Пътуване в ЕС

  • 625
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте. Искам да разбера дали за да пътувам в страна членка на ЕС е нужно да представя международния си паспорт на летището, или мога да мина само с лична карта?  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 423
Може само с лична карта

# 2
  • Мнения: 14
по принцип може само с ЛК, но понякога искат и паспорта. Февруари пътувах до Германия и на франкфуртското летище на влизане и на излизане ми искаха червения паспорт. Така че според мен , засега, пътуването само с ЛК остава в пожелателната сфера. Освен това ако пътуваш със самолет се подготви за по сериозни проверки - във Франкфурт минахме двойна проверка на металодетектора, сваляне на колани, обувки и др. приятни забавления, долу-горе около 45 мин.

# 3
  • Мнения: 6 898
Можеш да минеш с лична карта по принцип, но ако имаш паспорт можеш да си го вземеш за собствено спокойствие.
джабъруоки, а ако нямаше паспорт нямаше ли да те пуснат?

# 4
  • Петрич
  • Мнения: 321
А за дете трябва ли червен паспорт?

# 5
  • Мнения: 14
реших да не пробвам дали ще мина, може би другия път Wink

# 6
  • Мнения: 6 898
А за дете трябва ли червен паспорт?
При положение, че няма лична карта ще му трябва.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Използвам темата за да попитам - за пътуване в страна от ЕС - Германия конкретно - трябва ли задължително да нося или да имам европейска здравноосигурителна карта, или трябва да си направя само допълнителна здравна застраховка за периода, в коийто ще съм там, като си нося българската здравна книжка?

Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят! Heart Eyes  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 423
Можеш и без карта.
Ако се наложи да ползваш
медицинска помощ, ти се
снима застрахователната
полица, а и паспортът и си
готова. После си плащаш
като поп. Застраховките са
проформа. Линейката е 300 евро.
Дано не ти се налага мед. помощ.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Liska,
Благодаря!  bouquet Heart Eyes
Наистина дано не ми се налага здравна помощ, но тръгтвам с възрастни родители. Thinking
Затова питам!

# 10
  • Петрич
  • Мнения: 321
А за дете трябва ли червен паспорт?
При положение, че няма лична карта ще му трябва.
А как ми се искаше да не се занимавам,ама няма начин.  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 423
Liska,
Благодаря!  bouquet Heart Eyes
Наистина дано не ми се налага здравна помощ, но тръгтвам с възрастни родители. Thinking
Затова питам!

Ако вдигнат кръвно, примерно,
и се наложи да идат на лекар,
в никакъв случай не казвайте,
че и преди са имали хипертония.
Щото после асистенцът пише,
че е хронично и ще видите пари
на кукуво лято. Ако стане нещо,
винаги казвайте, че ви изненадва.
И пак - дано всичко да е ок.

# 12
  • Мнения: 1 334
Използвам темата за да попитам - за пътуване в страна от ЕС - Германия конкретно - трябва ли задължително да нося или да имам европейска здравноосигурителна карта, или трябва да си направя само допълнителна здравна застраховка за периода, в коийто ще съм там, като си нося българската здравна книжка?

Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят! Heart Eyes  bouquet

Нали сега дават карти с чип, които са валидни във всички страни на ЕС. С такава карта и  без никакви други застраховки няма да имаш проблем , даже  ще ти е по-удобно, защото ако ти се наложи, парите директно ще бъдат взети от Бг здравна каса.

# 13
Интересувам се в частност за пътуване в Обединеното Кралство. Някой от вас пътувал ли е само с лична карта?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт