
  • Мнения: 3 674
Отивам да го взема от градина и той ми вика, че били под карантина, защото Сашко се бил оригнал Simple Smile, а Сашко в действителност се беше обринал Simple Smile

Joy hahaha стига бе хора..огхххх...тая тема 6те ме съсипе.....от смях Joy
Добре 4е 4ета ве4ер когато вси4ко живо спи в къ6ти..ина4е мъжо 6те вземе да се съмнява в мен  Thinking  Ама не мога ...хиля се с глааааас Joy

# 88
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Сетих се и за друга смехорийка. Това стана още по Тошово време, или точно  преди промените.  Връщаме се с детенце от гости при моя приятелка, а там приятелката ми имаше специална антена, с която хващаше сръбската телевизия, където даваха страшно много анимация. Малкия се залепи пред телевизора и не мръдна.То тук къде да види такова чудо? По нашата ТВ - само другаря Тодор Живков и компания  Simple Smile 
Та детенце, на тръгване ми казва - мамо, искам и ние да си купим такъв телевизор за да си гледам анимация, а то нашия предава само за партията ...  Mr. Green

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 19:25 от Unknown_lady

# 89
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Пътуваме с колата с малката към баба й. По пътя й показвам цъфналите праскови - колко са красиви. Тя се възхищава. Стигаме при баба й и тя иска да разкаже за цъфналите дървета. Но междувременно е забравила 'праскова', а вижда как баба й пълни пуйка и се захласва... След малко обявява високо колко красиво са цъфнали пуйките Laughing

# 90
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Радо като малък казваше на възглавницата гъзваница. А скакауец-а беше човек, който шофира лошо (баща му, за да не псува в колата, употребяваше скакауец).

# 91
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самуил ми подарява картина. Аз се възхищавам на произведението, а той гордо казва: "Забеляза ли, че тук съм нарисувал една цъфнала магданозка?". По цветовете разбрах, че става дума за маргаритка.  Laughing
А вчера сяда да вечеря и ме пита:
- Каква изискана вечеря си сготвила?
- Най-изисканата - казвам му - мусака.  Laughing
- Мустака! Мустака! - вика с погнуса той. - Не искам никаква мустака! Няма ли да сготвиш най-после нещо, което да ми вкуснее на гърлото?  Joy

# 92
  • Мнения: 448
Марти на около 2г. и половина ми стиска здраво пръста на ръката и не иска да ме пусне.Казва ми, че този "пъст" си е за него.Питам го какво да правя аз без едно пръстче, а той казва:"Ще ти дам паички да си тупиш дуг"(ще ти дам парички да си купиш друг)А от къде ще вземеш парички?-питам аз, а той отговаря:"Ще отида на ябота на пазаа да подавам левче за два"(Ще отиде на работа на пазара да продава левче за два).И съвсем сериозно ми вика в коридора:"Отоли ми ватата"-иска да му отворя вратата да ходи на работа.

Покрай неговото вечно зачервено гърло, една вечер си свети в устата с една светеща близалка и ми казва:"Мамо, виж ми сливите дали са ми червени"(т.е. сливиците му)

# 93
  • Мнения: 109
Прясно изказване-от онзи ден.
Вики са пазари да му родя нещо - братче, сестриче без значение, а най- добре близначета.
После реши: "Ако е момченце ще го кръстим Клепухи!"

# 94
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
... Няма ли да сготвиш най-после нещо, което да ми вкуснее на гърлото?  Joy

Личи си на кого се е метнало детето  Joy
В тази връзка, понеже от скоро имам честта всяка вечер да ми бъдат четени на глас избрани моменти от Вашето творчество (  bouquet), се чудя как да тълкувам това, че щерката редовно казва "гугълчета" вместо "гугулета" newsm78...

# 95
  • Мнения: 1 983
От преди няколко дни, готвя супа за обяд, Вики се върти около мен, след малко "Мамо, какво ще ядем?", аз "Супа", а тя разочарована "Няма ли нещо цър-пър??" с привиден жест с ръчичката

 hahaha Joy

# 96
  • Мнения: 3 674
Самуил ми подарява картина. Аз се възхищавам на произведението, а той гордо казва: "Забеляза ли, че тук съм нарисувал една цъфнала магданозка?". По цветовете разбрах, че става дума за маргаритка.  Laughing
А вчера сяда да вечеря и ме пита:
- Каква изискана вечеря си сготвила?
- Най-изисканата - казвам му - мусака.  Laughing
- Мустака! Мустака! - вика с погнуса той. - Не искам никаква мустака! Няма ли да сготвиш най-после нещо, което да ми вкуснее на гърлото?  Joy
Joy Joy хаааааааааааа Joy

Общи условия

Активация на акаунт