Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 март 2007, 12:23 ч.

Сладолед

• 3 830
  • 74
  •   1
Отговори
  • Сред звездите...
Искам да попитам всички мами на деца над 2 годинки дават ли им сладолед  и колко често.Ани се е влюбила в един сладолед на Делта-Галакси, и иска всеки ден,а аз не знам има ли изобщо полза от такава храна,освен излишни калории...?

# 1
  • Ямбол
Голямото ми дете е на 8,5г и яде сладолед само лятото. Започнах да му купувам такъв доста късно, може би чак към 4-5годишен. Не знам защо, избягвах го сладоледа.
Малката е на 1г. и 8м. миналото лято само е близвала, засега не мисля да й взимам сладолед. Има други лакомства, ако толкова много настоява.

# 2
Че какво му е вредното на сладоледа, освен, че е студен?  newsm78
Мляко, яйца, захар... Не виждам нищо по-вредно от плодовите кисели млека например. Но трябва да се учи детето на "техника на безопасност" при ядене на сладолед - да не се гълта на големи хапки, а да се остави да се разтопи първо в устата и чак тогава да се глътне. Така хем гърлото няма да е подложено на опасност, хем и удоволствието трае по-дълго.  Wink
Всъщност внимавайте откъде купувате сладолед напролет! Ако е малко магазинче, има опасност сладоледът да е зареден в края на предишния сезон и ако фризерът е бил размразяван няколко пъти... Има голяма опасност сладоледът да е развален и оттам - стомашно-чревни проблеми. Купувайте пресен сладолед!

# 3
  • New Zealand
В страната, в която живея, се гледа с добро око на сладоледа - все пак е мле4ен продукт. Съвсем малки де4ица съм виждала да ядат сладолед. Когато синът ми е болен и злояд, лекарката му ме съветва, ако не друго, поне сладолед да му предлагам. Така щял да поеме те4ности, калций и т.н.
Отскоро му давам сладолед по4ти всеки ден, но той е ве4е на 4 годинки. Има си любим вид и марка. Купуваме една кутия от 2 кила и по4ти всяка ве4ер му слагам от него във вафлена фунийка. Тук лятото е към края си и все по-рядко ве4е купуваме сладолед.

# 4
Ядем сладолед целогодишно, вкл. и когато е студено. Проблеми с гърлото нямаме! Само дето го пише и Сийка - внимаваме от къде го купуваме. Иначе - аз съм ЗА сладоледа - и в малка, и в голяма възраст.

# 5
  • Сред звездите...
Първо изяжда глазурата,ама аз и я чупя.После я научих да си изплезва езичето и леко и натърквам от сметаната по него,а най-накрая вижда сметката на фунийката...абе изобщо ужас,вече и сладолед не остава за мен...

# 6
  • usa
против съм,давала съм на Ния 1-2 пъти,у дома не купувам,ние не ядем
с това 1е е студен пробелем няма,има терпия на болно гърло със студ,това не е грижа..
има доста пове1е захар от плд.кисели млека подсладени с плодов сироп,има яйца на к не съм особен фен и като цяло не е от храните к намирам за здравословни;
на това тук му викат "празни калории" и избягвам;ако другите ядат и тя настоява давам замръзнало кис,мляко к се продава обикнов.при сладоледа..

# 7
Давам винаги,когато поиска.Независимо от сезона.

# 8
  • София
Дадох му още миналото лято,нямаше една още.Но по малко.От лятото насам не е ял,ама и аз не съм се сещала,честно казано.Много му хареса.

# 9
  • София
Давам винаги,когато поиска.Независимо от сезона.

и аз така Peace

# 10
  • РУСЕНКА във варна
симона яде от миналото лято - тогава почти всеки ден, а вчера за първи път за сезона. павел е ял само вкъщи, но това лято и той ще е на опашката. понеже аз не обичам сладолед симона се научи да й купува само баща й, защото после той й го дояждаше, а аз трябваше да го хвърлям.

# 11
  • София
Давай като й харесва, нали не яде постоянно вафли, торти и сладоледи, от малко няма проблем.
Казвам го, защото щерката на позната яде вафли в промишлени количества от преди да направи годинка и всякакви боклуци и е доста пълничка.

# 12
  • София / Пловдив
Да, давам.
Лятото ядеше почти всеки ден. Сега по - рядко, но давам.

# 13
  • в гората
Цяло лято яде.
Скоро не се е сещала.. Иначе не я спирам Peace

# 14
Самуил не обича  Laughing
За момента предпочита плодови млека. Аз, разбира се, съм доволна от този факт  Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт